Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ποια η συμπεριφορά του Κ όταν λέει όχι;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Βρισηίδα, στις 16 Ιουνίου 2024.

  1. AntreasTr

    AntreasTr "There's beauty in the bruises of passion"

    Το σεξ ανεξάρτητα θέσης (dom master κλπ) θέλει κουβέντα σε ολα. Όρια, θέλω, προτιμήσεις κλπ. Αν βέβαια η πρόταση από την υπό γίνει την ώρα του σεξ, τότε η υπό θα πάρει την αντίστοιχη ανταπόκριση από τον κυρίαρχο. Αν το orientation βγαίνει και εκτός του κρεβατιού (στην κανονική ζωή) τότε πάλι ο κυρίαρχος έχει το πάνω χέρι και τον λόγο. Στο σεξ όμως κατ εμέ ΠΆΝΤΑ πρέπει να υπάρχει κουβέντα
     
  2. Βρισηίδα

    Βρισηίδα To submit isn’t to be forced.

    Ευχαριστώ για την απάντηση και για τις δύο περιπτώσεις, εννοείται έχει το πάνω χερι. Ομολογω είχα στον νου μου την πρώτη αρχικά.
     
  3. espimain

    espimain Contributor

    Αυτά δεν έχουν καμία σχέση με την Κυριαρχία και την υποταγή.
    Τέτοια λένε διάφοροι για να πείσουν ορισμένες άβγαλτες να τους κάτσουν.
    Κάτι σαν το «Μείνε μαζί μου έγκυος, είμαι πολύ φερέγγυος».
     
  4. Βρισηίδα

    Βρισηίδα To submit isn’t to be forced.

    @espimain Προς διευκρίνιση, "δεν έχουν σχέση " εννοείτε δεν υφίσταται μια τέτοια στάση από Κύριαρχο, σε στις σχεσεις D/S ?
     
  5. espimain

    espimain Contributor

    Ναι, δεν έχει νόημα.
    Δεν αποτελούν στοιχεία που καθορίζουν ή επηρεάζουν μια σχέση Κυριαρχίας -υποταγής.
     
  6. espimain

    espimain Contributor

     
     
  7. Βρισηίδα

    Βρισηίδα To submit isn’t to be forced.

    !!!!
     
  8. rea..

    rea.. Contributor

    Δεν είναι κοκορομαχία. Ούτε καν αξίζει τον κόπο για διαφωνία.
    Για μένα, στέκεσαι σε ένα σημείο που είναι ξεκάθαρα στην κατηγορία "who gives a fuck". Δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο.

    Με ρέγουλα η τεστοστερόνη ρε αδίστακτε, έχουμε καύσωνα.
     
  9. BDSM_Couple

    BDSM_Couple New Member

    Δεν πιστεύω στο bdsm μέτρο...

    Έγραψα την άποψη μου και τι κάνω εγώ.
     
  10. slave32

    slave32 Contributor

    Οκ