Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πολυγαμία και ειλικρίνεια των Κ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Πολυγαμία' που ξεκίνησε από το μέλος White_Dream, στις 10 Μαϊου 2017.

  1. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Πάνε χρόνια κατα πως λες ότι το αναρωτήθηκες...
    Ισχύει και για άλλα θήλεα, διαφόρων ρόλων, πλην συζύγου άραγε..?
     
    Last edited: 14 Μαϊου 2017
  2. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Δεν διαφώνησα για χάρη της διαφωνίας. Επειδή γνωριζόμαστε εδώ σκέφτηκα ότι θα ήταν έτσι και αλλιώς γνωστή η επιχειρηματολογία μου και δεν μου αρέσει να επαναλαμβάνομαι  
     
  3. daniela100

    daniela100 FREE-DOM

    Μετα απο 24 σελιδες το αποτελεσμα ειναι ενα: υπαρχει ψεμα κ διπροσωπια.
    Θες να εχεις πολλες υποτακτικες;; γουστο σου κ καμαρι σου. Ενημερωσε με.
    Με εχεις για partner play??? Πες το μου.
    Και ναι μην μου πουλας φυκια με μεταξωτες κορδελες γιατι εισαι δειλος κ ψευτης. Κοτουλα δλδ.
    Και επισης πρεπει να ενημερωθει κ η επισημη υπο σου που αγνοει την ολη κατασταση και νομιζει οτι ειναι η μια κ η μοναδικη σου ( αγαπη/ λατρεια....φουστανος δλδ)
    Αν μη τι αλλο θεωρητικα οι σχεσεις και δη bdsmικες βασιζονται στην ειλικρινεια.
    Αυτη ειναι η αποψη μου.
    Ολα τα αλλα....ραπανακια για την ορεξη  
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Συμπέρασμα ό,τι και πει ο Κ, το μπελά του θα βρει.  
     
  5. rosenrot

    rosenrot Regular Member

    Επίσης το αποτέλεσμα είναι πως πάντα θα υπάρχουν αυτοί οι κ (κεφαλαίο δε μπαίνει στο "κ" ούτε με κολλημένο το caps lock) που θα τα λένε κ αυτές οι υ (δε μικραίνει άλλο το "υ" τι να κάνω) που θα τα πιστεύουν.
    Πολύ βαλτωμα κ για τους δύο δε βαριέσαι.
     
  6. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Βασικό συμπέρασμα (μετά από 24 σελ.):

    Υπάρχει η ειλικρίνεια με αρχίδια.
    Και η αρχίδια ειλικρίνεια.

    Ελεύθεροι είμαστε, διαλέγουμε και παίρνουμε.
     
  7. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    … και καπάκι στο σχόλιο του @MindFeeder, τα καλύτερα ψέματα είναι αυτά που λέμε στον εαυτό μας.

    Χαίρομαι που σε είχα βοηθήσει @margarita_nikolayevna είναι μεγάλη υπόθεση σε αυτόν τον άπονο ντουνιά να βοηθάνε κάποιοι και να είναι ικανοί να βοηθηθούν όσοι το χρειάζονται και ποτέ δεν ξέρει κανείς ποιος θα βρεθεί σε ποια θέση, καμία σχέση με εμπειρία, χαρακτήρα κλπ, όλα μπορεί να συμβούν σε όλους. Αύριο μπορεί να βοηθήσεις εσύ εμένα ή σήμερα οποιονδήποτε άλλο που χρειάζεται και αυτό είναι μεγάλη υπόθεση.

    Και φιλοσοφίας του BDSM θα έλεγα. Αν ως "διοικητική τάξη" θεωρήσουμε την εχεμύθεια τόσο των Κ όσο και των υ για την σχέση τους ας είναι τέλεια, καλή, στραβή, λειψή, στο ζενίθ, στα τελειώματα, οτιδήποτε. Προσωπική αίσθηση των πραγμάτων είναι ότι οι μικροχαρές του outing δεν πιάνουν χαρτωσιά μπροστά στην ηρεμία που φέρνει το να μην γνωρίζει κανένας τίποτα για τα γινόμενα μεταξύ ενός ζευγαριού.

