Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Περί κρεβατιών...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ωκεανός, στις 4 Αυγούστου 2010.

  1. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Από την Trimar, διπλό σιδερένιο κρεβάτι με ουρανό. Γύρω στο χιλιάρικο.

     
     
  2. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    ποιες ταλαντώσεις του μεταλλικου; Το κρεβατι που εχω ειναι σα να ειναι απο γρανιτη. Το τελευταιο ξυλινο που ειχα θυμιζε κατι απο παιδικη κουνια και κατι απο πλοιο (στο κουνημα). Ασε που στο bondage το μεταλλικο δινει την αισθηση του ψυχρου απαθους και αεικινητου, ενω το ξυλινο μοιαζει καπως forgiving.

    Τωρα οσον αφορα τα πραγματα που μπορεις να κοτσαρεις επανω, αμα εισαι γιωργος SW, τι κι αν ειναι ξυλο τι κι αν ειναι μεταλλο; Δε θα σε κρατησει πισω το μεταλλο... εσενα ειδικα.
    Σε ξερω εγω (?!?!) θα βρεις τροπο...  

    ---------- Post added at 00:44 ---------- Previous post was at 00:35 ----------

    now that's where the bondage factor could creatively come in!
    παρεπιπτοντως κ το δικο μου ετσι ειναι.
    Edit: χμμμμ.. οσο για την ορθη γωνια εγω την εννοω καθιστος στο κρεβατι με τα ποδια στο πατωμα... ομολογω οτι δυσκολευτηκα να καταννοησω τι εννοουσε η λιλλυ με το «ορθη γωνια» λογω του παραγοντα "ξυπολητη".
     
  3. Ωκεανός

    Ωκεανός Flüggåэnk∂€čhiœßøl∫ên

    @dora_salonica

    Aυτό είναι ένα πολύ όμορφο κρεβάτι. Και όμορφη κρεβατοκάμαρα. Και όμορφες γάτες. Βέβαια μου φαίνεται κάπως ευπαθές, (δεν νομίζω ότι η υπερκατασκευή του θα μπορούσε να σηκώσει το βάρος ενός ανθρώπου,) αλλά αν κρίνω από τη gallery σου, εσείς εκεί έχετε αρκετό εξοπλισμό ώστε να μην χρειάζεται να χρησιμοποιείτε το κρεβάτι για τέτοιες δουλειές.

    @James_Bondage

    Οπωσδήποτε το μέταλλο είναι πιο σταθερό από το ξύλο, είτε το εξετάσουμε με βάση το ίσο πάχος, είτε με βάση το ίσο βάρος, δεν υπάρχει αμφιβολία γι αυτό. Αλλά σε κρεβάτια χωρίς υπερκατασκευή, αυτό έτσι κι αλλιώς δεν παίζει ρόλο, γιατί η σταθερότητα είναι σχετικά εύκολα επιτεύξιμη σε τέτοια κρεβάτια, όποιο και να είναι το υλικό κατασκευής.

    Σε κρεβάτια με υπερκατασκευή τώρα, η γενική μου διαπίστωση είναι ότι τόσο τα ξύλινα όσο και τα μεταλλικά που έχω δει είναι ανεπαρκή, γιατί δεν φαίνονται να είναι ικανά ούτε βάρη να σηκώσουν, ούτε να παραμείνουν αταλάντευτα κατά τη διάρκεια μιας «συνεδρίας».

    Σύμφωνα με τα λεγόμενα του Sado_M, φαίνεται να είναι σχετικά εύκολο να βρεις κάποιον να σου κατασκευάσει ένα μεταλλικό κρεβάτι με τέτοιες προδιαγραφές, ενώ δεν έχω ιδέα που θα πήγαινες για ένα ξύλινο κρεβάτι με τις ίδιες προδιαγραφές.

