Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πολύ σεξ.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος _voltage_, στις 19 Οκτωβρίου 2018.

  1. misthe

    misthe Regular Member

    Δεν νομιζω να αφορά κανέναν το παρελθόν κάποιου η και το παρόν στην ερωτική του ζωή . Σημασία έχει αν συμβιβάζεσαι εσυ με το γεγονός . Πως έτσι έχουν οι συνθήκες . Αν ψάχνεις αποκλειστικότητα τότε ξεχνάς αυτό το άτομο (αν και εφόσον συνεχίζει με πολλά άτομα) διότι μετά εθελοτυφλείς και φταις εσυ . Αλλιώς αν είσαι οκ τότε γνωρίζεις πως μπορεί να είσαι ένας από αυτούς και κοιτάς να το απόλαυσετε . Αν τώρα ανήκει στο παρελθόν δεν υπάρχει λόγος να σκοτίζεσαι και δεν σε αφορά . Μπορεί να είσαι ο 21 ος μπορεί να είσαι και ο τελευταίος της αυτό είναι κάτι που καθορίζεται και από τους 2 σας κ όχι μόνο από τον ένα .
     
  2. Ken Jackson

    Ken Jackson Imperious, choleric, irascible

    Μια φίλη μου μου είχε πει ότι έχει πάει με 16 άντρες, όταν της είπα '' δηλαδή, έχεις ρουφήξει 16 πούτσες'' δεν της άρεσε και παρεξηγήθηκε. Όταν της είπα ότι εγώ έχω γλείψει 16 μουνιά της άρεσε και λύθηκε η παρεξήγηση.

    Το θέμα δεν είναι αν τη γυναίκα αυτή θα την παντρευτείς, ή θα κάνεις σχέση μαζί της ή θα μπεις για ένα βράδυ στη λίστα της, το θέμα είναι να μην υποστηρίζει ότι και τους πχ 16 τους αγάπησε και τους ερωτεύτηκε - εκεί χτυπάει το alarm.
     
  3. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Παιζει ρολο και αν ηταν το ιδιο βραδυ


    Υ.Γ. Εμεις αυτα τα κοριτσια τα αγαπαμε  
     
  4. Ken Jackson

    Ken Jackson Imperious, choleric, irascible

    16 άντρες σε ένα βράδυ ; Τι είναι ρε φίλε, αδέσποτη γάτα ; Μπα, σε όλη της ζωή, φαντάζομαι.
     
  5. tithon

    tithon Contributor

  6. sigh

    sigh .

    Αντιμετωπίζω ισότιμα τις γυναίκες και τους άνδρες που απολαμβάνουν να έχουν πολλούς ερωτικούς συντρόφους και θαυμάζω τους ανθρώπους που χαίρονται τις επιλογές τους και μοιράζονται πράγματα και καταστάσεις με likeminded ατομα.
    Έχω παρατηρήσει πως ιδίως στον βανιλόκοσμο (αλλά όχι μόνο) η πολυγαμία ταυτίζεται με την ευκολογαμία και σε μερικές περιπτώσεις με την ο,τιναναιγαμία, με αναμενόμενες θετικές αντιδράσεις ως προς την σεξοανταπόκριση από άτομα που αναζητούν μια άμεση σεξοανακούφιση. Συνήθως η αντιμετώπιση είναι διαφορετική στα άτομα που μοιράζονται κοινή οπτική και ικανοποιούν τις προτιμήσεις τους σε μια ανοιχτή σχέση, όπου η ελευθερία είναι συνώνυμη της επιλογής και οχι της ευτέλειας.
    Σε μια δυνητική σχέση με άνθρωπο πολυσυντροφικό, με επηρεάζει αρνητικά μονάχα ο,τι δεν γνωρίζω, επειδή δεν μπορώ να το διαχειριστώ.
     
