Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Παραμονή Πρωτοχρονιάς…τι θα ήθελες να κάνεις?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Nightheal, στις 30 Δεκεμβρίου 2006.

  1. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Παραμονή Πρωτοχρονιάς…τι θα ήθελες να κάνεις?

    θα ήθελα να κοιμόμουν στην αγκαλιά Του και να ξύπναγα την επόμενη μέρα γεμάτη
    μια φορά και ας μην γινόταν ποτέ ξανά.
     
  2. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Παραμονή Πρωτοχρονιάς…τι θα ήθελες να κάνεις?

    Θα ηθελα, θα ηθελα, θα ηθελα,αληθεια ποσα( θελω ) εχω.? Μηπως ειμαι απληστος.?Το αποφασισα, δεν θελω τιποτα, αλλα τα *Θ Ε Λ Ω- Ο Λ Λ Α* Καλη χρονια σε ολλους σας ανεξερετος ,*ανομαλες, και ανομαλους*
     
  3. female

    female Contributor



    Το κατάλαβα... Κι αν θες να είσαι σιωπηλός μάρτυς, θάθελα να ήμουν ενεργή - η γνώση για μένα υπάρχει για να γίνεται πράξη, να πάρω λίγο φαί και να του δώσω αντί να πεθάνει. Τι σημασία έχει να ακούσω αν δεν πράξω; --- αρκεί να μπορώ, αλλά δυστυχώς @#$%@@&%$# δεν μπορώ πολλά -- γι' αυτό λέω, αδυναμία και θυμός... Θυμός ακόμα που την προ-παραμονή στα δελτία ακόμα και τα παιδάκια είδαν τον απαγχονισμό -- ω τι μεγάλη διαφορά από τα λαϊκά θεάματα απαγχονισμών του Μεσαίωνα! Και τώρα σε παγκόσμια μετάδοση -- το θαύμα της τεχνολογίας στην υπηρεσία της βαρβαρότητας και της τρομοκράτησης προς χάριν της... ενημέρωσης.

    Ωραία να είσαι αμέριμνο παιδί και να ζεις τη μαγεία των γιορτών και κάθε μέρας, χωρίς γνώση της σκληρής παραγματικότητας! Να σε ταξιδεύει η φαντασία... Να σε παρασύρουν τα μαγικά φωτάκια τη νύχτα... Μακάρι...

     
  4. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Ητανε ομως απαγχονισμος εγκληματια και εκει ισχυει ισλαμικος νομος
     
  5. Nightheal

    Nightheal New Member

    Απάντηση: Παραμονή Πρωτοχρονιάς…τι θα ήθελες να κάνεις?

    Πρέπει να ομολογήσω ότι μου αρέσει ιδιαίτερα η εκδοχή σου, Lilly μου!!!!
    Συνδυάζει την γαλήνη της ψυχής με μια απλότητα που κορυφώνεται…. Και καταλήγει στο απόλυτο πάθος!!!
     
  6. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Re: Παραμονή Πρωτοχρονιάς…τι θα ήθελες να κάνεις?

    σύμφωνοι, αλλά γιατί έπρεπε να το δω; σε τι βελτίωσε τους ανθρώπους που χωρίς να το θέλουν τους το έφεραν μέσα στο σπίτι τους;

    λυπάμαι που παρεκλίνω το εορταστικό thread αλλά είμαι πολύ ταραγμένη από τη στιγμή που το είδα.
     
  7. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Παραμονή Πρωτοχρονιάς…τι θα ήθελες να κάνεις?

    ... Μιά και τέτοια ώρα μάλλον θα κοιμάται τον "ύπνο του Δικαίου", ας αναλάβω να σχολιάσω εγώ στη θέση του:

     
  8. female

    female Contributor



    Δεν αναφέρομαι στο γεγονός αυτό καθεαυτό που σηκώνει μεγάλη συζήτηση έτσι κι αλλιώς, κι έχουμε ήδη παρεκκλίνει από το θέμα του νήματος, αλλά για την τρομοκράτηση των τηλεθεατών ακόμα και παιδιών από τα δελτία των 9, εν μέσω εποχή λατρείας και χαράς για τη γέννηση του Χριστού και λίγο πριν ελπίσουμε για κάτι καλύτερο για το νέο χρόνο -- για λόγους πολύπλοκους, προς χάριν της τηλεθέασης και με δικαιολογία την ενημέρωση. Ποιά η διαφορά (πλην της παγκοσμιοποίησης του θεάματος) όταν το μεσαίωνα η εκκλησία έκαιγε "μάγισσες" και άλλους "αιρετικούς" ως λαϊκό θέαμα;

    Είμαι σίγουρη οτι πολλοί θα το απόλαυσαν ιδιαίτερα στις οθόνες, όπως κάποτε έλεγαν "Στην πυρά, στην πυρά" με οφθαλμολαγνική μανία -- ένας εκ των οποίων υποθέτω πως θα ήταν και ο William S. Burroughs, αγαπημένος, κατά τα άλλα, συγγραφέας.

     
  9. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Θέλω ότι έχω ... Ας μείνουν έτσι...

    Ο κόσμος είναι όμορφος και συνάμα τρομακτικός . Αλλά πάντα έτσι ήταν και πριν από εμένα και έτσι θα 'ναι , αφότου έχω φύγει . Μέρες και νύχτες που περνούν και φεύγουν , πάνω σε ένα σύμπαν που κάθε του στιγμή , την χαράζει πάνω στο ίδιο του το υλικό . Ένα τραγούδι τιτάνιο από την στιγμή που ξεκίνησε και ίσως ποτέ , μα ποτέ δεν τελιώσει . Ας αφήσω λοιπόν και την δική μου νότα , μαζί με τις δικές σας πάνω στο τραγούδι του...
     
  10. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    ολα εδω πληρωνονται ..... και για τον σανταμ και για τους δημιους και για οσους απολαυσαν το θεαμα ... επελεξαν την μοιρα τους και τωρα θα βαδισουν το πεπρωμενο τους .... γιατι να ειναι διαφορετικο απο μια σκηνοθεσια του Ταραντινο ? .... η πραγματικη επιλογη , η πραγματικη ερωτηση ειναι ακριβως κατω απο το δαχτυλο μας ... μπορουμε να επιλεξουμε το μελλον μας , τις επομενες στιγμες μας , πατοντας ενα κουμπι στο τηλεκοντρολ .....
    Εαν το κακο ζηταει τηλεθεαση .. μια καλη αρχη ειναι να του την στερησουμε ...
     
  11. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Παραμονή Πρωτοχρονιάς…τι θα ήθελες να κάνεις?

    Καλή χρονιάαααααααααααααααααααααααααααααααααααααά..ετεροχρονισμένα πάντα..

    Δεν ξέρω πως θα θελα να μπει ο χρόνος,αλλά μισή ώρα πριν μπει έπαιζα με το κινητό..καταλαβαίνετε...
     
  12. ggp

    ggp New Member

    Απάντηση: Παραμονή Πρωτοχρονιάς…τι θα ήθελες να κάνεις?

    ΠΕΣ ΜΑΣ ΕΣΥ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ?