Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πιστεύετε ότι το κάπνισμα είναι δείγμα αδυναμίας για τους Κυρίαρχους και εάν ναι...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Princess_of_Pain, στις 10 Οκτωβρίου 2006.

  1. gaby

    gaby Guest

    Re: Απάντηση: Re: Πιστεύετε ότι το κάπνισμα είναι δείγμα αδυναμίας για τους Κυρίαρχους και εάν ναι...

    Εμένα πάλι που μου ήρθε ξαφνικά μία σφοδρή επιθυμία να ξαναρχίσω το κάπνισμα που έχω κόψει εδώ και 20 χρόνια; Είμαι τελείως ασόβαρη;

    Πολύ φοβάμαι ότι γίνομαι ένα ατίθασο παλιάλογο εδώ μέσα, ούτε καν άτι, και αυτό είναι ένα μεγάλο πρόβλημα.
     
  2. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Ένα μεγάλο πρόβλημα για ποιούς lilly; Για σένα όχι! Γιατί να σε πετάξεις κάτω (λόγω ατίθασου) είναι αδύνατο. Για τους άλλους που θα τους κάνεις ίσαμε ένα άλογο από το κλότσημα, το καταλαβαίνω. Αλλά μπορεί όμως να το χρειάζονται de profundis!! Δε νομίζεις;
     
  3. gaby

    gaby Guest

    Για μένα είναι το μεγάλο πρόβλημα, για ποιόν άλλον! Κι επειδή μπορεί να το χρειάζονται de profundis θα χαλαλίσω την με τόσο κόπο αποκτημένη υποτακτικότητά μου john_slave96; Ή, αλλά αυτό μικρό(τερο) το κακό θα ξαναρχίσω το τσιγάρο που έχω κόψει από την τρίτη λυκείου;
     
  4. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Δε θα στο επιτρέψω εγώ. lol
     
  5. Αφήστε το κάπνισμα, έχω ένα πολύ πιο σοβαρό ζήτημα να αναλύσουμε... και ομολογώ με
    ταλανίζει από καιρό. Το ζήτημα είναι το εξής: Πιστεύετε ότι η ΚΑΡΑΦΛΑ είναι δείγμα αδυναμίας για τους Κυρίαρχους???? Εδώ Σ/σας θέλω. Έχετε τις εξής επιλογές:
    α) Αναμφίβολα ναι
    β) Αναμφίβολα όχι
    γ) Διχάζομαι γιατί έχω μακρινό συγγενή τον Τσάκωνα
    δ) Δεν έχω ακόμα χάσει αρκετά μαλλιά, ώστε να μπορώ να εκφέρω άποψη
    ε) τα ξυρίζω γιατί είμαι oπαδός του Γεωργάτου
    ζ) Μισό λεπτό, να συμβουλευτώ το λεξικό μου / εγκυκλοπαίδιά μου / Μέντορά μου / Μάστορά μου (Μάστερ) / τον Πήτ Παπαδάκο / τον Μολίνα

    Eπιτέλους έφτασε η ώρα να μιλήσουμε ANEY ΤΡΙΧΑΣ για αληθινό ΒDSM

    Ακολουθούν ανθρακονήματα υψίστης σημασίας για το πώθεν αίσχος του Μπι (όπως Άϊλ Μπί Ράϊτ Μπάκ) Ντι (όπως Ντιντής) Ες (όπως Ες-Ες) Εμ (όπως Έμινεμ)
    1) Είναι το Mπριάμ περισσότερο Κυριαρχικό των Γεμιστών?
    2) Πως βρίσκω Κυρίαρχο Σκύλο για την σκυλίτσα μου? (πεκινουά υποτακτικής φύσεως)
    3) Η Αφέντρα κρίνεται από ποία εταιρία καλτσόν την σπονσοράρει?
    4) Ποιά η χρησιμότητα του Ελβετικού σουγιά στα sessions (γράφει ο Master_McGyver)
    5) H βαθιά ενδοσκόπηση ενός Master ("έκανα το πρώτο Ιαπωνικό Bondage με τον ομφάλιο λώρο την ώρα που γεννήθηκα")
     
    Last edited: 13 Οκτωβρίου 2006
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Πιστεύετε ότι το κάπνισμα είναι δείγμα αδυναμίας για τους


    Συμπαραστέκομαι σου...
     
