Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πιστεύετε ότι το κάπνισμα είναι δείγμα αδυναμίας για τους Κυρίαρχους και εάν ναι...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Princess_of_Pain, στις 10 Οκτωβρίου 2006.

  1. gaby

    gaby Guest

    Είχα πει να μην απαντήσω γιατί εκτρέπει λίγο το θέμα αλλά αφού σχολιάστηκε από άλλους, θα υποστείτε κι εμένα, τί να γίνει  

    Master Perfect δεν έτυχε να γνωρίσω και δεν λυπάμαι γι αυτό γιατί φαντάζομαι πώς θα έδερνε για να ισοφαρίσει π.χ. την έλλειψη νόστιμων λιπαρών στο διαιτολόγιό του, ή ενός καλού ποτηριού ουίσκι με συνοδεία ενός ωραίου πούρου που Του ετοιμάζει η σκλάβα Του. A propos, όταν άνοιγα το νήμα για τα δώρα, για πούρα και για πολυθρόνες είχα σκοπό να μιλήσω, αλλά άνοιξε προς άλλες κατευθύνσεις το θέμα, εντάξει είναι και έτσι  

    Master Less Than Perfect, που καπνίζει π.χ. ή που θα βάλει και καμμία φωνή π.χ. ή που θα δίνει στον εαυτό του το δικαίωμα των ανθρώπινων ελλατωμμάτων γνωρίζω και σέβομαι απολύτως και εκτιμώ και θαυμάζω και υπακούω. Οι υποτακτικοί είναι συνήθως οι τελειομανείς με τις ακαμψίες λόγω τελειομανίας, όχι οι Κυρίαρχοι.

    Υποθέτω, ότι τις αξιωσύνες που αναφέρατε πιό πάνω KyriosG, όχι με την μορφή ψυχαναγκαστικών αυτοπεριορισμών, τις αποκτά ένας Κυρίαρχος ακριβώς για να μπορεί να να δένει, να δέρνει, να ταπεινώνει, να υποτάσσει και να πηδάει, με το συμπάθειο, υποτακτικές και ίσως και γκόμενες.

    Η ιστορία του ανθρώπινου πολιτισμού κατά Φρόϋντ, ειδομένη από BDSM σκοπιά. Κάτι πρέπει να έχει κάνει κανείς σωστά σ αυτή την άπονη ζωή, λέει ο Φρόϋντ για να βρίσκει γυναίκες να γαμάει. Ή να δένει, να δέρνει, να ταπεινώνει, να υποτάσσει και να πηδάει.
     
    Last edited by a moderator: 11 Οκτωβρίου 2006
  2. Αλάξτε τον τίτλο του thread σε " Νο Smokin Please" o υπάρχων είναι απλά γελοίος.
     
  3. gaby

    gaby Guest

    Συνεννοήσου με Princess_of_Pain μιά χαρά μου φαίνεται ο τίτλος.
     
  4. Ζαμάν Φού αφήστε τον ως έχει.
     
  5. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Ηλία μου μιλάμε για το τσιγάρο με καπνό.
    Με τα άλλα μαύρα, κοκκινα, άσπρα δεν έχω καμμία σχέση  
     
  6. G_E

    G_E Contributor

    Μα αυτό που συζητάμε είναι σαφώς εντός θέματος. «Το κάπνισμα είναι ένα από τα συμπτώματα "αδυναμίας" – ταιριάζει με τον Κυρίαρχο;»

    Η ερώτηση για μένα ισοδυναμεί με το «ταιριάζει με τον Κυρίαρχο να είναι άνθρωπος;»

    Απλώς το γενίκευσα γιατί όλη αυτή η καπνοϋστερία τώρα τελευταία μου τη δίνει. Είμαι άνθρωπος που ταξιδεύω. Έχω σκίσει πολλές καρέκλες σε "smokers unfriently"αεροδρόμια συμπαρατάσσομενος με το σχετικό σύνθημα που διάβασα σε μια τουαλέτα ιταλικού αεροδρομίου (που πήγαινα για να καπνίσω).

    Με προσβάλλουν, με περιορίζουν και τους έχω πολύ άχτι. Δεν είναι για την υγεία μας. Απλώς για να περιορίσουν τη δημόσια δαπάνη για την υγεία και να διατηρήσουν το δημόσιο εισόδημα αυξάνοντας το φόρο καπνού. Είναι επιπλέον ένα από τα πολλά μέτρα με τα οποία προσπαθούν να τσακίσουν το άτομο θέτοντας περιορισμούς στην καθημερινότητά του και ελέγχοντας κάθε του κίνηση.

    Όσοι δεν καπνίζουν καλά κάνουν. Κι εγώ θέλω να το κόψω για να γίνω Master. Αλλά η αντικαπνιστική «ιδεολογία» με βρίσκει κόντρα και απέναντι όπως θα ’λεγε και η συντρόφισσα Mistress Papariga.
     