    Last edited: 21 Δεκεμβρίου 2019
  7. nick_ath

    nick_ath New Member

    Πιστευω οτι σε γενικες γραμμες ειναι οπως τα λες και στον Βανιλοκοσμο ειναι συνηθισμενο . Απλα γενικα ο κοσμος χαρακτηριζεται απο το ποσες ή ποσοι γιατι ετσι μετραει περισσοτερο και δυχτυχως ειναι και ποιο υπολογισιμοι απο της υπολοιπες γυναικες ξερωντας οτι εχει πολλες και παει με πολλες. Αρα στοχος τους ειναι να τον κανουν δικο τους με σκοπο να γινει ο ενας για αυτες πραγμα πολυ δυσκολο σε αυτη την κατηγορια . Υπαρχουν ομως και αυτοι που μετράνε την μια αυτη που θα τους κερδισει τα αισθηματα και για αυτους τους ανθρωπους μετραει το συναισθημα και οχι η ποσοτητα. Νομιζω γενικα η πολυγαμια εχει να κανει με την πραξη και οχι τοσο με την ποιοτητα της . Με νοιαζει να κανω σεξ με οσες μπορω αρκει εγω να περναω καλα ...
     
  8. estarian

    estarian New Member

    Όλοι δουλεύουμε για τον επόμενο.
    Το θέμα δεν ειναι με πόσους πήγε, το θεμα ειναι να έμαθε και κατι πανω στο σεξ...
    Το οποίο βεβαια να μοιραστει ☺
    Συνηθως όσο περθσσότεροι τοσο καλύτερο το θεμα σεξ
     
  9. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Όλα καλά και θεμιτά, αρκεί να μη γίνεται το παρελθόν το κοράκι που ξενυχτάει πάνω απ' το νεκρό για να δείχνει πάντα τη θέση του.
     
  10. 3) Δεν είχα ποτέ την ανάγκη να συζητήσω για το αν έχω πολλούς ερωτικούς συντρόφους. Εξαρτάται σε ποιον λες και τι λες. Τώρα αν κάποιος θέλει τόσο πολύ να μάθει το ερωτικό μου παρελθόν ή παρόν, δεν έχω θέμα να μιλήσω. Δεν είναι κάτι μεμπτό άλλωστε. Τουλάχιστον στα δικά μου μάτια.

    4) κανένας από τους συντρόφους που είχα δεν ασχολήθηκε ποτέ με αυτό και ακόμη και αν κάποιος ήξερε, δεν τον επηρέασε καν.
     
  11. Francesco

    Francesco Premium Member

    1) Δεν έχω αρνητική γνώμη για μια γυναίκα που είτε έχει πολλούς ερωτικούς συντρόφους είτε ειχε πολλές εμπειρίες στο παρελθόν..
    2) Δεν θα με επηρέαζε στο να κάνω σχέση μαζί της εφόσον το ήξερα και ήθελα να συμβιβαστώ με αυτό.. αν ήθελα αποκλειστικότητα τότε δεν θα έκανα σχέση μαζί της αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα την έβλεπα αρνητικά..
    Αν είχε πολλές εμπειρίες μόνο στο παρελθόν αυτό θα με έκανε να την δω θετικά επειδή επέλεξε να είναι μαζί μου ..
     
  12. misthe

    misthe Regular Member

    Γενικά νομιζω στα δικά μου μάτια τουλάχιστον έχει μεγαλύτερη σημασία η ειλικρίνεια που λαμβάνεις ΚΑΙ δίνεις για το πριν και το τώρα ! Μετά είναι σημαντικό να ρωτήσεις τον εαυτό σου αν νιώθεις οκ με αυτά !! Αν και το παρελθόν κάποιου για μένα όσον αφορά τη σεξουαλικότητα του ,πιστεύω πως δεν θα με επηρεάσει καθόλου εάν τον/την βλέπω ερωτικά . Με το παρόν όμως πρέπει να ξέρεις και εσυ τι θες εφόσον σου πει ειλικρινά θέλω μονογαμία η πολυγαμία .Διοτι αν ήταν ξεκάθαρος ο άλλος μαζί σου μετά εσυ θα έχεις το πρόβλημα μέσα σου .