Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πλάνη ;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 24 Απριλίου 2007.

  1. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    (τα bold δική μου παρέμβαση)


    νομίζω ότι αυτό ακριβώς τα λέει όλα!!

    Οσο για το χαστούκι, αλοίμονο άν έβγαινε το 'υποτακτικό' μου, σε όποιον τυχόντα σήκωνε το χέρι του να μου ρίξει χαστούκι.... Νομίζω θα το μετάνιωνε οικτρά!
    Πρωτα το αισθάνεσαι ...ακριβώς όπως ειπε ο Κ. L_Strike , πριν ακόμη σηκώσει το χέρι Του!!!
     
  2. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Θα συμφωνήσω κι εγώ με τη σειρά μου  

    Το μόνο που έχω να προσθέσω Ηλία είναι πως αν γνώριζα το μέγεθος του σαδισμού Του Κυρίου μου από την αρχή, μάλλον θα το έβαζα στα πόδια.
    Αλλιώς αντιλαμβάνεσαι κάποια πράγματα όσο είσαι εκτός, αλλιώς όταν αρχίζεις και αλλιώς όταν αρχίζεις πλέον να μπαίνεις στο χορό.

    Ο Κυρίαρχος είναι αυτός που ανάλογα με το υλικό που έχει μπροστά του θα κάνει εκείνες τις κινήσεις που θα οδηγήσουν το υποτακτικό να ανοίξει μία μία τις πόρτες της ψυχής και των αναγκών του, επειδή Εκείνος γνωρίζει καλύτερα και το υποτακτικό έχει μάθει να εμπιστέυεται πως όντως Εκείνος γνωρίζει καλύτερα.
     
  3. e_desant

    e_desant Regular Member

    Απάντηση: Πλάνη ;

    ηλια ωραια σκεφτεσαι και γραφεις ...εχεις ταλεντο θα`λεγα, αλλα εδω θα διαφωνησω
    η γνωμη μου ειναι κομματι της πορειας μου στη ζωη
    ποτε στην ζωη μου δεν ενοιωσα να υποτασομαι σε καποιον ουτε στην οικογενεια μου ουτε καν στους νομους (υπο κανονικες συνθηκες)
    δεν μπορω να ζησω δεν μπορω να κοιμηθω δεν μπορω...
    αν σου φαινεται εγωιστικο, μπορει να ειναι, αλλα προσπαθω πολυ για την ισορροπια ωστε να μην δειχνει ετσι
    το εχω πληρωσει ΠΟΛΥ ακριβα ψυχικα και οικονομικα αλλα ετσι ειμαι προσπαθω για την τελειοτητα αν και γνωριζω οτι κανεις δεν ειναι τελειος
    αυτη ειναι και η δικαιολογια οταν κατι δεν παει καλα προς τον εαυτο μου κυριως
    δεν μπορω να με αλλαξω ειναι δεδομενο ΕΙΝΑΙ ΤΑΛΕΝΤΟ
    αρα η γνωμη μου ειναι ΠΛΑΝΗ
    (ο καπετανιος ειναι ενας .καλος -κακος ..αυτος ειναι)
     
  4. amira

    amira Regular Member

    Αχ SM_Art_Lady μου, τι να κάνω που ο μπαμπάς μου και η μαμά μου με βγάλαν τρελό και παλάβο??? Και να σου πω και μια αλήθεια ουτε ο Θηριοδαμαστής πιστεύω θα μου κάνει κάτι...
    Εγω χρείαζομαι δραστικά μέτρα.. Μιλήσες χωρίς άδεια? Κόψιμο η γλώσσα αλλίως μυαλό δεν βάζω....

    Και σχετικά με το τελευταίο time will show..... 
     
  5. DeSade

    DeSade Owner of evelin

    Σε αναλογια με τη φραση "Beauty is in the eye of the beholder"
    "Dominance is in the eye of the submissive "
    Be yourself και αν η χημεια δεσει μεσα απο την αυθόρμητη εκφραση του καθενος θα φανει συντομα.
    Συμφωνω με την αποψη του Ηλία. Η ωμη παρουσιαση του θεμελιώδου λίθου του bdsm ,του Σαδισμού, με χαστουκι η με οποιονδήποτε αλλο τρόπο ειναι ενα ειδος fair play .
    Δεν σου ταζω τον ουρανο με τα αστρα, δεν ειμαι ο ιπποτης στο ασπρο αλογο , δεν σου δεινω μεγενθυμενη , ωραιοποιημενη εικονα (αρα και διαστρεβλωμενη) σου δειχνω απο την αρχη περι τινος προκειται. Προκειται περι Σαδισμου. Can you handle it?
    Ειναι μια ειλικρινής σταση.
     