    Last edited: 11 Οκτωβρίου 2006
  7. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Σήμερα κάπνιζα σε ένα κεντρικό σημείο της Κορίνθου.
    Σταματάει ένας κύριος και μου λέει: κυρία μου ελαττώστε το κάπνισμα προς χάρην της υγείας σας.
    Γυρίζω, τον κοιτάζω αφ'υψηλού και του λέω:
    Υγεία να έχω και να καπνίζω  
    Μου απλώνει το χέρι να με χαιρετήσει και μου λέει: Εύγε κυρία μου, αυτή είναι μία φράση που ποτέ δεν μου την είπε η γυναίκα μου.
    Εντάξει έμεινα μαλάκας κοιτάζοντας τον όχι για τίποτα άλλο, αλλά γιατί δεν κατάλαβε την ειρωνία  
    Αφήστε μας επιτέλους κύριοι κύριοι αντικαπνιστές.
    ΟΚ είμαστε σκλάβοι του πάθους μας αλλά εμείς δεν σας ενοχλούμε  
     
  8. Yiannis

    Yiannis Regular Member

    Απάντηση: Re: Πιστεύετε ότι το κάπνισμα είναι δείγμα αδυναμίας για τους Κυρίαρχους και εάν ναι...

    ΧΑ !

    Αν ενοχλείτε λεει !?!?!?!?!?

    1) ΑΝΑΓΚΑΖΕΤΕ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΝΑ ΑΝΕΧΟΝΤΑΙ ΤΟ ΚΑΠΝΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ
    ΠΑΘΗΤΙΚΟΙ ΚΑΠΝΙΣΤΕΣ ΕΙΤΕ ΤΟ ΘΕΛΟΥΝ ΕΙΤΕ ΟΧΙ.

    ΡΙΞΤΕ ΤΟ ΣΤΟ ΑΛΚΟΟΛ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΓΥΡΩ ΣΑΣ.



    2) ΑΓΝΟΕΙΤΕ ΚΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΕΙΤΕ ΟΤ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΥΓΕΝΙΚΟΥΣ ΓΥΡΩ ΣΑΣ
    ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΝ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ
    ΤΑ ΕΠΙΔΕΙΝΩΝΕΤΕ (ΠΧ ΑΣΘΜΑ)


    3) ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟ 1 & 2, EINAI AΡΚΕΤΟΙ ΛΟΓΟΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ

    4) ΟΜΟΙΩΣ ΜΕ ΤΟ 3

    5) ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΜΑΙ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΙΩΣ ΜΕ ΤΟ 4.



    Ακους εκει δεν ενοχλείτε κανεναν !!!!!!! ΝΑΙ ! Στο τελος να σας λυπηθούμε κιολας
    αδικημένα !
     
  9. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Μην καταντίσουμε όμως σε μια σχιζοφρένεια, όπως οι Αμερικάνοι. Αν καποιος ενοχλείται το λέει απλά. Και εγώ δεν ειμαι καπνιστής, αλλά καταλαβαίνω ότι καταπιέζονται πολύ.
     
  10. G_E

    G_E Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Πιστεύετε ότι το κάπνισμα είναι δείγμα αδυναμίας για τους Κυρίαρχους και εάν ναι...


    Ειμαι σοβαρός ανθρωπος - δε θα απαντήσω
    Ειμαι σοβαρός ανθρωπος - δε θα απαντήσω
    Ειμαι σοβαρός ανθρωπος - δε θα απαντήσω
    Ειμαι σοβαρός ανθρωπος - δε θα απαντήσω
    Ειμαι σοβαρός ανθρωπος - δε θα απαντήσω
    Ειμαι σοβαρός ανθρωπος - δε θα απαντήσω
    Ειμαι σοβαρός ανθρωπος - δε θα απαντήσω
    Ειμαι σοβαρός ανθρωπος - δε θα απαντήσω
    Ειμαι σοβαρός ανθρωπος - δε θα απαντήσω
    Ειμαι σοβαρός ανθρωπος - δε θα απαντήσω
    Ειμαι σοβαρός ανθρωπος - δε θα απαντήσω
    Ειμαι σοβαρός ανθρωπος - δε θα απαντήσω
     
  11. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    μπραβο Yiannis ... ετσι πεστα ... ακου δεν ενοχλουν ....
    και να πω και κατι σχετικο με το φορουμ : επιτρεπεται κοτζαμ Μαστερ να δινεις δικαιωμα στον καθενα να στην λεει για ενα τσιγαρο και μαλιστα με το δικιο του ? ....
    και οχι φιλε john slave δεν θα φτασει στο σημειο αυτος που ενοχλειται να γινει κακος επειδη ο αλλος καπνιζει εκει οπου απαγορευται .... γιατι τοτε εγω προσωπικα δεν θα μπω σε συζητηση του στυλ :" συγνωμη μηπως θα μπορουσατε να σβυσετε το τσιγαρο σας διοτι με ενοχλει και βρισκομαστε σε χωρο οπου απογορευται το καπνισμα..." οχι δεν θα απολογηθω κιολας και θα προτιμησω να πω : "εεεε .... κυριος/μανταμ ... ταμπελαααα ... σβυστο ...."
     
  12. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    ΟΚ, αλλά πιο ευγενικά αν το χειριστείς και θα το καταλάβει καλύτερα και δε θα γίνεις κακός. Και εμένα με ενοχλεί μερικές φορές, αλλά νομίζω είναι υπερβολή να μην καπνίζεις στο πεζοδρόμιο κ.λπ., όπως ισχύει στην Αμερική (εκεί όπου ο καπνός βλάπτει την υγεία, όχι όμως και ο πόλεμος).