Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Παραλλαγές μιας απλής ερωτήσεως ( Προ κάποιων ευθυνών )

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Tenebra_Silente, στις 19 Σεπτεμβρίου 2015.

  1. elfcat

    elfcat . Contributor

    @Tenebra_Silente
    Μια ερώτηση διευκρινιστική.
    Τι εννοείται στο αρχικό ποστ σας, οταν γράφετε "απλά επειδη τον/την βαρεθήκατε";
     
  2. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    Να την βαρεθω στα αποτομα δεν παιζει. Θελει καιρο αυτο και ολο αυτο το καιρο δε καταλαβε τιποτα; Οι υποτακτικοι εχουν ριλις; Λολ.
     
  3. Dapom

    Dapom Contributor

     
    Προσωπικά το μόνο ριλις που ξέρω είναι αυτό στον κόκκινο κύκλο
     
  4. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Σαν καλή ψωνάρα που είμαι, επαναφέρω ένα δικό μου νήμα ( ή το έκανα γι' άλλο λόγο ? Τσίγκλισμα? Μάλλον χαχαχα...  )
    Όποιος/α θα ήθελε, ας άφηνε δυο αράδες ( ή ας διάβαζε κάποια απ' τα ήδη υπάρχοντα εκ των μη "τρολλικών" ).
    Εγώ ότι είχα να πω επί του θέματος, το είχα ήδη πει και ειλικρινά δεν θα είχα κάτι άλλο να γράψω ( αφήστε που βαριέμαι κιόλας    )
     
    Last edited: 7 Φεβρουαρίου 2016
  5. CaptainAfrican

    CaptainAfrican Light. Soul. The essence of One.

    Εξ' όσον σε γνωρίζω, το έκανες κατά "λάθος"...αλλού ήθελες να πατήσεις  
     
  6. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Πως με πιάνεις βρε Καπετάνιο...Έχεις δίκιο, αλλού ήθελα να πατήσω, αλλά είμαι άγρυπνος και "μπερδεύτηκα" χαχα...Τώρα, όμως το έκανα και δεν γουστάρω να κάνω γαργάρα, ότι λέω ή κάνω...
    Πάντως το νήμα είχε την "πλάκα" του αν μη τι άλλο...   
     
  7. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor


    Αγαπητέ χαίρομαι που επαναφέρατε αυτό το νήμα  

    Δεν θα παραθέσω την γνώμη μου αλλά την εμπειρία μου (μία από αυτές).

    Όταν κάποια στιγμή έπρεπε να βγω από την Μ/s σχέση για λόγους που δεν θεωρώ σκόπιμο να αναφέρω σε αυτό το στάδιο, σαφώς και ζήτησα release.
    Το να τελειώσεις μία Μ/s σχέση που την έζησες ως τέτοια σαν να είναι βανίλλα είναι κατά την ταπεινή μου άποψη απαξιωτικό και για την σχέση αλλά και για τον άνθρωπο που αποκαλούσες τόσο καιρό Αφέντη. Ρομαντικό? Μπορεί. Τι να κάνουμε.

    Την πρώτη φορά το αρνήθηκε. Μπορώ να πω συγκλονίστηκα. Ήξερα βέβαια ότι μπορεί να το κάνει αλλά δεν ήξερα τι γίνεται μετά. Όχι κάτι τραγικό, δεν με έκλεισε στο κελάρι ή δεν με έδεσε στο καλοριφέρ όπως μπορεί ίσως να σκέφτεται ή να φαντάζεται κάποιος.
    Απλά συνεχίζεις να υπηρετείς κανονικά. Ή μάλλον "κανονικά". Σαφώς και τίποτα δεν ήταν το ίδιο για κανέναν αλλά δεν έπαυε να είναι δικαίωμά του, δικαίωμα στο οποίο εγώ είχα συμφωνήσει.

    Φυσικά και μπορούσα να ανοίξω την πόρτα και να φύγω. Αλλά δεν το έκανα.Η αλήθεια είναι είχα την περιέργεια να δω τι θα γίνει. Ή μπορεί να σκεφτόμουν ότι κάτι θα άλλαζε (?) Το ερωτηματικό κυρίως για εμένα.

    Για να μην σεντονιάσω....Ζήτησα ξανά και ξανά ώσπου το έδωσε. Και μετά έφυγα. Όπως έπρεπε και όπως θέλαμε και οι δύο για αυτό που είχαμε ζήσει.

    Edit - Θα ήθελα για τεχνικούς λόγους να παραθέσω και την διάρκεια της σχέσης, η οποία ήταν 2,5 χρόνια για να μην θεωρηθεί ότι μιλάω για κανένα μηνιαίο ξεκάβλωμα όπου άφηνα τον "Αφέντη" να με μαστιγώνει όπως ήθελα. Αυτά για τώρα  
     
  8. αγαπητε νηματοθετα.αν και σπανιο για μενα θα απαντησω σοβαρα...... θα εκανα το πρωτο...ειτε ημουν αφεντης ειτε υποτακτικος θα ζητουσα αποδεσμευση του ρολου μου.....ειναι ο εντιμοτερος τροπος
    συμπεριφορας στις ανθρωπινες σχεσεις....ειμαστε ανθρωπινα οντα με ελλατωματα και αδυναμιες.....μολα ταυτα η ηλικρινια ειναι το θεμελιωδες ζητημα που πρεπει να διεπει τις ανθρωπινες σχεσεις βουδουζουμιαρικες η μη .........
     
