Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πολιτικοκοινωνική ιδεολογία και BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος margarita_nikolayevna, στις 20 Σεπτεμβρίου 2016.

  1. angel42

    angel42 Regular Member

    Ας εξετάσουμε τη σχέτη λίμπιντο λοιπόν... Αναζητώ σκλάβο, όχι υποτακτικό, σκλάβο, εδώ και καιρό... 'Ολο το καλοκαίρι είμαι για τρεις μήνες καθημερινή αποδέκτης της παρουσίας μέσω εκτενών μηνυμάτων κάποιου που έχει υπάρξει σκλάβος σε αρκετά σκληρό Μ/s για 5 χρόνια, είναι εδώ και δύο χρόνια αδέσποτός, έχει ζουρλαθεί, ψάχνει Αφέντρα να τον αναλάβει και δε βρίσκει... Μέσα από την επικοινωνία καταλαβαίνω ότι καταλαβαίνει ακριβώς τί είναι αυτά που του λέω ως προς το πως το βλέπω, τι θέλω, τι επιθυμώ, τι θα σημαίνει να είναι σκλάβος σε εμένα και όχι κάπου αλλού... Από πλευράς Μου νιώθω ότι ίσως αυτή τη φορά, να έχω επιτέλους πέσει σε κάποιον συμβατό... Το μεγαλύτερο μέρος του καλοκαιριού λείπω από Αθήνα και μένει να τον συναντήσω τέλος Σεπτέμβρη που πια επιστρέφω κι έχω χρόνο... Μιλάμε, του δίνω τις οδηγίες Μου, είναι άψογος σε ότι του ζητάω, εμφανίζεται την ώρα που πρέπει, στο σημείο που πρέπει. Εμφανισιακά είναι πολύ κοντά σε αυτό που Μου είναι επιθυμητό... Περνάει κάθε καψόνι που του στήνω εκείνη τη βραδιά. Είμαι στα χάι Μου. Πάμε στο μπαράκι να καθίσουμε να μιλήσουμε πιο ήσυχα... Ωραία η χημεία των βλεμμάτων, ωραία τα μάτια που χαμηλώνουν, υπέροχη η υπακοή σε ότι ζητείται... Ωραία τα μελλοντικά φλασάκια που σκάνε στα μάτια Μου από πιθανά σκηνικά με τη συγκεκριμμένη μορφή μέσα. Και του λέω, χαλάρωσε, μίλα Μου για σένα, γι αυτά που σε απασχολούν ως άνθρωπο, κ.λ.π. Και ο οχετός ανοίγει... Οι πρόσφυγες, οι βρωμιάρηδες που έχουν στόχο να κατακτήσουν τη χώρα, οι έλληνες που πεθαίνουν σα τα σκυλιά γιατί οι εβραίοι και οι κομμουνιστές είναι παντού και πίσω κρυμμένοι σε κάθε τι που δεν πάει καλά, οι προδότες πουλημένοι πολιτικοί που φανταστείτε, ποιοί μόνο δεν είναι πουλημένοι, οι μόνοι που δεν είναι προδότες, οι μόνοι που θα καθαρίσουν τον τόπο από τη σαπίλα, κλπ. 'Επεσα σε σκλάβο μεν, φανατικό νεοναζί δε... Τον ρώτησα και ευθέως αν είναι. Με μίξη ντροπής και περηφάνειας το παραδέχεται. Ναι είναι πιστός. Ναι ανακάλυψε το φως το αληθινό, το ανέσπερο στα χέρια των εγκληματικών αρχηγών του... Και τι ΕΛ στη συνέχεια, τι εξωγήινοι, τι θαύματα, τι τάγματα, τι ματζούνια... Είχε ανοίξει ο εγκέφαλός του και το βραχυκύκλωμα που αντίκρυζα δεν έπαιρνε επιδιόρθωσης ούτε με χρόνια καθημερινής εργασίας και επαναπρογραμματισμού... Πάει και η λίμπιντος. Πάνε όλα... Γιατί υπέροχο να κυκλοφορείς με ένα δικό σου σκύλο... Αλλά και το τι σκύλος είναι δείχνει και τι σόι είναι και ο ιδιοκτήτης του... Και μπορεί τους νεοναζί όπου τους πετυχαίνω να θέλω να τους κοπανήσω, αλλά λιμπιντικά ούτε το σάλιο Μου σε δαύτους... Α.
     
