Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πολυγαμία και ειλικρίνεια των Κ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Πολυγαμία' που ξεκίνησε από το μέλος White_Dream, στις 10 Μαϊου 2017.

  1. Iagos

    Iagos Contributor

    Vanillobdsm στο φουλ...

    Ψέμματα, γκομενιλίκια, ηθικοί ταγοί, καυλωμένοι πατριάρχες καμουφλαρισμένοι πίσω από το προσωπείο του Κυρίαρχου, ευθυνόφοβοι, γκομενίστες που ενδύονται την υποταγή, ξεφτίλες.....

    Πλήρης άγνοια περί πολυερωτίας, πολυσυντροφικότητας, ανεκπαίδευτοι στο να σχετίζονται άνθρωποι, είδαν φως στα φόρουμ και μπούκαραν να κάνουν το κομμάτι τους.

    Είμαι πολυερωτικός σημαίνει έχω αναπτύξει την ικανότητα να μοιράζομαι..

    Είμαι πολυσυντροφικός σημαίνει έχω αναπτύξει την ικανότητα να φροντίζω....

    Είμαι ψεύτης και ξεφτίλας σημαίνει κοκορεύομαι τον Κυρίαρχο αλλά το μπόι μου δεν φτάνει ούτε στους αστραγάλους ενός Κυρίαρχου...

    Κοντοί άνθρωποι, μίζεροι, ανόητοι...

    Ανθρωπάκια στις σχέσεις, ανθρωπάκια μπροστά στην ζωή...

    Ορδές-πορδές πεσμένων κώλων...

    Ένας άνθρωπος που λέει σε έναν άλλον άνθρωπο ότι θα σε πάω σε μια παρτούζα αλλά μην με κάψεις.. κάνε πως δεν με ξέρεις..... τι Κυριαρχεί ακριβώς;

    Άνθρωπος που χρειάζεται την συνωμοσία για να Κυριαρχήσει είναι βδέλυγμα... γιατί τι άλλο είναι ένας συνωμότης εκτός από βδέλυγμα μιαρό;

    Πόσο ανθρωπάκι είναι εκείνος που συνωμοτεί με άλλον άνθρωπο για να ξεγελάσουν έναν άλλον άνθρωπο;

    Και πόσο μικρός και ποταπός είναι εκείνος που ακολουθεί τον συνωμότη;

    Αλλά και πόσο αχρείος είναι εκείνος που προσπαθεί να δικαιολογήσει την συνωμοσία;

    Αδύναμα ανθρωπάκια παντού...
     
  2. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Μη μπερδεύουμε την πολυγαμία με την πολυερωτία λατρεμένε μου Ιάγος.

    Έχει ωκεανούς διαφορά το ένα από το άλλο.
     
  3. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Σε όλους Aurora για αυτό που με ρώτησες.
     
    Last edited by a moderator: 11 Μαϊου 2017
  4. White_Dream

    White_Dream Flying to the moon

    Δεν το έγραψα για σένα συγκεκριμένα καλή μου, απλά για να προλάβω γενικότερες τυχόν κακοπροαιρετες σκέψεις.  
     
  5. skia

    skia Contributor

    Οταν καποιος θελει να λεγεται Κ , φροντιζει να κρατα τα λουρια της σχεσης του αφου εχει πρωτα κυριαρχησει πανω στα δικα Του ελαττωματα ειδαλλως λεγεται καπως αλλιως. Ακομη και προβλημα να εχει με τη σκλαβα Του, δεν ειναι αντρικια συμπεριφορα να βαζει στο "κολπο" τριτα ατομα. Αλλο το "δεν αφορα τη σκλαβα μου", αλλο το "θα κανεις οτι δε με ξερεις". Πρωτα απο ολα εκτιθεται ο Ιδιος και δευτερον δε μπορει να εχει την ιδια απαιτηση στην ειλικρινια απο τη σκλαβα του. Αν απο την αλλη θελει να κανει τον κοκορα σε ξενα κοτετσια επειδη δε μπορει να επιβληθει στο δικο Του ας αλλαξει στατους.
    Οπως επισης κι οι υπο που μπαινουν στο τρυπακι να ακολουθησουν δεν εχουν απολυτως καμια δικαιολογια.
    Ο,τι σπειρεις, θα θερισεις.
     
  6. Silinos

    Silinos New Member

    Εγω παντως εμαθα στην ζωη μου πως ''Η Αληθεια Απελευθερωνει''..Και ετσι πραττω..Ολα τα αλλα τα ακουω ''βερεσε''..
     
  7. Iagos

    Iagos Contributor

    Δεν είμαι πολυγαμικός και δεν μπορώ να απάντησω ξινέ μου @AuroraBorealis

    Είμαι πολυερωτικός και πολυσυντροφικός και γνωρίζω πως η πολυγαμία είναι μια παιδική ασθένεια.

    Επίσης γνωρίζω πως η πολυγαμία είναι μια αντίληψη των πατριαρχών και των μισογύνηδων.

    Αλλά τι λέω τώρα σε Κυρίαρχους που κατά το ήμισυ είναι ψεύτες παντρεμένοι και κατά το άλλο ήμισυ σερνονται μέσα στο βρακί της καθεμιάς που ανακάλυψε στα όρια μια καλή καραμέλα για να κάνει toping from the bottom.

    Προκειμένου να γαμήσει ο Κυρίαρχος και να επιβεβαιωθεί σέρνεται πίσω από ένα ssc που του επιβάλλεται από γκομενίτσες που δεν ξέρουν τι θέλουν.
     
    Last edited: 11 Μαϊου 2017
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Δεν είναι " δικαστήριο" εδώ. Δεν φταίει πάντα ο ένας και είναι αποδεδειγμένο αυτό.  
     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Αχμ, είναι πιο "safe" για τον ίδιο να δηλώσει πολυερωτικός αντί να δηλώσει πολυγαμικός; αν και κατανοώ τη διαφορά μεταξύ τους. Γιατί να υπερτερεί το πρώτο σε σχέση με το δεύτερο;
     
  10. François Frédéric

    François Frédéric Regular Member

    https://el.wiktionary.org/wiki/πολυγαμικός

    πολυγαμικός, -ή, -ό


    1. (κοινωνιολογία): που επιτρέπει το γάμο με πολλές συζύγους
    2. (βιολογία), (ζωολογία): η ερωτική συνεύρεση αρσενικού με πολλούς συντρόφους που παρατηρείται έντονα σε θηλαστικά
    3. (για άτομο) που συνηθίζει να διατηρεί παράλληλα σεξουαλικές σχέσεις με πολλά άτομα
     
  11. Iagos

    Iagos Contributor

    Λυπάμαι δεν μιλάμε την ίδια γλώσσα ......

    Αν θες να κατανοησεις τις διαφορές έλα από τις ομάδες του polyamory και θα σε βοηθήσουν

    Μην τρομαξεις αλλά οι συναντήσεις γίνονται στα Εξάρχεια και θα δεις εκεί κάτι τύπους περίεργους

    Δεν δαγκωνουν ρώτησε τους

    Η πολυερωτία δεν είναι αυτό που νομίζεις
     
  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Εν μέρει πήρα την απάντηση, ευχαριστώ.