Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πολυγαμία και ειλικρίνεια των Κ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Πολυγαμία' που ξεκίνησε από το μέλος White_Dream, στις 10 Μαϊου 2017.

  1. proteus

    proteus Ότι έχεις να πεις, κάντο.

    Ελάτε τώρα, υπάρχουν πολλοί τρόποι να αποκαλύψεις κάτι. Δεν υπάρχει λόγος να βγάλεις ανακοίνωση ούτε έκτακτο δελτίο ειδήσεων.
    Θα μου πείτε, γιατί να το αποκαλυψεις; Αυτό εναπόκειται στον πατριωτισμό των Ελλήνων...
     
  2. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Όταν ήμουν 16, ο πατέρας μου με φώναξε στο γραφείο του. Από το ύφος του, κατάλαβα πως είναι σοβαρό το θέμα.
    Με ρώτησε κοιτώντας με σοβαρα και αυστηρα "Καπνίζεις";
    Κι εκεινη ηταν η στιγμη που ενώ η παρόρμηση έλεγε να το αρνηθώ, μια άλλη φωνή είπε, δεν υπαρχει λόγος.
    Απάντησα, "ναι, καπνίζω".
    Τα έχασε. Με κοίταξε άφωνος μερικά δευτερόλεπτα και μετά λέει: "Σου κάνει κακό, πρέπει να το κόψεις".

    Από εκείνη την μέρα, αποφεύγω τα ψέματα. Είναι οικονομικότερο και ευκολότερο και ποτέ δεν έχω να ανησυχώ πως θα πιαστώ ψεύτρα ή να χρειάζεται να απομνημονευω πραματα.
    Δεν σημαίνει εννοείται αυτό, πως περπατώ και λέω τις αλήθειες μου αριστερά-δεξιά. Το να μην αναφερθώ σε κάτι επειδή δεν ερωτήθηκα ή/και επειδή δεν με αφορά/νοιάζει, δεν το θεωρω ψέμα.

    Όσο για την δέσμευση στην ειλικρίνεια, προσωπικά την προτιμώ, αλλά τα πράγματα επι του πρακταιου δεν ειναι ετσι. Κι υπαρχουν πολλοί τρόποι να εκλογικευτει η ανειλικρίνεια.
     
  3. tithon

    tithon Contributor

    να έρθω, αλλά όσο είναι αρμόδια επιλογή το να "αποκαλύψεις", άλλο τόσο αρμόδια επιλογή είναι να "αποκρύψεις", κι άλλο τόσο αρμόδια επιλογή είναι να το χειριστείς ως αδιάφορο, δεδομένο, περιττό, άσχετο, ασήμαντο, "αναφαίρετο" όπως το λέτε εσείς, ή δεν ξέρω τι άλλο.
    περιέχει έναν συγκεκριμένο "πατριωτισμό" να το συνδέσεις με προκαθορισμένους όρους, μάλλον απολογητικής, "ειλικρίνειας".
     
  4. proteus

    proteus Ότι έχεις να πεις, κάντο.

    Να το θέσω αλλιώς, για να μην μου καταλογίσετε σφάλμα γενίκευσης: Προσωπικά και αρμοδίως, θα το έλεγα. Χωρίς καμιά απολογητική διάθεση. Με τον κυνισμό του τετελεσμένου.
    Για τους άλλους δεν ξέρω.
     
  5. tithon

    tithon Contributor

    βάσιμα θα σας επικρίνουν οι οπαδοί της συναίνεσης, που αδιαφορείτε, λόγω κυνισμού, περί του αν θέλει να το ξέρει η υ.
    πώς θα το λέγατε χωρίς άδεια;  
     
  6. proteus

    proteus Ότι έχεις να πεις, κάντο.

    χααχαχα.. πάσο.
    Πιστέψτε με, θέλει.
     
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Δε σε ξέρω οπότε δεν ξέρω τι είδους άνθρωπος είσαι ωστόσο μπορώ να σου πω ωμά τι μου βγάζει αυτό που έγραψες: Την ειλικρίνεια την επιδεικνύεις εκεί που δεν έχει συνέπειες.
     
  8. tithon

    tithon Contributor

    δεν την ξέρω προσωπικά, αλλά μοιάζει να είναι αρμόδια επιλογή σας, απόφασή σας, όχι ζήτημα ειλικρίνειας. χωρίς να την αφορά.
     
  9. proteus

    proteus Ότι έχεις να πεις, κάντο.

    Έχεις δίκιο. Δε με ξέρεις.
     
  10. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Σαφώς, μπορώ να κρίνω μόνο από αυτά που γράφεις.
     
  11. proteus

    proteus Ότι έχεις να πεις, κάντο.

    Α, μπα! Η ειλικρίνεια δεν εξασκείται επιλεκτικά. Είναι πρακτική και στάση ζωής,
    Φυσικά και η ειλικρίνεια είναι επιλογή, όπως όλες μας οι δράσεις.
     
    Last edited: 9 Οκτωβρίου 2020
  12. proteus

    proteus Ότι έχεις να πεις, κάντο.

    Κάποτε το έκανα, ναι.