Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Περί "Βελτίωσης"...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος L_Strike, στις 24 Μαρτίου 2007.

  1. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    MindMaster,

    Αν λοιπόν ανοικτός προς όλα αγαπητέ γιατί αποπειράσθε να στερήσετε από τον βελτιωτή την ηδονή της βελτίωσης;   Δεν είδα κάποιον να λέει πως ο κατ' εξοχήν προόρισμός του Κυρίαρχου είναι η παραγωγή βελτιωμένων εκδόσεων υποτακτικών.

    όσον αφορά τα περί Λόγου, επιμένω πως ήν "εκλεκτά" <χ>
     
  2. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Περί "Βελτίωσης"...

    Φιλε Jp θα σου πω εγω πως ενοω την "βελτιωση" της σκλαβας μου, κατ' αρχας ποτε δεν επηλεγω για σκλαβα μου καποια που δεν ειναι υποτακτικης ψυχολογιας εκ φυσεως, θα μου πεις πως τις αναγνωριζεις ποιες ειναι ετσι ? Αμα τα εχεις κανει τα χιλιομετρα σου απο μικρος με διαφορες σκλαβες νομιζω αυτο δεν ειναι δυσκολο, την αντηλαμβανεσαι μονο με ενα βλεμα της οπως το ιδιο νομιζω σε αντιλαμβανεται και αυτη αν εισαι απολυτος Κυριαρχος εκ φυσεως και ταυτοχρονα και σαδιστης γιατι αυτα τα δυο πανε μαζι κατ' εμε .

    Τωρα αμα ανακαληψεις την υποτακτικη προσωπικοτητα, (οχι οτι θα βελτιωσης η διαμορφωσεις εση κατι τετοιο, δεν μπορεις να το κανεις, μονο αν την επερνες απο μικρη ειλικεια απο 5-6 ετων ισως τοτε ναι, γιατι απο τοτε διαμορφωνετε μια προσωπικοτητα, αλλα τοτε θα ησουν παιδεραστης και η παιδεραστια κατ'εμε ειναι η χειροτερη ανωμαλια στον ανθρωπο), παιρνεις λοιπον τα υποτακτικα υλικα που εχει εκ φυσεως και τοτε διαμορφωνεις,βελτιωνεις κατα πως θελεις εση να γινει αυτη η ετοιμη υποτακτικη προσωπικοτητα,το πως θα καθετε, το πως θα κινητε,πως θελεις να ντυνετε, ακομα και το πως θα αναπνεει, μετα θα της ξεπερνας τα ορια στον πονο, την ταπηνοση, στο ξευτηλισμα της,και γενικα θα φτιαξεις το παζλ ετση οπως θες εση, θα φτιαξεις με τα υποτακτικα υλικα της την απολυτη σκλαβα, αλλα δεν μπορεις να φτιαξεις την προσωπικοτητα της, αυτη προηπηρχε απο εσενα, αλλωστε αν μπορουσαμε να φτιαξουμε την προσωπικοτητα της σκλαβας, ας παρουμε μια Μιστρες και ας την κανουμε σκλαβα δηλαδη να την διαμορφωσεις,βελτιωσεις απο Κυριαρχικη προσωπικοτηα σε υποτακτικη γινετε τι λες ? Εγω λεω δεν γινετε αρα δεν μπορουμε να διαμορφωσουμε την προσωπικοτητα κανενας ατομου υποτακτικου η Κυριαρχικου η προσωπικοτητα προηπαρχει.

    Τωρα στην ερωτηση σου οχι ουτε θα την εστελνα για εκπαιδευση, ουτε θα διαλεγα κατι ετοιμο, γιατι θελω να παιρνω μια σκλαβα που να το "εχει" και να την φτιαχνω οπως θελω εγω.

    Αυτες ειναι οι δικες μου αποψεις για την βελτιωση, σεβαστες και οι αλλες αποψεις.
     
    Last edited: 31 Μαρτίου 2007
  3. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Περί "Βελτίωσης"...

    Καθόλου. Τη δυνατότητα γιά φτηνές δικαιολογίες, φούμαρα ή, έστω, αυταπάτες, προσπαθώ να του στερήσω...

    Περίεργο... Κάποιος θα πρέπει να το είπε, μιά και προφανώς κάποιοι το άκουσαν (και το εμπέδωσαν).

     
  4. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Εξελίσω <> Δημιουργω <> Διομορφώνω <> Μορφοποιώ <> Βελτιώνω

    Μερικές φορές εχω την εντύπωση πως βρισκόμαστε σε πυργο της Βαβελ....
     
  5. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Re: Περί "Βελτίωσης"...

    Μια Μεγάλη Αλήθεια !!!
     
  6. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Περί "Βελτίωσης"...

    ... Ή ίσως, σ' ένα νήμα - διελκυστίνδα, όπου ότι είχε να ειπωθεί έχει πλέον ειπωθεί & all the points have been made.

     
  7. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Possibly my friend, but I still can't help it when surprisingly find the same words of one post used even by the same person in another post on coherent subjects with a different meaning.

    Anyway, maybe I'm just too old for all this.
     
    Last edited: 31 Μαρτίου 2007
  8. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Περί "Βελτίωσης"...

    Remember the words of that treacly old song?

    "...Sand castles crumble below
    The restless tides ebb and flow..."
     
  9. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Περί "Βελτίωσης"...

    <nodes>
     
  10. skia

    skia Contributor

    Ο Κυρίαρχος μπορεί να είναι γνήσιος αγαπητέ ΜindMaster και να έχει γνώσεις αλλά αυτό δε σημαίνει ότι μπορεί να είναι και ο κατάλληλος για όλα τα υποτακτικά άτομα. Νομίζω ότι πάιζουν ρόλο και άλλα πράγματα.
     
  11. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Περί "Βελτίωσης"...

    Δύο ερωτήματα που ήθελα να θέσω, και μου διέφυγαν:


    Η αποδοχή της πιθανότητας μελλοντικών και υπό προϋποθέσεις αλλαγών,
    μπορεί να κριθεί ως άγνοια των σημερινών δεδομένων;


    Μήπως η εμμονή στην βεβαιότητα (ή μη) πραγματοποίησης αλλαγών, αποτελεί
    την επιτομή της διαφοράς αντίληψης ανάμεσα σε όσους δέχονται τη δυνατότητα
    εξέλιξης αλλά δεν ασπάζονται την ποδηγετούμενη βελτίωση, και αυτούς
    που πρεσβεύουν την αναγκαιότητα της δεύτερης;
     
    Last edited: 31 Μαρτίου 2007
  12. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Re: Απάντηση: Περί "Βελτίωσης"...

    Η όποια αλλαγή δεν γίνεται "εν μια νυκτί", ούτε είναι κάτι που δεν γίνεται αντιλιπτό (τόσο κατά την διάρκεια της "αλλοίωσης", όσο και κρίνοντας την διαφορά εκ του αποτελέσματος). Συνεπώς, η υπό θα αναγνωρίζει νέα ή τροποποιημένα στοιχεία της προσωπικότητάς της διαρκώς, δεν θα βρεθεί αντιμέτωπη με κάτι "παντελώς ξένο" προς αυτήν.