Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ποιος κάνει την αρχή?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Avalonia, στις 13 Νοεμβρίου 2008.

  1. sw

    sw

    sw :

    ...κατι μου λεει μεσα στην παρενθεση σου, (απο κατω) πως ο σκλαβος, κλεβει την μπαλα και ...κανει παιχνιδι (...παντα! ...   ? )


    Γι ργος





    master00dragon :

    Γιωργο για να σου πω και τη γνωμη μου στο θεμα
    πιστευω πως οντως ο σκλαβος διαλεγει τον Αφεντη.... 

    >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

    sw:
    ............ 


    Γι ργος

    >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>





    >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>




    sw:

    ...να υποθεσω λοιπον πως τα χερια του αφεντη ειναι..."στα χερια του σκλαβου" ?  cautious:     )



    Γι ργος











    ΥΓ (επαναλαμβανω και παλι -γιατι το νετ ειναι αδυσωπητο και τα εμοτικονς δεν αρκουν!- παντα με χιουμορ και θετικη διαθεση ευχαριστης επικοινωνιας, φιλε μου   )
     
    Last edited: 4 Δεκεμβρίου 2008
  2. sw

    sw

    Re: Απάντηση: Re: Ποιος κάνει την αρχή?

    ...συνεπως και αρκετες ελπιδες  


      γκουντ λακ !

    Γι ργος
     
  3. master00dragon

    master00dragon Regular Member

    ...να υποθεσω λοιπον πως τα χερια του αφεντη ειναι..."στα χερια του σκλαβου" ?  cautious:     )



    Γι ργος



    η επιλογη που κανει ο σκλαβος πρεπει να ειναι μια φορα
    του αφεντη δυστυχως η ευτυχως καθημερινη...

    σε πρακτικο επιπεδο
    τα παντα ειναι θεμα ισοροπιας ακομη και οταν εχουν γνωμονα την ανισοροπια...
     
  4. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Ποιος κάνει την αρχή?


    θένκιου
    αρκετες ελπίδες ως προς?
     
  5. gaby

    gaby Guest

    Re: Απάντηση: Re: Ποιος κάνει την αρχή?

    Πρώτη προσέγγιση μπορεί να μη σημαίνει απαραίτητα αρχή της σχέσης, όπως άλλωστε η όποια διεκδίκηση και κατάκτηση του έτερου δεν είναι ανάγκη να συμβαίνουν μόνον ή απαραίτητα στην αρχή μιας σχέσης. Ενώ λογικά, για να σε κάνει "να είσαι" ένας Κυρίαρχος, στα προκαταρκτικά της υποταγής έστω, θα πρέπει να έχει πάρει κάποιο πράσινο φως από σένα, έτσι δεν είναι;

    Πέρα από αυτό, η σκέψη μου "πρώτο βήμα > υποτακτικός έτοιμος" δεν λειτουργεί απαραίτητα και αντίστροφα ή αρνητικά και ούτε υπάρχει λόγος για κάτι τέτοιο. Είναι απλά μία ένδειξη που δίνει ο υποτακτικός που κάνει την αρχή, υποθέτω ότι δεν είναι ο μόνος τρόπος να δοθεί μια τέτοια ένδειξη, ούτε αν δε γίνει από τον υποτακτικό η αρχή σημαίνει ότι δεν είναι έτοιμος, ούτε καν αν γίνει σημαίνει απαραίτητα ότι ήταν έτοιμος, μπορεί απλά να είχε πιεί πολύ εκείνο το βράδυ  

    Αναφέρθηκα στο ποστ της Avalonia που μιλούσε για πολλά είδη σχέσεων. Επίσης, αναφέρθηκα σε μια συγκεκριμένη χρονική στιγμή, την αρχή, όχι στο σύνολο της σχέσης, που έτσι και αλλιώς δεν είναι θέμα του νήματος  
     
  6. sw

    sw

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Ποιος κάνει την αρχή?

    ..............

    ...ως προς την ικανοποιηση των αναζητησεων σου, (αν δεν την εχεις ηδη καρπωθει).  

    Κανεις (χαρακτηρας) δεν ειναι αμιγης. Το οτι εχεις στοιχεια απο αυτους τους 3 τυπους σου δινει μεγαλη ευελιξια!   (στη συμπεριφορα σου)
     
  7. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Ποιος κάνει την αρχή?

    Οκ! σωστός.
    Ευελιξία ναι αλλά και...μοναξιά. Ικανοποίηση έχω πάρει αρκετή, αυτό που αναζητώ δεν τόχω βρει-δε ξέρω καν αν υφίσταται-και ούτε αν εγώ είμαι τόσο άξιος για να το αναζητώ.

    όσο για το πρώτο βήμα ποιος το κάνει, μήπως τελικά το κάνει αυτός που δε φοβάται την απόρριψη?Όχι γιατί είναι σίγουρος ότι θα του βγει άλλα επειδή απλά δεν τον τρομάζει ο φόβος του(που τον νιώθει) ?
     
  8. Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Ποιος κάνει την αρχή?

    Συμφωνώ απόλυτα. Και από ό,τι κατάλαβα ο καθένας έχει μια διαφορετική άποψη για το ποιά τελικά είναι η πρώτη προσέγγιση. Αλλά μιλούσα για μία ξεκάθαρη κίνηση από τον Κυρίαρχο κυρίως με στόχο την σύναψη μιας σχέσης με τον υποτακτικό.