    Υπάρχουν δύο ή τρια πράγματα που με χαλάνε στον χώρο και έκαναν την εμφάνισή τους σε τούτο το νήμα, το ένα μου διαφεύγει αυτή τη στιγμή, το άλλο έχει να κάνει με την αντίληψη που έχουν ορισμένες υ και σκλάβες για τον εαυτό τους, πως η σχέση τους με τον Κ είναι AAA ενώ το τρίτο πρόσωπο που θα μπει στη σχέση μπορεί να ισχυριστεί το πολύ σχέση επιπέδου μέχρι BCC ή και πιο κάτω. Ιδίως στις σχέσεις εκείνες που ο Κ έχει τον πρώτο και τον τελευταίο λόγο σχετικά με το πόσο θα διαρκέσει και πώς θα είναι, μια τέτοια στάση είναι φενάκη αλλά και επικίνδυνη για την ΑΑΑ. Και όμως, είναι σε αυτές τις περιπτώσεις ακριβώς που υποφώσκει πιο συχνά μια τέτοια αντίληψη των πραγμάτων. Με ενοχλεί τώρα όσο και τότε που ήμουν "BCC"  
     
    Last edited: 14 Μαϊου 2017
  8. lexy

    lexy .ti.va.

    Το διάβασα όλο το νήμα!

    Προτείνω να μπει όλο, όπως είναι, στο "τρόποι τιμωρίας".
     
  9. kinkynik

    kinkynik Guest

    "μην πηδάτε πολλές. πηδήξτε μία πολλές φορές."
     
  10. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Θεωρώ ( ότι ) ή μπορώ να έχω σίγουρα πολλές επιλογές απ' την "δεξαμενή" ? Περί ειλικρίνειας ελεγεία κλπ κλπ.
    Θεωρώ ( ότι ) ή σίγουρα έχω ελάχιστες επιλογές απ' την "δεξαμενή"? Το ψέμα το ξεφουρνίζω αγόγγυστα ή εκείνο που μου σερβίρεται - και που να το βλέπω -, το κάνω γαργάρα. Κατά τ' άλλα ο καθείς με την μύγα του, τα σκαλώματα και τα τίγκα του. Να τι κατάλαβα εγώ μετά απ' όλες αυτές τις σελίδες.
    Όπως και ότι από άποψη συζήτησης/πληροφορίας κουλουπού, αν κάποιος στο τέλος αποκόμισε κάτι ( που να ήταν από 18 και πάνω ), να μου τρυπήσει την ηλεκτρονική μύτη. Να γιατί "αγαπάμε" forum, είναι μια εύκολη και οικονομικότατη εναλλακτική "ξεχαρμανιάσματος".
    Γύρω γύρω όλοι - και σ' αυτό το νήμα -, στη μέση ο αέρας ο κοπανιστός ( ή καλύτερα, ο κοπανισμένος, για να μην ξεχνάμε και τ' απαραίτητο βουδουσουμιάρικο περίβλημα ).

    * Πολλοστή "παρέμβαση" τραβηγμένη απ' τα μαλλιά. Αν μη τι άλλο κάνει chicε, fetish και "ψυχαγωγία".
    Δεν έχει που δεν έχει ουσία, ας προκαλέσει λίγο γέλιο ( σ' όποιον το προκαλέσει ) ή ακόμη και κλάματα ( ομοίως με την προηγούμενη πρόταση ).

    ** Και άλλη μια σκέψη, - αν είναι δυνατό - ακόμη πιο άχρηστη απ' την προηγούμενη. Ώρες ώρες αναρωτιέμαι αν κάποιες ηλεκτρονικές περσόνες, είναι έστω και κατά το 1/10 ίδιες κι όταν περιφέρονται στον έξω κόσμο με το σάρκινο τους πρόσωπο. Γιατί η συνέπεια ακόμη και στην "ξίνα" ( ευφημισμός μεταξύ διαφόρων άλλων, που βαριέμαι να γράψω τώρα ) είναι άξια σεβασμού.  
     
  11. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Εγώ από την άλλη νομίζω ότι τα πράγματα γίνονται περίπλοκα χωρίς λόγο.

    Υπάρχει άπειροι λόγοι αν θέλει κανείς να πει γιατί τα πράγματα δεν είναι όπως δήθεν θα έπρεπε σε κάθε περίπτωση.


    Μια φορά όμως ρε γαμώτο να έβλεπα μία τοποθέτηση που να λέει κάτι σαν:

    "Λοιπόν παίδες, πέρασα/περνώ γαμώ, είμαι καραευτυχισμένος γιατί είμαι μαζί/μου συνέβη αυτό με αυτήν/ον και ακούστε να σας πω με λεπτομέρειες!"

