Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ποιος κάνει την αρχή?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Avalonia, στις 13 Νοεμβρίου 2008.

  1. Ypo_keno

    Ypo_keno Regular Member

    Απάντηση: Ποιος κάνει την αρχή?

    Ε, τότε ας ρίξω λίγο νερό  
     
  2. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Ποιος κάνει την αρχή?

    Μια πρόταση-προτροπή με την ευχή να μην με παρεξηγήσετε:αντί να λέμε τη γνώμη μας δε θα ταν πιο χρήσιμο να καταθέτουμε την εμπειρία μας? έχω την ανάγκη να ακούω εμπειρίες νομίζω ότι μπορεί να με βοηθήσουν στη προσωπική μου πρόοδο(όπως εγώ την κατανοώ & την ορίζω) απ την άλλη με τις γνώμες πάντα είμαι επιφυλακτικός
     
  3. blindfold

    blindfold Contributor

    ο άνδρας κάνει πάντα την αρχή σαν κυρίαρχο μέλος στη σχέση .
     
  4. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Re: Ποιος κάνει την αρχή?


     

    Εισαι κ χιουμοριστας..
     
  5. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Την αρχή την κάνει ο κυρίαρχος. Ακόμα και αν το βήμα του είναι να κάτσει και να περιμένει.
     
  6. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Re: Ποιος κάνει την αρχή?


    ποσο μακροχρονιες ηταν οι 2 σου σχεσεις... ?

    ενα 22 ειδα κάπου εδω γυρω..


    θεικο.. !!!
     
    Last edited: 14 Νοεμβρίου 2008
  7. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: Απάντηση: Re: Ποιος κάνει την αρχή?

    Κόλακα   Γυναίκα είσαι και το ξέρεις καλά.
     
  8. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Ποιος κάνει την αρχή?

    Περιεγραψες την αγαπημενη μου συμπεριφορα..

    και για να με πλησιασουν..
    και για να πλησιασω..

    κοιτας, διαλεγεις, παρατηρεις, στηνεις τον ιστο κ περιμένεις παρακολουθωντας με την ακρη του ματιου κ μισο χαμογελο..
     
  9. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: Απάντηση: Ποιος κάνει την αρχή?

    Υπάρχει ένα πολύ όμορφο βιβλίο που σε προτρέπω να διαβάσεις. "Ο άνθρωπος ζάρι" ή κάπως έτσι. Εκεί θα βρεις τις απαντήσεις που ψάχνεις.
     
  10. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Ποιος κάνει την αρχή?


    μα δεν εχω ερωτησεις πανω σ αυτο..
    μεθοδολογια εχω..

    Θα το διαβασω όμως  
     
  11. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Ποιος κάνει την αρχή?

    Η μεθοδολογία γεννάει ερωτήσεις. Όπως και να 'χει διάβασε το και τα ξαναλέμε  
     
  12. LordAini

    LordAini Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Ποιος κάνει την αρχή?

    Σωστά είδες ένα 22. Η πρώτη, όσο μπορεί να θεωρηθεί σχέση σε αυτή την ηλικία, ήταν απο τα 16-18, και η 2η από τα 18 μέχρι πρίν κάποιους μήνες. Τουλάχιστον σε σύγκριση με τον περίγυρό μου, είναι μακροχρόνιες οι σχέσεις.  
    Και κανένα δύο τυχαία ενδιάμεσα η μετά απο τις σχέσεις δε μετράνε, όπως και να έχει.

    Όταν βέπω ακόμα τους φίλους μου και τους γνωστούς να κρατάνε σχέσεις εβδομάδων, άντε λίγων μηνών στην καλύτερη των περιπτώσεων....