Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Περί ταυτότητας φύλου - Split από Κυρίαρχος που δεν ξέρει ότι είναι Κυρίαρχος

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κοινωνία' που ξεκίνησε από το μέλος Femme31, στις 3 Ιουλίου 2023.

  1. Femme31

    Femme31 Το κορίτσι του Κτηνοτρόφου

    <moderator notice>
    Όλα τα posts με βάση το παρακάτω μεταφέρθηκαν σε νέο νήμα καθώς αποτελούν βάση ξεχωριστής συζήτησης.
    </moderator notice>

    Φυσικά. Και με καμαρώνει που περιποιούμαι τον εαυτό μου σαν γυναίκα, και με παροτρύνει να το κάνω, και έχει και άποψη.
    Α, να προσθέσω στο πιο πάνω μου μήνυμα ότι δεν αρμέγω πρόβατα (προς το παρόν τουλάχιστον)  
     
    Last edited by a moderator: 3 Ιουλίου 2023
  2. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Σωστά. Στην αρχέγονη γυναικεία φύση, το μανό και το ξεπουπούλιασμα είναι βασικά. Τα εφαρμόζουν και οι μάγοι της φυλής.
     
  3. Femme31

    Femme31 Το κορίτσι του Κτηνοτρόφου

    Ωραία η ειρωνεία σας. Η γυναικεία φύση μου δεν είναι καθόλου "αρχέγονη". Και σίγουρα είναι πολύ διαφορετική από αυτή που σας ελκύει!
     
  4. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Καίτοι βρήκα το σχόλιο της @Dark_Explorer υπέροχα καυστικό, τόσο που με έκανε να γελάσω, απ' όσο γνωρίζω και οι αρχέγονοι πρόσεχαν/προσέχουν -εφόσον δεν είχαν άλλα πιεστικότερα ζητήματα, όπως πχ θα φάμε σήμερα;- την εμφάνισή τους.
     
  5. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Η περιποίηση της εμφάνισης δεν σχετίζεται με έμφυλη φύση.
    Η έννοια της περιποίησης, πέραν της υγιεινής, είναι υποκειμενική υπόθεση.
    Πράγματι, το σχόλιό μου ήταν καυστικό για να καταδείξω το ανυπόστατο της επίκλησης "γυναικεία φύση".
     
  6. Femme31

    Femme31 Το κορίτσι του Κτηνοτρόφου

    Πραγματικά τώρα, θεωρείτε ότι είστε κατάλληλη και αρμόδια να μιλήσετε για "γυναικεία φύση";;
     
  7. Guiltless

    Guiltless Handle with care

    Θέλετε να μας πείτε ποιός είναι αρμόδιος και κατάλληλος να απευθύνουμε;
     
  8. Femme31

    Femme31 Το κορίτσι του Κτηνοτρόφου

    Όχι. Δεν μπαίνω στον κόπο να συζητώ τα αυτονόητα.
     
  9. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Θεωρείτε ότι οι απόψεις της @Dark_Explorer περί έμφυλης φύσης την κάνουν λιγότερο γυναίκα;
     
  10. ζουλιάρηδες είναι μην τους ακουτε.
    ευκολο είναι να εχεις Κ που να μην ξέρει οτι είναι;
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Αυτό καταλάβατε από το συγκεκριμένο σχόλιο της @Dark_Explorer ?
     
  12. Femme31

    Femme31 Το κορίτσι του Κτηνοτρόφου

    Θα αρκεστώ σε αυτό που είπε η συντέκνισσα και με το οποίο συμφωνώ: η έννοια της περιποίησης πέραν της υγιεινής είναι υποκειμενική υπόθεση.

    Εγώ φτιάχνω νύχια, κάνω αποτρίχωση, πηγαίνω κομμωτήριο, βάφομαι και χρησιμοποιώ προϊόντα περιποίησης πέραν της υγιεινής. Επειδή το θέλω εγώ. Αν αρέσει και στον σύντροφό μου, ακόμα καλύτερα.
    Και είμαι γυναίκα.