  7. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Πιστεύετε ότι το κάπνισμα είναι δείγμα αδυναμίας για τους Κυρίαρχους και εάν ναι...

    Τελικά Γιαννάκη μάλλον θέλεις να περνάς μόνο τα θέλω σου και αυτό είναι πολύ πολύ κακό.
    Εάν δεν σου αρέσει ο καπνός, κάτσε σπιτάκι σου αγόρι μου και μην πηγαίνεις ούτε σε καφέ ούτε σε κλαμπάκια.
    Στο σπίτι σου να βάζεις μόνο άτομα που δεν καπνίζουν.
    Και εγώ έχω αλλεργικό αλλά καπνίζω, έχω όμως βγει από το σπίτι μου να καπνίσω στην βεράντα, γιατί μία φίλη μου ήταν έγγυος και την ενοχλούσε, αυτό για μένα είναι σεβασμός, αλλά εσύ έχεις ξεχάσει αυτήν την λέξη.
    Αγάπα τον άλλον όπως είναι και όχι όπως θα ήθελες εσύ Γιαννάκη  
     
  8. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Για τον απλούστατο λόγο να μήν κάνει κακό στον εαυτό του και στον άνθρωπο που έχει δίπλα του.
    Μα τα θέματα δε βγαίνουν μόνο απ'τον έλεγχο που ασκεί κάποιος σε κάποιον άλλον, αλλά και από θέματα της καθημερινότητας, π.χ. κάτι που είδε στο δρόμο και θέλησε να το συζητήσει με τον άνθρωπό του, μια ιδέα που κατέβασε στο κεφάλι του και θέλησε να τη μοιραστεί με το σύντροφό του, αν αυτά είναι πλήξη, τότε μπορείς να με φωνάζεις Κύριο Πληκτικό  
     
  9. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Και επόμενο στάδιο είναι ...
    Αφού κόψει το τσιγάρο , να μειώσει το ποτό , το φαγητό , τα ξενύχτια , τα όργια , τις καταχρήσεις , να κάνει γυμναστική , να κάνει υγεινή διατροφή , να κάνει σεξ ιεραποστολικό , να μην μιλάει πολύ στο κινητό , να προσέχει μια ζωή , για να πεθάνει από απρόσμενο χτύπημα καρκίνου ...
    Όλα αυτά όχι γιατί θέλει να τα ακολουθήσει , αλλά γιατί έτσι πρέπει να κάνει ο σωστός κυρίαρχος . Βρε δεν με παρατάτε . Προτιμώ να είμαι ο κακός Κυρίαρχος !
     
  10. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Ή από ένα ωραιότατο καρδιακό/εγγεφαλικό που θα του έρθει όλως τυχαίως και οι ιατροί θα πούνε οτι πέθανε από φυσικά αίτια...  
     
     
  11. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Είδα και την γιαγιά μου που δεν κάπνιζε, δεν έπινε, δεν έκανε εκτρώσεις, είχε κάνει και θηλάσει 13 παιδιά........
    Δεν την είχαν προλάβει τα τοξικά και οι ορμόνες στα τρόφιμα.
    Γιατί πέθανε από καρκίνο;
    Γι αυτό λέω, υγεία να έχουμε να καπνίζουμε και να πηγαίνουμε κόντρα στα πρέπει των άλλων      
     
  12. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Re: Πιστεύετε ότι το κάπνισμα είναι δείγμα αδυναμίας για τους Κυρίαρχους και εάν ναι...

    Μα δεν εννοουσα ολα τα θεματα παρα μονο αυτα που αφορουν τον ελεγχο και τον αυτοελεγχο οπως αναφερθηκε του Κυριαρχου,ωστοσο μην το παρεις στα σοβαρα 

    οσο για σενα...χμ...μονο Κυριο Πληκτικο δεν θα μπορουσα να σε αποκαλεσω 
    Πληξη προκαλουν οι αψογοι σε ολα....και τα ''κουσουρια'' χρειαζονται.