    Από την άλλη μεριά, αυτό που έχω να πω υπέρ του ξύλινου κρεβατιού, (και στο οποίο είμαι βέβαιος ότι συμφωνεί ο sw,) είναι ότι είναι πιο εύκολο να το δουλέψεις, να προσθέσεις πράγματα σε αυτό, και αν τυχόν δεν σε καλύπτει από πλευράς ταλαντώσεων, να βελτιώσεις τη συμπεριφορά του σε αυτόν τον τομέα. Ενώ με το μεταλλικό κρεβάτι, άπαξ και υστερεί σε κάποιο σημείο, πρέπει να έχεις μπάρμπα οξυγονοκολλητή για να επέμβεις.
     
  4. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Περί κρεβατιών...

    James Bondage, εκείνο το κρεβάτι ερωτεύτηκα εκείνη τη στιγμή, εκείνο πήρα, αλλιώς και εγώ μεταλλικό είχα στο νου μου. Είμαι βέβαιη ότι έχεις δίκιο, ότι το μέταλλο μπορεί να είναι περισσότερο ανθεκτικό, αλλά έρως ανίκατε μάχαν και το ξύλο γίνεται πιο ζεστή αγκαλιά...

    ναι είναι ψηλό, έχει στρώμα και υπόστρωμα. Σε περίπτωση πτώσης απ το κρεβάτι... συμβαίνει σπανιότατα και εκτός αυτού πέφτω ανάλαφρα αλλά ένα άουτς θα υπάρχει. Αξίζει τον κίνδυνο...  

    bend face-down over the bed θα το έλεγα. η υποτακτική διπλώνεται στη μέση, ακουμπάει βυζιά, πρόσωπο και όλο το σώμα στο κρεβάτι και μένει εκεί με τον κώλο στον αέρα, παίρνοντας ήρεμες και κανονικές ανάσες...

    Υπήρχε μια τέτοια φωτό της Kirsten Dunst παλιά, το ΚΛΙΚ - ΝΙΤΡΟ την έβαζε κάθε δύο μήνες περίπου, την είχε με δικτυωτές κάλτσες και τακούνια στιλέττο διπλωμένη έτσι πάνω από ένα κρεβάτι, με τα χέρια πίσω, έψαξα αλλά δεν την βρήκα πουθενα.
     
    Last edited by a moderator: 9 Αυγούστου 2010
  5. Το δικό μου κρεβάτι. Άστρωτο ως συνήθως. Το έχω πάρα πολλά χρόνια

     

     
     
  6. DiDi

    DiDi Regular Member

     

    σε καφέ σκούρο!
     
  7. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    το ЭЛЭ0С κορνηλιε, τα "λιγοτερα megapixel" ή το "resize" δε τα ξερεις;;
     
  8. Μα κάνει resize αυτόματα. Εγω τα βλέπω κανονικα και σε μια ασπρη ταινια πανω απο την φωτο μου γραφει οτι εχει γινει resize . Δεν εμφανίζονται κανονικά;
     
  9. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    εχμ... μεχρι να φορτώσουν κανει λιγη ώρα. Και μεχρι να φορτωσουν τις δειχνει στο πραγματικο τους μεγεθος. Αλλα μονο κ μονο οτι ειναι σε τετοιο μεγεθος καθυστερει το κατεβασμα της σελιδας ελεεινα...
     
  10. Εντάξει! Μια μικρή ταλαιπωρία προκειμένου να δεις ένα ποστ γραμμένο από τον ίδιο τον Κορνήλιο(!) νομίζω ότι αξίζει τον κόπο. Εδώ σας αφήνω να με διαβάζετε τσάμπα και δεν με πειράζει. Εσάς γιατί σας πειράζει μια μικρή καθυστέρηση;
     
  11. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    Ισως γιατι το τσαμπα διαβασμα των ποστ σου δεν καθυστερει το κατεβασμα της σελίδας απο τον υπολογιστη σου... ¨Π ЖЗ  
     
  12. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Περί κρεβατιών...

    παρακαλω πειτε μου πως ανεβαζω φωτο. ευχαριστω