Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ποιος χρεώνεται την αποτυχία της σχέσης ελέγχου;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος dora_salonica, στις 14 Σεπτεμβρίου 2011.

  1. Stalker

    Stalker Not a very nice guy Contributor

    Απάντηση: Ποιος χρεώνεται την αποτυχία της σχέσης ελέγχου;


    Ψυχομαζοχισμο ονομαζω το αυτομαστιγωμα,οπως εκεινων των πειραγμενων του opus dei,στο οποιο επιδιδονται καποιες οταν φορτωνονται το φταιξιμο που δεν τους ανηκει,ειτε λογω χαμηλης αυτοεκτιμησης ειτε γιατι πιστευουν οτι ο "θεος" που επελεξαν δεν μπορει,δεν γινεται να κανει λαθος.Ενα φορτιο που αφενος μεν τις καταρρακωνει περαιτερω ψυχολογικα,αφ'ετερου επιβεβαιωνει την αποψη που εχουν για τον εαυτο τους.
    Εχει σημασια το οτι πιστευουν οτι επελεξαν σωστα,απλα στην πορεια απεδειχθησαν αναξιες..οπερ εδει δειξαι.
    Ειναι κι εκεινη η αγρια ικανοποιηση πως στις προβλεψεις τους εκαναν και παλι διανα.
    Ειναι στιγμες που νομιζεις οτι απολαμβανουν πραγματικα αυτη τη θλιβερη επιβεβαιωση.
     
  2. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Ποιος χρεώνεται την αποτυχία της σχέσης ελέγχου;

    Όλο πετάγομαι το ξέρω και ζητάω συγγνώμη..Αλλά αν έχεις βρει τρόπο να βγάλεις έναν άνθρωπο απο αυτό το τριπάκι σε παρακαλώ πες τον μου.
     
  3. MasterAndreas

    MasterAndreas Master of Scorpio

    Απάντηση: Ποιος χρεώνεται την αποτυχία της σχέσης ελέγχου;

    Ανέφερα τέσσερις περιπτώσεις, που εκείνες τα κατάφεραν. Μπορεί να υπήρχαν οι ιδανικές συνθήκες, μπορεί να υπήρχε προδιάθεση..... δεν ξέρω. Αυτές οι περιπτώσεις όμως, μου αφήνουν περιθώρια να είμαι αισιόδοξος πως είναι δυνατό να συμβεί. Δεν αποκλείω την πιθανότητα να είσαι σε μια δυσκολότερη φάση. Θεός δεν είμαι, γιατί αν ήμουν, θα μεταμόρφωνα τον SW σε υποτακτική γυναίκα ερωτευμένη μαζί μου, θα εξομοίωνα το μορφωτικό μου επίπεδο με αυτό του MasterDo, θα προσλάμβανα την Thalia για γραμματέα.... και θα απαιτούσα να έχω εξίσου υπέροχο χιούμορ και πνεύμα με τον underherfeet. Ξέχασα να φέρω και τον Alexkat στο διπλανό μου γραφείο, να λέμε καμιά μαλακία να περνάει η ώρα. 
     
  4. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: Ποιος χρεώνεται την αποτυχία της σχέσης ελέγχου;

    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση  
    Τώρα κατάλαβα απόλυτα τι εννοείς!

    Θέλω να πιστεύω πάντως πως ανάμεσα στο άκρο που περιγράφεις πιο πάνω και το άλλο άκρο, εκείνων που θεωρούν πως ποτέ και σε τίποτα δεν φέρουν ευθύνη, υπάρχει μια χρυσή τομή, όπου αντί να επιρρίπτονται ευθύνες εξάγονται συμπεράσματα και στην περίπτωση διάλυσης μιας σχέσης και οι δύο πλουσιότεροι σε εμπειρίες προχωράνε μπροστά.

    Ευχαριστώ και πάλι όλους για το διάλογο, ήταν απολαυστικός.
    Καλή συνέχεια σε όλους.