Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Περι switch

Συζήτηση στο φόρουμ 'Switches' που ξεκίνησε από το μέλος TheWildOne, στις 2 Ιανουαρίου 2007.

  1. blindfold

    blindfold Contributor

    απλά όταν δηλώνουν δεν ξέρουν τι σημαίνει το switch το vanilla τους ακούγετε καλήτερο  
     
  2. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Περι switch

    Μα εδώ φίλε μου, τάσεις δηλώνουμε, δεν παραγγέλνουμε παγωτό...  
     
  3. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Oλες τις παραπανω εξηγησεις τις βρισκω πολυ χαλαρες
    Λογια χωρις ουσια...πασπαλισμενα με ορμονες.
    Η πραγματικοτητα μετρα και αυτη εχει αξια.
     
  4. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Περι switch

    Δηλαδή;Ποιες ορμόνες είναι αυτές;
    Μα αν είναι θέμα ορμονών,τότε με μία """""""""""θεραπεία"""""""""""" ο καθένας θα γίνεται ΑΦέντης , σκλάβος ή vanilla κατα παραγγελία...
     
  5. Syrah

    Syrah Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Περι switch

    Ρώτησα τον γυναικολόγο Μου κάποια στιγμή σχετικά με αυτό. Μου είπε ότι η πολύ αυξημένη τεστοστερόνη ενδέχεται να συνεπάγεται επιθετική συμπεριφορα και στο σεξ. Αλλά το "ενδέχεται" ουσιαστικά ακύρωσε την απάντησή του. Ενδέχεται και να μην έχει κάποια σημασία δηλαδή στη σεξουαλική μας συμπεριφορά...   Αν κάποιος συνομιλητής γνωρίζει περισσότερα γι αυτό το θέμα, θα ήθελα κι εγώ να μάθω σχετικά.
     
  6. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Το θεμα ποσως με απασχολει και καμια περιργεια δεν εχω για να μαθω.
    Οι ορμονες μου βαση του δικου μου γυναικολογου ειναι μια χαρα.
    Τεστοστερονη μου ειπε, πως ισως να ειχα αυξημενη σε προηγουμενη ζωη που ημουν Λεωνιδας, η ισως να εχω σε καποια επομενη που θα γεννηθω ως αλλος Ζαγορακης.

    Ενας απο τους λογους που ειμαι Κυριαρχη ειναι επειδη μου αρεσει να λιμαρω τα νυχια μου σε αντρικα κορμια.
    Γι αυτον τον λογο μηπως, πρεπει να ρωτησω την μανικιουριστα μου, αν απο τα νυχια μου λειπει κερατινη?
     
  7. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Περι switch

    Ενας φιλος μου ορμονολογος μεγαλος επιστημονας και πολη γνοστος στο χωρο του, μου ειχε πη οτι καθε ανθρωπος ασχετου φυλου γενιετε με αρσενικες και θυληκες ορμονες.Αν π.χ σε εναν αντρα υπαρχουν 90% αρσενικες ορμονες τοτε γιενιετε κατα φυση πιο επηθετικο και Κυριαρχηκο ατομο σαν χαρακτηρας και προσωπικοτητα,αν παλη ειναι 60% θυληκες και 40% αρσενικες τοτε εχουμε ενα αρσενικο σωμα με ενα γυναικειο μιαλο(βλεπε ομοφιλοφιλια) δεν ειναι ομως απαρετητο η κλησι προς ομοφιλοφυλια, αλλα σηνηθες η κληση προς υποτακτηκοτητα προς τοις γυναικες (βλεπε υποτακτηκους αντρες) το αντηστηχο γηνετε και με τοις γυναικες. Αυτες εναι οι επηστημονικες αποψεις του δοκτωρ φιλου μου. Υ.Γ. Φιλε δασκαλε Incomplete δυστυχως δεν υπαρχη *θεραπεια*στο θεμα ορμονες, αλλα καμια φορα η επιστημη κανη θαυματα οποτε κανε υπομονη που ξερης μπορη να φτιαχνουν αργοτερα ανθρωπους κλονους ,( αφεντες υποτακτηκους κ.λ.π.)...... το μονο κακο τοτε θα ειναι οτι ο Κωνσταντινος θα πρεπει να κληση το σαιτ γιατι δεν θα το εχουμε αναγκη.........(γελαη)   
     
  8. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Περι switch

    Θεραπεία υπάρχει.Για όσες έχουν κάνει διόρθωση(political correct word) φύλου.Διόρθωση,θεραπεία η μία έννοια ,γεννάει και δημιουργεί την άλλη ,στην προκειμένη περίπτωση.Όμως αυτό απέχει μακράν από το θέμα μας.Ένυγουεη.Ξέρω πως με κάποιες ορμόνες βγάζεις τρίχες ή βυζιά.Αλλά μέχρι εκεί...Η συμπεριφορά δε μεταλλάσεται..
     
