Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ποιας ενορίας είπατε ότι είστε;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος Paralax, στις 26 Φεβρουαρίου 2010.

  1. Avalonia

    Avalonia Regular Member

    Απάντηση: Ποιας ενορίας είπατε ότι είστε;

    Εγώ πάλι ανήκα σε μία ενορία που όποτε με χρειαζόταν μου ζητούσε χρήματα, όποτε τη χρειαζόμουν εγώ επίσης μου ζητούσε χρήματα, όποτε δεν χρειαζόμαστε η μία την άλλη και πάλι μου ζητούσε χρήματα, καθώς μου ζητούσε χρήματα και για ένα ναό που πρέπει να είναι κάτι σαν το γιοφύρι της Άρτας ένα πράγμα, διότι παιδιόθεν τον θυμάμαι να ανοικοδομήται κι έχει τον ανοικοδόμητο! Επειδή λοιπόν κατέληξα στο συμπέρασμα ότι είναι καλύτερα να πληρώνω ρεύματα, νερά, τηλέφωνα, πετρέλαια και βρώσιμα στο σπίτι μου παρά στην ενορία μου, αποφάσισα να γίνω ενορίτισα στην Αγία Αθανασία του Αιγάλεω (μεγάλη η χάρη της), αλλά δεν με δέχτηκαν, διότι όταν πήγα να δώσω τις σχετικές εξετάσεις (αμ πως), με ρώτησαν από πότε έχω να εξομολογηθώ τους απάντησα ευθαρσώς πως δεν γνωρίζω, πρέπει να ήμουν 4 (και αμαρτωλή η άτιμη), αναψοκοκκινισμένοι με ρώτησαν αν έχω πάει κατηχητικό, εγώ η εξ' όλης και προ όλης είπα όχι και μου έδειξαν την έξοδο. Κι αν εγώ δεν μπορώ να ανήκω στην Αγία Αθανασία του Αιγάλεω (μεγάλη η χάρη της) δεν θέλω να ανήκω πουθενά, εντάξει; Άντε! Κι έτσι έμεινα στους ανένταχτους (ξανά, μήπως κάτι δεν κάνω καλά; ).
     
  2. ae1969

    ae1969 Regular Member

    Re: Απάντηση: Ποιας ενορίας είπατε ότι είστε;

    Για το πρώτο μέρος τι να πω; Μένω άφωνος. Γίνονται τέτοια πράγματα;  

    Για την πόρτα που έφαγες στην ενορία της κ. Κρικέτου, μήπως έκανες λάθος που όταν αποτάνθηκες εκεί, αναλώθηκες σε πνευματικές συζητήσεις (εξομολογήσεις, κατηχητικά) αντί να ρωτήσεις αν υπήρχε και στο Αιγάλεω κανένα "γεφύρι"; 
     
  3. MySelf

    MySelf Regular Member

    Απάντηση: Ποιας ενορίας είπατε ότι είστε;

      Εγω ποιας ενοριας να ειμαι αραγε ;  
     
  4. mona

    mona mea_maxima_culpa

    Απάντηση: Ποιας ενορίας είπατε ότι είστε;

    Της δικής μου ενορίας είσαι!  
     
  5. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Re: Απάντηση: Ποιας ενορίας είπατε ότι είστε;

    Κι εσύ, για να 'χουμε καλό ερώτημα, ποιας είσαι;

    (Paralax, σε πρόλαβα  )
     
  6. MySelf

    MySelf Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Ποιας ενορίας είπατε ότι είστε;

       
     
  7. mona

    mona mea_maxima_culpa

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Ποιας ενορίας είπατε ότι είστε;

    Η ενορία μου είναι BDSM. Αλλά in MY own way!     
     
  8. ae1969

    ae1969 Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Ποιας ενορίας είπατε ότι είστε;

    Νομίζω τότε ότι είστε στην άλλη πλατεία, δεσποινίς. 
     
  9. mona

    mona mea_maxima_culpa

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Ποιας ενορίας είπατε ότι είστε;

    Δεν το'πιασα. Ρίχτε το ξεκάθαρα  
     
  10. ae1969

    ae1969 Regular Member

    Απλώς συνδύασα την "ενορία" σου με το πρώτο (και καταπληκτικό) post του Paralax:

    -Bdsm είπες Γιάννα; Αυτοί με τα μαστίγια και τις πέτσινες στολές; Οι σαδομαζοχιστές; Κάτι πήρε το αυτί μου, κάτσε να ρωτήσω τη Μαίρη, νομίζω είναι στην άλλη πλατεία το σημείο συνάντησής τους. Εκεί θέλει να πάει ο κύριος;


     
     
  11. Paralax

    Paralax Regular Member

    Απάντηση: Ποιας ενορίας είπατε ότι είστε;



    Ανένταχτοι;! Αν είναι δυνατόν!
    Τι το περάσατε εδώ κυρία μου; "Ανένταχτοι αλκοολικοί";!

    Να βρείτε πάραυτα την ενορία σας.

    Α!... Μήπως δεν ακούσατε για την ενορία που δέχεται άτομα σαν εσάς; Αυτό θα είναι, δεν πήρε το αυτί σας.

    Του αρχαγγέλου ΔενΞαναπληρώνωΡε-ιήλ.

    Βοήθειά μας.

    ---------- Post added at 22:07 ---------- Previous post was at 22:01 ----------



    Μα... του αρχαγγέλου ΘαΤηΒρωΤηνΑκρη-ιήλ.

    Βοήθειά μας.

    ---------- Post added at 22:13 ---------- Previous post was at 22:07 ----------


    Το BDSM είναι κοινότητα δεσποινίς!

    Την ενορία σας δεν μας είπατε!
     
  12. MySelf

    MySelf Regular Member

    Απάντηση: Ποιας ενορίας είπατε ότι είστε;

    Εεεεεεετσι