    Last edited: 23 Οκτωβρίου 2016
  2. gaby

    gaby Guest

    Αγαπητή @angel42, πάλι διαφέρουν παρασάγγας τα βιώματά μας! Συνήθως το πρώτο που (μου) λένε είναι πού βρίσκονται πολιτικά…
     
  3. angel42

    angel42 Regular Member

    Χαχαχα... Κι εμένα συνήθως... Αλλά έλα που είπα να κάνω ένα πείραμα... Να μείνω μόνο στο λιμπιντικό που ήταν υψηλό και όχι στο πολιτικό... Κι όπως βλέπεις ο απόλυτος διαχωρισμός ανάμεσα στα δύο, δεν ήταν και πολύ επιτυχής...   Α.
     
  4. Κακα τα ψεμματα... Η ιδεολογια παντα μετραει. Μερικες εχουν καποιο βαθμο συμβατοτητας μεταξυ τους, σε αυτες ομως δεν περιλαμβανονται οι ακραιες και συμπλεγματικες, ολοκληρωτικες ιδεολογιες που ειναι ξεκαθαρα αρρωστες και κρυβουν παρανοικες ψευδαισθησεις. Οι δυο πιο ακραιες βασιζονται στο μισος που κατευθυνεται σε συνανθρωπους με κριτηρια ειτε φυλετικα, ειτε ταξικα.
     
  5. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Κάποια αρχαία ψυχή τόλεγε σώζεσθαι (1)...
    Στο καπάκι με το που είπε, μια άλλη ψυχή (2) πριν από αυτόν, πως το κόλπο παλουκάρια λέγεται συνειδητότητα.

    (Παρένθεση:
    Τον δεύτερο κάθε λογής μαλάκες τον έκαναν λάστιχο για να ταιριάζει στις παπαριές που κατέβαζε η κούτρα τους, αισθανόμενοι τη κόμπλα της κατωτερότητάς τους ως εκεί που δεν πάει άλλο.
    Τον πρώτο τον έκαναν ιδεολογία, που από την μια δεν είχε την παραμικρή σχέση με αυτά που έλεγε ο άνθρωπος κι από την άλλη τον έκαναν πιο λάστιχο από τον άλλον, για να κουμπώσουν κάτι σκονάκια που ψώνισαν σε τιμή ευκαιρίας από έναν περαστικό (3) που τελαλούσε "εδώ τόχω το καλό, σπαρταράει, λέμε)...


    Τι φόβος θανάτου κι ανάγκη για αίμα κι αρχιδιές καλλιγραφικές δήθεν και καλά..!
    Ξέρουμε πως θα ψοφήσουμε, τα χοντροκλάνουμε που το σκεφτόμαστε, να ψοφήσυμε με την ησυχία μας θέμε -μιαν ενήλικη ζωή γι' αυτό προετοιμαζόμαστε, ο καθείς καταπώς μπορεί, ρίχνοντας μπινελίκια γιατί τα κάναμε κώλος και δεν μας βγαίνει στο χαλαρό που θα τινάξουμε τα πέταλα, μιας και το ματώσαμε το πράμα ένεκα που είμαστε καραπαρτάκηδες και κλασομπανιέρες.
    Εκ των υστέρων βέβαια, βάζουμε και λίγο δράμα, για κάβα μαλακία κληρονομιά στους μετά -πρώτα βγαίνει η ψ'χή και μετά το χούι βλέπετε- ένεκα ο εγκέφαλος ακατοίκητος και κενός...
    Κι ας ξέρουμε από τον καιρό που βγήκαν τα ρηχά πιάτα πως η ιδεολογία δεν παράγει φιλοσοφία κι ούτε η φιλοσοφία παράγει ιδεολογία (δες παραπάνω)...

    Και ποια αισθητική καλέ σεις..? Ποιά..?
    Άστε την γαμημένη που την τραβάει ο καθείς κατά το δοκούν...
    Να τη πούμε κώδικα κυκλοφορίας με ολίγον τροχονόμο του μυαλού μας και του συναισθήματος (όχι καύλας παιδί μου, εσύ στο βάθος), να τελειώνουμε όμορφα κι απλά, που έλεγε κι ο υμνωδός για τα φασολάκια, καλή του ώρα..?