  9. Syrah

    Syrah Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Περι switch

    Incomplete_ oι ορμόνες επηρεάζουν σε τεράστιο βαθμό τις λειτουργίες του σώματός μας μέρος του οποίου είναι και το μυαλό μας. Γι αυτό επηρεάζουν και τη συμπεριφορά μας. Σέψου την αδρεναλίνη για παράδειγμα, πόσο άμεσα αλληλεπιδρά με το μυαλό μας.

    Κατά τα άλλα συμφωνώ μαζί σου. Δεν βλέπω το πως με ρύθμιση των ορμονών μπορεί ένας Master να γίνει vanilla ή switch. Σε παράλληλη συζήτηση αναρωτιόμαστε αν το μέγεθος του πέους μπορεί να οδηγήσει έναν vanilla στο bdsm. Δεν μπορεί η σχέση μυαλού & σώματος να είναι τόσο απλή...
     
  10. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Περι switch

    Δεν αμφισβήτησα ,ούτε υποβάθμισα τη λειτουργία των ορμονών στον ανθρώπινο οργανισμό.Απλά μίλησα για το τι μπορεί να καταφέρει μέχρι σήμερα άνθρωπος με τις παρεμβάσεις του σε αυτές...
     
  11. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Περι switch

    Εση κουκλα μου δεν σε πιανουν οι ορμονες γιατι εισαι μια Κυριαρχη πολη θηληκια ομορφια . Την πληρομη μου την δινης σε ειδος,(γελαη) αμα σου πεση καμια σκλαβα που εση ξερω οτι δεν ειναι του γουστου οι σκλαβες αλλα οι σκλαβοι, μου την κανης πασα......    Υ Γ. Ομορφια μου εισαι απο τοις πιο *θ υ λ η κ ε ς * Μιστρες που εχω γνωριση, και η καλητερη φιλη μου Μιστρες. 
     
  12. scissorhand

    scissorhand New Member

    Ίσως όμως και να είναι πιο συνειδητοποιημένο και πιο αυθεντικό απ' όλα αυτό το status για κάποιους.

    Προσωπικά μιλώντας πάντα και εντελώς «υποκειμενικά»  )) όπως διάβασα στην υπογραφή κάποιας ψυχής εδω μέσα, εκδήλωσα τις αντίθετες -φαινομενικά μήπως;- τάσεις μου με κάποια άτομα (που προφανώς δεν κατάλαβαν τίποτα) μόνο όταν συνάντησα «αντίσταση» ικανή να με υποτάξει. Άρα θα συμφωνήσω με κάποιους προλαλήσαντες (από άλλο νήμα μεν άκρως διαφωτιστικό δε: κι αν δεν μπορεί πια ο Κύριός μου να με υποτάξει τί να κάνω; ή κάπως έτσι) πως στην τελική τίποτα δεν συμβαίνει χωρίς έναν ουσιαστικό, στιβαρό λόγο στον οποίο «υποτάσσονται» όλοι ανεξαιρέτως ρόλων, συμπεριφορών, απωθημένων, εγωισμών, παιδικών ηλικιών, προηγούμενων ζωών κτλ. Οποιαδήποτε άλλη απόπειρα διαφοροποίησης της κατά πολύ ανώτερής μας και παντοδύναμης αυτής σχέσης «αιτίας και αιτιατού» οδηγεί σε επικίνδυνα αδιέξοδα με όλες τις χαοτικές συνέπειες...

    Ας αναρωτηθεί ο καθείς λοιπόν -ΠΡΩΤΟΣ ΕΓΩ- για το ρόλλο του κατά πόσο ειλικρινής και «επίκαιρος» του δικού του ανέφικτου ή εφικτού υποκειμενισμού είναι. Και φυσικά εννοείται πως όλοι γνωρίζετε έστω και ασυνείδητα κάποιοι πως δεν μιλάω για σεξουαλική συμπεριφορά η οποία είναι το είδωλο του υποκειμενισμού μας στον καθρέφτη του τόσο αντι- και αμφι-λεγόμενου αντικειμενισμού. Για όσους δεν κατάλαβαν το αμφί- ας σκεφτούν την ετοιμολογία της λέξης αμφίβιος= αυτός που μπορεί να ζει μέσα και έξω από το νερό (και όχι μόνο)

    Για μένα δεν νοείται Κύριος/α που δεν ξέρει να αναγνωρίζει πρώτα και μετά να αντιμετωπίζει τα λάθη που κάνει (ο Πάππας πιθανώς να εξαιρείτε εδώ...) σε οποιοδήποτε επίπεδο με όποιουσδήποτε κανόνες κι αν αξιολογηθούν.'Οχι διορθώνει. Δεν διορθώνονται τα λάθη που έγιναν. Μαθαίνουμε ή όχι να μην τα ξανακάνουμε.

    Για μένα δεν νοείται σκλάβος/α που μπορεί (θέλει ) να αντιμετωπίσει τα λάθη που του/της υποδεικνύονται.

    Είμαι όμως ένας νέος και εύελπις στο χώρο έτσι; Άρα εξηγείται η πιθανή απουσία δεδομένων, σωστά;  
     
    Last edited by a moderator: 8 Ιανουαρίου 2007