    Και να λένε οι άλλοι:

    "Έλά ρε συ! Για λέγε!"
    ειλικρινά και με χαρά και να γίνει έτσι μοίρασμα θετικής διάθεσης.

    Όχι μιζέριασμα ψυχαναγκαστικής προετοιμασίας για δυνητική κρίση (εικονική τελικά 9 στις 10 φορές...) ή πίεση για ετσιθελική ολοκληρωτική ομοιομορφία απόψεων και συμπεριφορών.


    Χωρίς δηλαδή ένθεν κακείθεν υποδείξεις, κατακρίσεις, αξιολογήσεις βάσει ξένων προτύπων/κανόνων, χωρίς τίποτα το επεμβατικό, το ηττοπαθές, το μικρόψυχο, το δυσοίωνο, το δογματικό, το...δυσκοίλιο τέλος πάντων να το πω απλά.


    Έτσι απλά. Σαν ολοκληρωμένοι και ελεύθεροι άνθρωποι που φέρονται όπως αισθάνονται μέσα τους αληθινά. Όχι με το ένα μάτι της ψυχής να λοξοκοιτά τι κάνουν ή τι θα πουν οι άλλοι ή αν οι ίδιοι είναι εντάξει σε κάτι που ούτε οι ίδιοι δεν ξέρουν καλά-καλά τι είναι, και ποιος νοιάζεται κιόλας εδώ που τα λέμε.
    Και εκεί να μπαίνει σε δίλημμα:
    "να πω τι είμαι και τι γουστάρω με τα ρίσκα του να μην αρέσω, ή κάνω το γούστο μου διακριτικά και μουλωχτά και άστους να κράζουν;".

    Πώς άραγε νομίζει κανείς ότι γεννιέται η μαζική τάση υποκρισίας και κρυψίνιας;
    Έφτιαξε ξαφνικά όλους τους ανθρώπους η Πλάση σκάρτους, δειλούς και ληγμένους;
    Ή μήπως άραγε οι όποιοι κριτές και αξιολογητές έχουν μαύρα μεσάνυχτα από το τι γίνεται εκεί έξω ή γκρινιάζουν σαν τα μωρά που:
    "ζεν είναι όπως σέλω! Μούτρωτσα! Κακοί όλοι!...ουάαααα...ουάααα";
    και οι άλλοι σαστίζουν κοιτώντας, ή ξεσηκώνονται τέλος πάντων, ή αλλοιώς γυρίζουν την πλάτη;


    Αγαπητοί admins, προσωπικά θα πρότεινα στην αρχική σελίδα του forum, εκεί που έχετε τις κατηγορίες των νημάτων, να τις σβήσετε όλες και να τις πετάξετε στα σκουπίδια.

    Και στη θέση τους να βάλετε ως κατηγορίες θεματολογίας ΜΟΝΟ δύο επικεφαλίδες, και ας έχει το καθένα υποκατηγορίες από κάτω:

    - DramaQueening/Nagging

    - Non DramaQueening/Nagging

    Αν και στη δεύτερη κατηγορία, εκτός των ευχάριστων μονολογικών νημάτων περί "Μουσικής", "Χορού", "Αστείων" κλπ., θα ήθελα να έβλεπα αν ποτέ θα φιλοξενούνταν ένα νήμα με αληθινό διάλογο και μοίρασμα απόψεων πάνω σε αληθινό θέμα...

    Και μου έλεγε κάποτε κάποιος:
    "Ρε μαλάκα, με τόσα που καθόμαστε και να απασχολούν το μυαλό μας, τελικά αυτό πότε τσουλάει ελεύθερα και χωρίς λάσπες στις ρόδες; Πότε προλαβαίνουμε να ζήσουμε;"
    και τον θεωρούσα υπερβολικό και μίζερο...    

    Chill guys.
    Η ζωή παραείναι ωραία και μικρή για να την παίρνει κανείς υπερβολικά στα σοβαρά.
    Και πλάκα-πλάκα αυτό είναι από τα πιο σοβαρά και σοφά πράγματα που έχω μάθει.  
     
  12. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Πάντως γενικά καλό είναι πριν αποκαλέσουμε κάποιον άλλο ανειλικρινη να είμαστε σίγουροι ότι είμασταν εμείς ειλικρινείς με τις απαιτήσεις μας, τις προσδοκίες μας, τον εαυτό μας, τους γύρω μας κλπκλπ. Γενικά.