Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Περίπτωση ψυχολογικού σαδισμού;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Emiris, στις 7 Απριλίου 2012.

  1. Emiris

    Emiris Regular Member

    Απάντηση: Περίπτωση ψυχολογικού σαδισμού;

    Άρα Masseur, ούτε «κόμπλεξ» του χρεώνουμε, ούτε «θέλει απλά τα βλέμματα πάνω του», ούτε «πάμε παρακάτω».
    Μάλλον βοήθεια δείχνει να θέλει. Μάλλον περνάει κάποιο ζόρι. Μάλλον κατανόηση και στήριξη χρειάζεται.
     
  2. MasseurAthens

    MasseurAthens Regular Member

    Απάντηση: Περίπτωση ψυχολογικού σαδισμού;

    Δεν χρεώνουμε σε κανέναν τίποτα, συζήτηση κάνουμε. Αν δεις το πρώτο μου μήνυμα που έκανες παράθεση, θα δεις ότι γράφω για σοβαρό πρόβλημα (όπως πχ η ανεργία) που προκαλέι κατάθλιψη. Ε, δεν είχα (ούτε έχω) όλα τα δεδομένα για να σου πω τι μπορεί να έχει. Δεν αποκλείεται να θέλει:
    α) απλώς στήριξη,
    β) ιατρική υποστήριξη
    γ) απλώς να σας δουλέυει κανονικά

    Αν ήμουν ψυχίατρος ή έστω ψυχολόγος, θα σου έλεγα περισσότερα. Φυσιοθεραπευτής/μασέρ είμαι 
     
  3. Emiris

    Emiris Regular Member

    Απάντηση: Περίπτωση ψυχολογικού σαδισμού;

    Κάπως έτσι είναι.
    Ο χρόνος πιστεύω θα δείξει τι γίνεται. Δε χρειάζονται αποφάσεις εν θερμό.
     
  4. sleeper

    sleeper ...urban dreaming... Contributor

    Απάντηση: Περίπτωση ψυχολογικού σαδισμού;

    Νομιζω οτι αυτο το νημα πρεπει να μεταφερθει στο φορουμ σεξ και σχεσεις. Δεν βλεπω κατι εδω που να το συνδεει με το bdsm χωρο.
    Τι πιστευει η διαχειριση? Κανω λαθος μηπως?
     
  5. Maley

    Maley Contributor

    Απάντηση: Περίπτωση ψυχολογικού σαδισμού;

    τιποτα απο οσα λετε δεν ισχυει..απλα ο τυπος που περιγραφει ο Emiris, τους βαρεθηκε όλους..εδωσε..εδωσε..δεν πηρε αυτο που ηθελε (ενα ευχαριστω..κατι τελος παντων..) και τους συχτηρησε ολους....το ιδιο βιωσαν (φανταζομαι) και κατι σκουληκια που με περιτριγυρίζαν εδω και καιρο..αφου τους έδωσα υποσταση (απο ζωα που ηταν) τους εφτυσα γιατι παρεμειναν ζωα..τη βρισκω τωρα που με παιρνουν τηλεφωνο κλπ και τους γραφω στα αρχιδια μου..(και πολυ ειναι)..αφηστε λοιπον τα σεναρια περι καταθλιψης..
     
  6. Olympos

    Olympos Regular Member

    Απάντηση: Περίπτωση ψυχολογικού σαδισμού;

    Δώκαμε, δώκαμε...

    Ακριβώς έτσι... Βλέπεις, το "ευχαριστώ" θέλει καρδιά... όπως και το "συγγνώμη"

    Ας είναι καλά, στον κοσμο τους...
     
  7. Απάντηση: Περίπτωση ψυχολογικού σαδισμού;

    Τα ζωάκια μια χαρά υπόσταση έχουν. Τα σκουλήκια που να την βρουν τα καημένα; Δίνουν υπόσταση σε σκουλήκια;;;  
     
  8. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Περίπτωση ψυχολογικού σαδισμού;

    Έχω την εντύπωση, ότι αυτός ο άνθρωπος, αν είναι όπως τα περιγράφεις, δεν ξέρει να δίνει. Δεν ξέρει να διακρίνει. Και εξαρτάται πολύ απο την αυτοεικόνα του. Όπως τον περιγράφεις μάλλον λανθάνον εγωισμό βλέπω να τρέφει και μάλιστα με δρασκελιές τρέφει την αυτοκαταστροφή του μέσω ψευδαισθήσεων δικαιωματικής αυταρέσκειας.

    Είναι ο ίδιος υπεύθυνος που περίμενε αντάλλαγμα. Αν είναι να το κάνεις έτσι, μην το κάνεις καθόλου. Αν δεν έχεις πλεόνασμα , μην προσπαθείς να δείξεις ότι έχεις. Δεν υπάρχει λόγος. Άσε αυτούς που έχουν να δώσουν, να δίνουν γιατί αυτοί δεν θυμώνουν και δεν νοιώθουν αδικημένοι.

    Δεν νομίζω ότι η αίσθηση ότι ο κόσμος σου χρωστάει ( όχι εσένα προσωπικά, χρησιμοποιώ δεύτερο πρόσωπο, ως γενικό), είναι κάτι που δεν οδηγεί στην κατάθλιψη, αν φυσικά είσαι μεγαλύτερος των 16. Η αίσθηση της αδικίας γνωρίζουμε όλοι πως είναι ψευδαίσθηση. Δεν σκέφτηκε λοιπον ποτέ ότι έπρεπε να μετρήσει καλύτερα τον δικό του πλούτο και των άλλων;

    Όλοι το έχουμε νοιώσει, απλά μεταξύ του γεννιέται ένα συναίσθημα μέχρι να το εκλογικεύσω και να το υιοθετήσω ως τρόπο ζωής και αντίληψης έχει μια τεράστια απόσταση. Η απόσταση αυτή είναι που διαφοροποιεί τη δημιουργία απο το dramma queening.. στη συγκεκριμένη και μόνο κατάσταση που περιγράφει το νήμα.

    Όσο αφορά το ίδιο το νήμα, αν βλέπεις έναν άνθρωπο απόμακρο καλά θα κάνεις να μην θεωρείς δεδομένο ότι η διάθεσή του απευθύνεται σε εσένα προσωπικά. ΑΝ βέβαια απευθύνεται σε εσένα προσωπικά, είναι δική του ευθύνη να είναι αρκετά ειλικρινής μαζί σου ώστε
    είτε να ζητήσει βοήθεια αν τη χρειάζεται
    είτε να σου πει τι πρόβλημα έχει μαζί σου
    είτε να σηκωθεί να φύγει γιατι έχεις κι άλλα πράγματα να ασχοληθείς.

    Φαντάσματα δεν βρίσκω λόγο να κυνηγάμε εκτός αν είναι των παιδιών μας (ΚΑΙ ΜΟΝΟ)