Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ποια τα λάθη μου, και τι να προσέχω στο BDSM?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Lasia, στις 1 Φεβρουαρίου 2007.

  1. capeaway

    capeaway Regular Member

    Απάντηση: Ποια τα λάθη μου, και τι να προσέχω στο BDSM?

    Το BDSM ειναι οι ανθρωποι που το απαρτιζουν. Αυτους να προσεχεις και αυτους να εμπιστευεσαι. Απο την αλλη μερια εχεις τον εαυτο σου. Η διαίσθησή σου ειναι ο μοναδικος οδηγος σου σε αυτο το ταξιδι. Αυτη θα σε κανει να αποφυγεις τα πιθανα λαθη και θα σε γεμισει εμπειρια σχετικα με τους ανθρωπους που εχεις γυρο σου.
     
  2. mr.goodcat

    mr.goodcat Regular Member

    Να μπλέκεις με λάθος ανθρώπους.
    Λάθος επειδή δεν είναι για σένα την δεδομένη χρονική στιγμή.
    Είναι άσχημο να μην ξέρει κανείς τι ανάγκες έχει κ' να βαδίζει στα τυφλά.
    Ίσως ό,τι χειρότερο.
     
  3. skia

    skia Contributor

    λίγη επιφυλακτικοκτητα δε βλάπτει.
    αυτό που είσαι εσύ μπορεί να είσαι εσύ μπορεί να μη κάνει σε κάποιους ή και το ανίθετο. 
     
  4. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Απλό και ουσιαστικό .
     
  5. Lasia

    Lasia Regular Member

    Απάντηση: Ποια τα λάθη μου, και τι να προσέχω στο BDSM?

    Εσεις εχετε κανει καποια λαθη, για τα οποια μετανιωσατε, η διορθωσατε εδω μεσα;
     
  6. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Κάθε βήμα που κάνει άτσαλα κάποιος είναι και ένα μάθημα , μία μικρή προειδοποίηση . Να προσέχει . Όχι να μην βαδίζει , αλλά στο πως …
     
  7. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Ποια τα λάθη μου, και τι να προσέχω στο BDSM?

    Ναι! Έχω κάνει και έχω πάρει μαθήματα με βοήθησαν να εξελιχτώ και να προχωρήσω πόνεσαν όμως πολύ και πονάνε.
    Συγνώμη!
     
  8. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Re: Απάντηση: Ποια τα λάθη μου, και τι να προσέχω στο BDSM?

    Μιλάς στον κάτοχο του ρεκόρ  Τώτα για το αν τα διόρθωσα....η επόμενη ερώτηση παρακαλώ.

    Τίποτα δεν είναι απόλυτα λάθος και τίποτα κατηγορηματικά σωστό.Το μόνο που υπάρχει είναι η πορεία,ο δρόμος προς το άγνωστο.
     
  9. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Ποια τα λάθη μου, και τι να προσέχω στο BDSM?

    Ίσως αυτό να είναι ένα κοινό για τα νησιά, ίσως γενικότερα για τις μικρότερες κοινωνίες δεν ξέρω.
    Εκείνο που ξέρω για μένα μέσα από τις προσωπικές μου εμπειρίες "βιασμού" σε μια ανάλογη κοινωνία, είναι πως κάποια στιγμή απλά έπαψαν να με αγγίζουν και να με πονάνε. Κάποια στιγμή κατόρθωσα μέσα απ΄αυτό που γίνομαι να αδιαφορώ και να προσπαθώ να είμαι ειλικρινής και αυθεντική προς την ουσία μου. Ποτέ δεν ταίριαξα και ποτέ δεν θα ταιριάξω μαζί τους και η μοναξιά που με βασάνιζε μετατράπηκε σε επιλεγμένη μοναχικότητα.

    Όταν πρωτομπήκα στο χώρο σαν κυριαρχική(!) κατόρθωσα να αποφύγω πολλές κακοτοπιές γιατί ήμουν απίστευτα επιφυλακτική προς το τι δήλωνε ο καθένας, χωρίς όμως να έχω κλειστές τις πόρτες.
    ΜΙλούσα με πολλούς, έκανα πολλές ερωτήσεις, γνώρισα πολύ κόσμο και διάβαζα τόσο που αν το έκανα στο πανεπηστήμειο θα είχα τις διακρίσεις να πέφτουν βροχή  

    Από κει και πέρα απλά περίμενα. Τι? Εκείνο το καμπανάκι μέσα μου να βαρέσει όταν θα έρθει σ΄ επαφή με εκείνο που θα νιώσω πως είναι πραγματικά "δικό μου".