Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πολυγαμία

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 3 Μαρτίου 2010.

  1. Markisios_Nte_Sant

    Markisios_Nte_Sant Regular Member

    Απάντηση: Πολυγαμία

    Ανάλογα τον σύντροφο.
     
  2. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Πολυγαμία

    Λιγο αργα το θυμηθηκα αλλα συμφωνω και επαυξανω... 
     
  3. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Πολυγαμία

    Καλύτερα νωρίτερα, παρά μια ώρα αρχύτερα 
     
  4. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Πολυγαμία

    Σας ευχαριστώ όλες/ους για την μεγάλη συμμετοχή σας στο νήμα μου και τον πολιτισμένο τρόπο με τον οποίον εκφράσατε τις απόψεις σας, χωρίς αψιμαχίες όπως συνήθως κάνουμε στα περισσότερα νήματα.

    Το συμπέρασμα που έβγαλα από αυτά που διάβασα είναι ότι οι περισσότεροι/ες εδώ είμαστε μονογαμικοί/ές μέχρι τα δέκα άτομα ταυτόχρονα... ή μέχρι να βρούμε κάτι καλύτερο... 
     
    Last edited: 25 Μαρτίου 2010
  5. Dark_passion

    Dark_passion Regular Member

    Απάντηση: Πολυγαμία

    Μήπως η προσπάθεια ελέγχου δεν υπάρχει και στις βανίλλα σχέσεις, είτε με έμμεσο είτε με άμεσο τρόπο; ("Πού ήσουν, γιατί άργησες, ποιος/ποια σε πήρε τηλέφωνο;" κ.τ.λ. κ.τ.λ.) Και πόσο συχνά επιτυγχάνει άραγε αυτή, τόσο στις βανίλλα όσο και στις BDSM σχέσεις;

    Το να προσπαθείς να ελέγξεις τον/την σύντροφό σου θεωρείται "φυσικό" σε μια κοινωνία που σου αφαιρεί τη δυνατότητα να ελέγξεις άλλα, πιο σημαντικά πράγματα - την ίδια σου τη ζωή. (Παράδειγμα: πόσοι άνθρωποι έχουν τη δυνατότητα να ξυπνάνε το πρωί, να οργανώνουν το χρόνο τους ή να ξοδεύουν τα χρήματά τους σύμφωνα με τις βαθύτερες επιθυμίες τους; )

    Μήπως, λοιπόν, η (κατά κανόνα αποτυχημένη, άλλωστε) προσπάθεια ελέγχου δεν είναι παρά σημάδι αλλοτρίωσης; Λέω, μήπως...  
     
  6. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Πολυγαμία

    τι ειναι αυτα που λες εδω μεσα?????
    θα σε καψουν στην πυρα οι ιεροεξεταστες του φορουμ!!!!!!!!!!!!!
     
  7. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Πολυγαμία

    Απιστος ΔΕΝ ειναι ο άνδρας που ερωτοτροπεί αλλα αυτός που δεν ξαναεπιστρέφει στη γυναίκα του! (Διονυσος)
     
  8. ____ann____

    ____ann____ New Member

    Απάντηση: Πολυγαμία

    Αν επιτρεπεις στον καθενα να ζει αυτο που αγαπαει, θα συγχωρησεις και τον εαυτο σου ευκολα και θα τον αγαπησεις.

    ασχετο με το θεμα αλλα μου αρεσε πολυ..
     
  9. JokerGemini

    JokerGemini Regular Member

    Απιστια ειναι να σκεφτεσαι την επομενη την ωρα που χυνεις στην νυν.
    Θεε μου σχωρα με. I JUST LOVE IT !!!!
     
  10. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Re: Πολυγαμία

    τι μου θυμησες τωρα!!!!!
    ολους τους πολιτικους και πολιτικαντηδες που την ωρα που σε χαιρετουν κοιταζουν τον επομενο
    πως το ειπες ? απιστια? τοσα χρονια το παιδευα να βρω την σωστη εξκφραση .
    ευχαριστω  
     
  11. Anna

    Anna Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Πολυγαμία

    Είναι από τα ποιο ειλικρινή μηνύματα που έχω διαβάσει τόσες ημέρες εδώ μέσα και θεωρώ υποχρέωσή μου να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ αν και καθυστερημένα. (σήμερα μονάχα το διάβασα λυπάμαι!)

    Θα ήθελα να ρωτήσω όμως κάτι ακόμα, αν δεν σας κουράζω, έχει το δικαίωμα ένα υ να προσδοκά πίστη και το ίδιο με τη σειρά του από τον Κ του? (όταν το υ είναι μονογαμικό εκ πεποιθήσεως και είναι κάτι το οποίο δεν επιθυμεί να αλλάξει) Ή ένας Κ έχει την απόλυτη ελευθερία να κάνει ότι επιθυμεί ακόμα και όταν αυτό γνωρίζει ότι πληγώνει το υ του? Δεν πρέπει σε μία σχέση και τα δύο μέλη να είναι και να νοιώθουν καλά? (δεν αναφέρομαι σε sessions φυσικά, αλλά στην καθημερινότητα τους γενικότερα)
     
  12. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Πολυγαμία

    Πολυ καλη ερωτηση.Μετα απο αρκετο προβληματισμο και ψαξιμο κατεληξα πως οχι μονο ειναι δικαιωμα μου, αλλα και υποχρεωση προς τον εαυτο μου να ξεκαθαριζω απο την αρχη οτι ειμαι μονογαμικη και δεν επιθυμω να συμβιβαστω και να συναψω σχεση με εναν Κ που ειναι πολυγαμικος...