Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ποιο βλέμμα;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 7 Ιανουαρίου 2010.

  1. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    "Μου κέρδισες την μάχη, μου πήρες και τον πόλεμο, μ΄αυτό το μαύρο βλέμμα το καθαρόαιμο"

    Ανοίγω αυτό το νήμα εμπνεόμενος από το άνωθεν άσμα του πιο ερωτικού τραγουδιστή, του Πάριου!!!

    Και περιμένω τις απόψεις σας ως προς το ποιο είδος βλέμματος ενός αφέντη ή αφέντρας, σκλάβας/ου σας εξιτάρει και κάνει την φαντασία σας να οργιάζει;


    Π.χ. για εμένα ένα χαμηλωμένο, ντροπαλό βλέμμα είναι το κάτι άλλο... σε μία σκλάβα.

    Η ερώτηση απευθύνεται προς όλα τα status.
     
    Last edited: 7 Ιανουαρίου 2010
  2. Lost Hours

    Lost Hours Regular Member

    "ξέρω ότι κάτι σε απασχολεί, και είσαι κλειστός σαν τάφος"... δε με εξιτάρει, αλλά είναι σαν απόπειρα διάρρηξης
    (εκτός θέματος είμαι   )
     
  3. Emma

    Emma Contributor

    "Το βλέμμα σου το καθαρό, αυτό το βλέμμα το γαλάζο, που δε χορταίνω να θωρώ..."



    Η απάντησή μου δεν έχει να κάνει με status όμως, ούτε και αναφέρεται γενικά. Είναι ενός συγκεκριμένου ατόμου. Άλλωστε έχει τόσο πολύ καιρό να με τραβήξει άλλο βλέμμα ή να προσέξω η ίδια (με τέτοιο τρόπο) βλέμμα άλλου, εκτός απ' το δικό του, που έχω σχεδόν ξεχάσει τί άλλα είδη υπάρχουν.
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  4. Babylon

    Babylon Regular Member

    Το γνήσια pervy βλέμμα ενός pervster όταν με επεξεργάζεται. Το βλέμμα που δείχνει πως έχει μεταφερθεί σε έναν δικό του μακρινό ανώμαλο κόσμο.

    Δεν βρήκα στίχους να το συνοδεύσω...αναρωτιέμαι γιατί. Ούτε ένας δικός μας ποιοτικός τραγουδιστής δεν έχει γράψει μια ωδή στην ανωμαλία...Η Καλομοίρα ας πούμε, ή ο Ρουβάς, ή έστω ο Ρέμος...
     
  5. nadu

    nadu Regular Member

    Απάντηση: Ποιο βλέμμα;

    αυτο που.... οταν το δεις δεν ξερεις ποιος /α εισαι  

    διαπεραστικο και απιστευτα δυνατο !!!
     
    Last edited: 8 Ιανουαρίου 2010
  6. Dark_passion

    Dark_passion Regular Member

    Απάντηση: Ποιο βλέμμα;

    Το βλέμμα του Αφέντη μου, φυσικά, στις ιδιαίτερες, αισθησιακές στιγμές μας. Γερακίσιο, διαπεραστικό, βαθύτατα ερωτικό, με ταξιδεύει σε άλλες διαστάσεις, απόκοσμες, ηδονικές, αφυπνίζοντας αρχαίες μνήμες.

    Το βλέμμα του μου είχε εμπνεύσει κάποτε τους παρακάτω στίχους, κομμάτι ενός μεγαλύτερου ποιήματος που δεν έχει ακόμη ολοκληρωθεί:

    (...)
    Συ ο Διόνυσος Ζαγρεύς
    θεϊκός κι ανελέητος
    μέσα απ’ τα μάτια του ταύρου
    με κοιτάζεις υπνωτικά
    μιαν άγρια μέθη ανακαλύπτω
    πρωτόγονη, εκστατική.
    Σ’ ακολουθώ
    βακχεύτρια συνεπαρμένη
    απ’ την ορμή σου την ξέφρενη.



    Παρεμπιπτόντως, το "κοίταγμα στα μάτια" αποτελεί επίσης ένα είδος ταντρικής άσκησης. Στόχος του είναι να δημιουργηθεί μια βαθύτερη επαφή ή ένωση με τον/τη σύντροφό μας, με τον εαυτό μας, ακόμη και με το Θείον (για τους ανθρώπους που έχουν μυστικιστικές αναζητήσεις). Για περισσότερες πληροφορίες συμβουλευτείτε τους παρακάτω ιστότοπους:

    Healing through Eye Gazing

    What is Tantric Eye Gazing | Love & Spirit

    Tantra Gal: Tantra Tip of the Day- The Power of Eye Gazing
     
  7. Syrah

    Syrah Contributor

    Το γαλάζιο.
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  9. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Ποιο βλέμμα;

    Μην μιλάς πολύ για βλέμματα εδώ μέσα .
    Έχουμε πολλούς fun του uri geller εδώ μέσα απ ότι έχω προσέξει .
    Θέλει προσοχή ο χειρισμός του όλου θέματος
     
  10. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Το βοϊδίσιο: συνηθισμένος τρόπος έκφρασης μίας επίφασης υποτακτικότητας  
     
  11. kali crow

    kali crow Guest

    ψυχρο ως επι το πλειστον,με μια δοση αγριαδας,διερευνητικο και να προερχεται απο πανω...(ε ναι τι λεω!αφου εγω θα ειμαι γονατιστη....) 
     
  12. Kaveiros

    Kaveiros Regular Member

    Απάντηση: Ποιο βλέμμα;

    Το αληθινο