  9. Soraya

    Soraya Guest

    Θα ζητούσα release εξηγώντας τους λόγους.
    Αν οι λόγοι δεν ήταν αρκετοί για αυτόν για να με αφήσει θα έμενα.
    Και θα συνέχιζα να ζητώ release μέχρι να με αποδεσμεύσει.

    Γιατί πολύ απλά ο λόγος που δίνεις είναι η βαρεμάρα....


    Αν όμως είχα να κάνω με έναν τραμπούκο... που με κακομεταχειρίζεται... που με πιέζει να κάνω πράγματα που δεν θέλω "δήθεν για το καλό μου"...
    τότε θα έφευγα... σιγά να μην του δώσω και αξία να του ζητήσω release
     
  10. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Φίλτατη, δεν το γράφω για ν' αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας ( αφού είμαι χαχα ), ούτε για να το παίξω μάγκας. Αλλά γιατί αρκετές απαντήσεις που είχαν δοθεί ( ακόμη και από "ένθερμα" και τελείως "ορθόδοξα" υ ), ίσως να έκανε καλό σε αρκετούς/ες, αν τις διάβαζαν.
    Μην και σκεφτόντουσαν κάποια πράγματα ( αν θα το ήθελαν βέβαια. Εγώ τις όποιες ιδέες μου για μένα τις είχα ήδη πριν το ανοίξω ). Τώρα ότι δεν είναι όλοι/ες ίδιοι/ες, είναι θεωρώ πασίγνωστο. Κανείς δεν είναι σωστός ή λάθος.
    Αλλά πριν "τείνουμε δάχτυλα", ας κοιτάζουμε και την δική μας καμπούρα που και που. Ας κοιτάμε και τις δικές μας αντιφάσεις ( λογικό κι αυτό το τελευταίο ). Και ας κρατάμε ένα πολύ απλό. Όσο και αν συζητάμε, η δική μας αλήθεια δεν αφορά όλους/ες.
    Εμετικά επαναλαμβανόμενο αυτό που έγραψα και υπόσχομαι να μην το ξαναγράψω, γιατί ειλικρινά με σιχάθηκα κι εγώ ο ίδιος. Σας ευχαριστώ για τον χρόνο και το ίχνος σας. Κι εδώ αποσύρομαι, για να μην επαναλάβω τ' από μένα χιλιομηρυκασμένα.
    Κάτι που αλήθεια, δεν έχω καμία όρεξη να κάνω, αφού το θεωρώ τελείως άσκοπο. Κι αν επανέφερα αυτό το νήμα, δεν το έκανα από ψώνιο ( αν ήμουν ψωνάρα, θα επανέφερα κάποιο άλλο που μου αρέσει περισσότερο ), αλλά για την "κουλτούρα" του θέματος.
    Όσο κι αν γνώριζα ( και γνωρίζω ), ότι θα ήταν κάτι παντελώς ανούσιο.  
     
  11. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Ένα μόνο πράγμα ξανατονίζω...στο εισαγωγικό post μιλούσα για την φιγούρα του σωστού Κ. Σωστού απ' την άποψη ότι θα τηρούσε τα συμφωνηθέντα και ότι δεν θα ήταν τραμπούκος, όπως έγραψες.
    Του λόγου τ' αληθές ( Η αρχή του εισαγωγικού post ) :

    Ας υποθέσουμε ότι για κάποιο λόγο, δεν αντέχετε πια στο παραμικρό την παρουσία του/της Κυρίου/Κυρίας σας στην ζωή σας.
    Ακόμη και στην σκέψη ότι θα ξανακούσετε την φωνή του/της, νιώθετε μια αίσθηση ασφυξίας.
    Όχι επειδή ο/η Κύριος/α σας δεν τηρεί τα συμφωνημένα, όχι επειδή ο/η Κύριος/α σας παραμελεί.
    Όχι επειδή ο/η Κύριος/α σας έχει παράλογες απαιτήσεις, όχι επειδή θεωρείτε, ότι σας κακοποιεί.
    Απλά επειδή τον/την βαρεθήκατε, ή επειδή εξίσου απλά ανέκυψε ένα νέο ενδιαφέρον στην ζωή σας.

     
  12. Soraya

    Soraya Guest

    οπότε ναι... ακόμα και αν βαριόμουνα αν δεν είχα release θα έμενα  
    η συζήτηση όμως του "γιατί να μην δώσει ένας-μια Κ release " είναι εξίσου μεγάλη και σημαντική