    Γκλάβα, νιονιό δηλαδή, συναίσθημα, το σώζεσθαι πα να πεί αυτό, και κορμί έχει ο άρθρωπας ως μέσα και εργαλεία για να πορεύεται με τους άλλους άρθρωπες για να πάει παρακάτω, το λέμε και πολιτική αυτό χρ'σά μου...

    Τώρα το κατά πόσον ο καθένας βαφτίζει/κάνει/νοηματοδοτεί/αντιλαμβάνεται, ό,τι θέτε, το μυαλό ως κινητό, το συναίσθημα ως γλυκό μελιτζανάκι ή μουρουνόλαδο και το κορμί ως κάπτεν-αμέρικα ζ' μπούτσα του και ζ' καραμουνάρα της, άλλων αρχίδια κάνουν τούμπανα κι άλλων μουνιά τούς πρήζουν...
    Τα δικά τους δεν τα αντιλαμβάνονται ποτέ, με δανεικά των πρηγμένων βολεύονται μια ζωή..!
    Άσε που νομίζουν πως πολιτική είναι το μουνί της Μαντόνας, ο τΣύριζας, τα αιολικά και οι αυτοκρατορικοί πιγκουίνοι, παρακαλώντας να γαμήσουν τσάμπα, να βολευτούν σε κανά σκαμπό, να έχουν φτηνό αμάξι και να μην φυσάει το καλοκαίρι στις διακοπές, αντιστοίχως...
    Και μετά τα ως άνω ζούδια προβληματίζονται και αν πάθουν φλασιά διαπιστώνουν, τρομάρα τους...

    Ανατρίχιασα..!
    Καλή Πρωτοχρονιά (είναι τσή μόδας έμαθα, να ευχόμαστε 2-3 μήνες πριν, για να έχουμε πρόγραμμα)... Ουρτ!
    _____________
    (1) Α _ _ _ _ _ _ _ _ _ς
    (2) Π _ _ _ _ _ _ ς
    (3) Π _ _ _ _ ς
    Παίξτε και λίγο κρεμάλα, κάντε και λίγο χόμγουερκ...
     
    Last edited: 24 Οκτωβρίου 2016
  6. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    @gaby : Το ´χουν καλή μου οι "Κίτρινοι Φάκελοι ", αυτό . Ακόμη κι όταν "παρασημοφορηθούν" με το σημείον του αίματος ή και του σπέρματος, όταν οι χρόνοι παρέλθουν , φθείρονται.
    Ευτυχώς όμως , δεν συμβαίνει απαραίτητα το αυτό με το περιεχόμενο τους.
     
  7. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    Κυρια Κυρια να βαλουμε και την Θεοτητα του Πανα να το κανουμε γκουρμε?  
     
  8. gaby

    gaby Guest

    Επειδή η διάθεσή μου είναι Δευτέρας πρωί, @Guruni, εξήγησέ μας αυτό που μόλις είπες. Και μετά, αν θέλεις, πήγαινε στην Τέχνη να ανοίξεις νήμα για dada  
     
  9. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    Το λιμπιντο δεν ειναι ικανο... μοναχο του... ειναι?
     
  10. gaby

    gaby Guest

    Δεν είναι. Μπορούμε να το παραβλέψουμε, όμως;
     
  11. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    Οποτε αναιρειτε τον ισχυρισμο σας περι ριζας.

    Και απαντω. Ουτε αναγκαιο ειναι.
     
  12. voluptas

    voluptas Regular Member

    Το φοβερό είναι πόσο ''πιάνουν'' κάποιοι άνθρωποι safe ιδεούλες μέσω των οποίων αυτοπροάγονται ως δημοκράτες και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο, αλλά ταυτόχρονα ανοιχτά δηλώνουν ότι θέλουν να ''κοπανήσουν'' τον άλλο, λες και αυτό διαφέρει από το ''νεοναζί'' που περιγράφουν. Από την άλλη δεν παίζει καν να έχουν καταλάβει συνολικά τί έχουν πει. Είναι η λεγόμενη πολιτική και ιδεολογική ανάλυση του facebook και της επιφάνειας.

    Για να είμαι ειλικρινής βέβαια, το περίμενα.. Μόλις είδα αυτο-πληθυντικό σε mistress είχα ήδη βεβαιωθεί για τη συνέχεια. λολ