Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Περί υποταγής, διαφόρων M/s D/s (Split από χαρτζιλίκωμα)

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος jasmin sg, στις 1 Απριλίου 2021.

  1. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Θεωρώ ότι η top-down και η bottom-up αναγνώσεις του ποστ είναι ανακόλουθες και αντιφατικές σε σημεία του ίδιου ποστ ανεξάρτητα από την σύνδεση με την σημειολογία του χώρου, και έτσι, η συγκεκριμένη κατακλείδα, ενώ αληθής η ίδια από μόνη της, δεν είναι συνεκτική με τα όσα αναφέρονται συνολικά στο #78.
     
  2. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Βιβαίους, τσάμπα φώναζε ο άλλος στην παρτούζα "να οργανωθούμε ρε παιδιά, έχω φάει τρεις και δεν έχω ρίξει κανένανε";
     
  3. espimain

    espimain Contributor

    Γιατί;
     
  4. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Διορθώθηκε, ευχαριστώ
     
  5. espimain

    espimain Contributor

    Αυτό που ξεχωρίζει τις σχέσεις Κυριαρχίας υποταγής από τις vanilla είναι η απουσία ανταγωνισμού.
    Το "Bras de Fer" είναι ανταγωνισμός, όσο υπάρχει δεν υφίσταται D/s
     
  6. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Έχοντας διαβάσει 3 φορές την τοποθέτηση σας και αυτή στην οποία αναφέρεται κατέληξα πως αναφερόμαστε σε διαφορετικά πράγματα, αναφέρομαι στις συγκεκριμένες παραμέτρους που θέσατε και την παρουσία ή απουσία τους και πως στις τοποθετήσεις, αναφέρεστε σε κάτι άλλο.

    Σας έχασα αναφορικά με την κατακλείδα.
     
  7. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Εξαιρετικά ερωτήματα  
    Ευχαριστώ   Αλήθεια  
    Χαμογελάω και μόνο που τα διάβασα  
    Υπόσχομαι να απαντήσω άμεσα  
     
  8. iolanda

    iolanda Contributor

    Θα θέλατε να μου πείτε ποια είναι η διαφορά τους;
    Δεν έχω καταλάβει.
     
  9. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Το TPE δεν συμπεριλαμβάνει απαραίτητα την έννοια της ιδιοκτησίας*, το M/s εδράζεται σε αυτή, στο TPE προκύπτει εκ του αποτελέσματος αν είναι επιθυμητό.

    * Με την κυριολεκτική σημασία της λέξης.
     
  10. iolanda

    iolanda Contributor

    Ευχαριστώ  
     
  11. west-east

    west-east https://www.youtube.com/watch?v=RJE38wpNvyw

    Ωραίος..!!
     
  12. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Η (μη λογική) αυτή προσέγγιση οδηγεί σε συζητήσεις όπως
    αυτή