  6. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Αυτό ακριβώς...
     
  7. G_E

    G_E Contributor

    Για μένα το χαστούκι είναι ένα μέρος της γοητείας του. Είναι πιο πολύ "σε θέλω" παρά "σε προειδοποιώ". Θα συμφωνήσω με την Ευα, και τοχω ξαναγράψει πολλές φορές, πως ο Κυρίαρχος έχει για μένα ισχυρή προσωπικότητα που μαγνητίζει. Είναι φωτιά που καίει. Κάνει τζιζ. Καίγεται κι ο ίδιος και αναγεννάται. Έχει μαύρο άλογο κατευθείαν απ το κομμωτήριο που του το βάψαν άσπρο, που είναι ατίθασο και πάει όπου του καπνίσει. Και το ξέρουν καλά εξ αρχής και πως είναι βαμμενο και πως καίει. Ουδεμία πλάνη. Το μέγα λάθος των πριγκιπισσών είναι πως ελπιζουν να τον αλλάξουν και να τον κρατήσουν δικό τους. Ειναι ο καλυτερος τρόπος για να τους φύγει γιατί δεν υποτάσσεται δια της υποταγής. Αγαπάει πολύ την ελευθερία του και την ορίζει. Αυτά για τον Κυρίαρχο που εχω στο μυαλό μου.

    Απο κει και περα είναι λάθος οι γενικευσεις. Ο κάθε ανθρωπος έχει τις αναγκες του και την προσωπικότητά του. Ειναι αυτοί/αυτές που ψάχνουν μια ζεστή καλή σχέση να μπουν μέσα και να ζήσουν αρμονικά. Είναι τρυφερό και όμορφο. Ειναι άλλου τυπου Κυριαρχία/ υποταγή. Δεν ειναι καλύτερη ή χειρότερη. Ας το δεχθούμε.

    Υπάρχουν αυτοί/αυτές που ψάχνουν για πολύ πόνο. Καθαροί σαδιστες/ μαζοχιστές. Που η προσωπικότητα του άλλου περνάει στο φόντο και η πρόκληση πόνου είναι το κυριο ζήτημα. Ετσι είναι. Κι αυτό είναι άλλου τυπου Κυριαρχία/ υποταγή. Ας το δεχθούμε.

    Το θέμα είναι να βρεί κάποιος το τι θέλει και να πορευτεί χωρίς να ντρέπεται και χωρίς να ρίχνει σταχτη στα ιδια του τα μάτια. Αυτό είναι πλάνη.
     
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Η αλήθεια βρίσκεται σε απλές λέξεις, μαστορικά βαλμένες.
    Αυτό που έγραψες KyriosG, είναι αριστούργημα (Ομολογώ ότι γέλασα)
    Μήπως θα του πήγαινε να πεις, ως αναφορά τον Κυρίαρχο ότι δεν Κυριαρχεί δια ης υποταγής?
     
  9. DeSade wrote:
    "Σε αναλογια με τη φραση "Beauty is in the eye of the beholder"
    "Dominance is in the eye of the submissive "
    Be yourself και αν η χημεια δεσει μεσα απο την αυθόρμητη εκφραση του καθενος θα φανει συντομα.
    Συμφωνω με την αποψη του Ηλία. Η ωμη παρουσιαση του θεμελιώδου λίθου του bdsm ,του Σαδισμού, με χαστουκι η με οποιονδήποτε αλλο τρόπο ειναι ενα ειδος fair play .
    Δεν σου ταζω τον ουρανο με τα αστρα, δεν ειμαι ο ιπποτης στο ασπρο αλογο , δεν σου δεινω μεγενθυμενη , ωραιοποιημενη εικονα (αρα και διαστρεβλωμενη) σου δειχνω απο την αρχη περι τινος προκειται. Προκειται περι Σαδισμου. Can you handle it?
    Ειναι μια ειλικρινής σταση."

    Aπλά θεικό ποστ φίλτατε