Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ποιές τα πίνουν?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος pistachio, στις 14 Ιανουαρίου 2011.

  1. brenda

    brenda FU very much

    Πες μου την γνώμη σου για την ζελατίνη (άσχετο, αλλά επίκαιρο)... 
     
  2. brenda

    brenda FU very much

    Πέστα Χρυσόστομη!!! 
     
  3. E. Dantes

    E. Dantes Uno, nessuno e centomila

    http://www.slang.gr/lemma/445-xysamoli
    Υπαρχει ωστοσο ο κινδυνος να θεωρηθει παραδοσιακο προιον, αρα μη δεκτικο πατεντας, οποτε καλυτερα τα μονοποικιλιακα, ειδικα αν καταφερεις να τα κατοχυρωσεις και ως Π.Ο.Π. (προστστευιμενης ονομασιας προελευσης) .

    Παντως οσες τα πινουν μεθανε απο ευτυχια.
    Ποσες φορες δεν τις εχουμε ακουσει να τραγουδανε με τα ματια κλειστα, δημοσια και σε τσακιρ κεφι:

    Πίνω και μεθώ
    οφ αμάν μέρα νύχτα τραγουδώ
    και το dirty μου
    οφ αμάν στο τσουτσουνι του ξεσπώ
     
  4. halkidikiotis

    halkidikiotis reflexology, therapy massage tantra

    Τώρα τέλεια θα ήταν να τα έπινε.
     
  5. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Προπαντός όχι ανταγωνισμούς. Πετάμε την startup και τα CEO COO κλπ, ενώνουμε τις πατέντες, συνεργαζόμαστε.
    What say you?

    ΥΓ Το σύνολο ταγιεράκι γόβα δεν το αφήνω όμως, όλα κι όλα  
     
  6. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    Spermo-τρολλιες  
     
  7. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Με αιφνιδίασες τώρα,ποιά ζελατίνη? 
    Εγώ θυμάμαι που η μαμά μου χρησιμοποιούσε ζελατίνη σε κάτι τούρτες με σοκολάτα που μου έφτιαχνε , α, ρε μανούλα ... 
     
  8. halkidikiotis

    halkidikiotis reflexology, therapy massage tantra

    Καλημερα σε όσες τα πίνουν ααχα    
     
  9. brenda

    brenda FU very much

    Η βρώσιμη ζελατίνη, διαλυμμένη σε νερό, ως αυτοσχέδια συνταγή για την ενίσχυση των αρθρώσεων και των τενόντων. Έχω άποψη, αλλά έτσι από περιέργεια, μιας και θα συνεταιριστούμε και στο νέο σχήμα, να ακούσω και την δική σου dear!!! 
     
  10. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Kυρία κυρία να πω;;;
     
  11. brenda

    brenda FU very much

    Κόλλησα την μούρη μου στην οθόνη με αγωνία... 
     
  12. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Απομακρύνσου λίγο βρε παιδί μου να βλέπεις καλύτερα!

    Η σημερινή ζωική ζελατίνη παράγεται από δέρμα γουρουνιού (80%), κόκκαλα και χόντρο βοδινά, με αρκετά βαριά χημική επεξεργασία.
    Eφόσον περιέχει συνδετικό ιστό περιέχει (υδρολυμένο) κολλαγόνο, αλλά η τροφική αξία του είναι πολύ χαμηλή.

    Η φυτική ζελατίνη, το Αγάρ-Αγάρ, προέρχεται από διάφορα κόκκινα φύκια. Περιέχει ιώδιο (αντεδείκνυται σε περιπτώσεις προβλήματος στον θυρεοειδή) και ιχνοστοιχεία, αλλά δεν απορροφάται σχεδόν καθόλου από τον οργανισμό.

    Για να σιχαθείτε, ορίστε την πρώτη ύλη της ζωικής ζελατίνης, feel free to freak out.

     

    Η εικόνα είναι από αυτό το σάιτ, όπου μπορείτε να βρείτε και άλλες εικόνες. Και προφανώς μέμνασο απιστείν.