    Σίγουρα. Χρειάζεται feedback. Αλλά αυτό έχει διαφορά από το να διεκδικήσω εγώ να είμαι μαζί του και να το κατακτήσω. Αλλά όπως και να έχει, είναι θέμα περίπτωσης. Απλά αυτό που ήθελα εγώ να υποστηρίξω είναι οτι η φαινομενική ή ουσιαστική εκδήλωση κάποιας αδιαφορίας από τον Κυρίαρχο, που έχω δει να εξυμνείται αρκετά συχνά εδώ, για μένα δεν είναι ούτε απαραίτητη, ούτε ωφέλιμη, είτε στην αρχή, είτε σε οποιαδήποτε άλλη φάση της σχέσης. Αλλά και πάλι λέω οτι είναι απλά μια άποψη.

    Το ίδιο είναι το βήμα με το κούνημα, δηλαδή;  
     
  9. sw

    sw

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Ποιος κάνει την αρχή?

    .............


    ...αγαπητε φιλε, ισως σου ακουστει λιγο "ψυχρο"... Αν ψαχνεις κατι που θελεις να σε (σας) ικανοποιησει πραγματικα, μη σταματησεις να αναζητας! Κανε την μια μετα την αλλη προσεγκιση, μεχρι να ερωτευθεις (/θειτε) ! Μην συμβιβαστεις (/τητε) με κατι που "δειχνει οκ" ...

    ... next.... next... next.... μην απογοητευτεις!!!! υπαρχει εκει και σε περιμενει! (και σε χρειαζεται ! ναι ακριβως εσενα!) ...μονο που οι περισσοτεροι (οπως σε ολα τα ζητηματα) σταματουν ενα βημα πριν την επιτυχια! (αυτο να μου το θυμασαι παντα   )

    keep looking...
    Προκειται για ερωτικη σχεση! και μαλιστα πολυσυνθετη και ασυγκριτα πιο πολυπλοκη απο μια αντιστοιχη βανιλλα. Μη σταματησεις μεχρι να νοιωσεις (/ετε)!

    Ειμαι σιγουρος πως αν δεν σταματησεις, θα το βρεις (και θα εκπλαγεις !!! -ακριβως οπως και εγω!)
    Και θυμησου ο καθενας μας το αξιζει ξεχωριστα!   (και ισαξια!) Αγνοησε την κριτικη και τα περιοριστικα πιστευω που -πιθανα- εχτισες με τη "βοηθεια" του περιβαλλοντος σου (οπως ολοι μας)! Δες τον εαυτο σου με τις "ικανοτητες-ιδιοτητες" του ανθρωπινου ειδους και οχι του ................ (το ονομα σου). Φαντασου τον εαυτο σου οταν ηταν ενα νεογεννητο μωρακι! Τι αξια ειχε τοτε αυτο το μωρακι? (πριν το "περιλαβει" η κοινωνια?) Τι δυνατοτητες, τι ικανοτητες? Ακριβως τις ιδιες με ολα τα αλλα νεογεννητα γυρω σου!  απο εκει ξεκινα το συλλογισμο σου   !

    Το πρωτο βημα το κανει (εκτως απο τους χαρακτηρες που περιληπτικα ανεφερα) αυτος που ειναι αποφασισμενος να βρει "αυτο που τον ψαχνει" και γκρεμιζει τις γεφυρες πισω του, ωστε να μην εχει το διλημα της επιστροφης (στο συμβιβασμο)!

    Πρεπει να βαλεις καλα στο μυαλο σου πως εκει εξω υπαρχει ακριβως αυτο που ψαχνεις. Να το αναζητας αδιακοπα (...αυτο ακουγεται ψυχρο), μεχρι να νοιωσεις (/ετε) τον ερωτα (αυτο ειναι το καυτο που θα σε (σας) αποζημιωσει και θα σε (σας) καταξιωσει στην προσπαθεια σου (σας)! )
    Θυμησου πως αν εχεις μια ιδιαιτεροτητα , σιγουρα την εχει και καποιος αλλος (η τη συμπληρωματικη της!) (η αλλιως μια ιδιαιτεροτητα δεν εχει ανταποκριση αν κανεις δεν την εχει ανακαλυψει ακομη!)

    ... φιλε , τα καλυτερα ...ερχονται !!! (μπροστα σου ειναι!)

    Και μια συμβουλη που θα σε βοηθησει   :

    Βαλε πολυ ψηλους στοχους! Θα μπορεις να τους βλεπεις αδιακοπα, γιατι θα ειναι ψηλοτεροι απο τα εμποδια που θα συναντας!   ...μη χασει ποτε η ματια σου το στοχο σου! ...και τοτε θα τον κατακτησεις!


    ...καλη δυναμη!  


    Με εκτιμηση στον συνοδηπορο μου
    Γι ργος


    ΥΓ ...μη νομιζεις πως δεν ημουν στη θεση σου! (45 χρονια περιπου!!!   )
     
    Last edited: 5 Δεκεμβρίου 2008
  10. master00dragon

    master00dragon Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Ποιος κάνει την αρχή?

    Το ίδιο είναι το βήμα με το κούνημα, δηλαδή;  [/QUOTE]

    σιγουρα για εναν τετραπληγικό ειναι μαλλον κακο αστεο:rollinglaugh: 
     
  11. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Ποιος κάνει την αρχή?

    θενκς-με έπιασες!!!!
     
  12. sw

    sw

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Ποιος κάνει την αρχή?

     
    ...εισαι ελευθερος να επιλλεξεις ποιο μερος του κειμενου μου θελεις να σε επηρρεασει!  

    απο μενα , γκουντ λακ!   (η μαλλον μπρεηκ ε λεγκ!)
    Γι ργος