Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ποιοί είναι οι φετιχιστές της υποταγής τελικά?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Kwnstantinos57nkp, στις 27 Σεπτεμβρίου 2020.

  1. Kwnstantinos57nkp

    Kwnstantinos57nkp New Member

    Λοιπόν ήθελα να κάνω μια ερώτηση που μου δημιουργήθηκε διαβάζοντας διάφορα νήματα στο φόρουμ . Έχω δει μερικοί/ες να λένε {φετιχιστές της υποταγής} και αυτό μου φάνηκε λίγο παράξενο σαν προσδιορισμός στην αρχή και προσπάθησα να το εξηγήσω μέσα μου και το μόνο που κατάφερα είναι να το συνδέσω με το bottom με το σκεπτικό ότι και οι 2 ορισμοί αναφέρονται σε άτομα που τους αρέσει να παιρνουν εναν υποτακτικό η όχι καθοδηγητικό ρόλο μόνο στο κρεβατι η τουλάχιστον αυτό έχω καταλάβει εγω . Θα ήθελα να ακούσω απόψεις υπάρχει ο πρώτος ορισμός σαν έννοια στο bdsm η είναι δημιούργημα κάποιων ατόμων στο φόρουμ και αν υπάρχει ποια άτομα προσδιορίζει ?
     
  2. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Mη φοβάσαι, ο ορισμός δεν είναι στα SOS, στις εξετάσεις...