Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ποναω και καυλωνω ή καυλωνω και θέλω να πονεσω

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Dolce_vita, στις 14 Απριλίου 2016.

  1. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Δεν υπάρχει πιο λογικό και πιο παράλογο.
    Υπάρχει το γιατί θέλεις να βιώσεις τον πόνο  
     
  2. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    Ναι, γι αυτο εσυ εχεις αυτα τα αθωα, μεγαλα, εκφραστικα ματια @margarita_nikolayevna
    ενω τα δικα μου σε διαπερνανε μεχρι το μεδουλι.  
    Το νοημα το επιασες.
     
    Last edited: 15 Απριλίου 2016
  3. Dolce_vita

    Dolce_vita Regular Member

    Επίσης το bdsm δεν ειναι μονο το D/s και το s/m μια χαρα bdsm ειναι αφου περιεχει τα δυο απο τα 4 αρχικα.
     
  4. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    αρα και οι βελονες, τα αιματα και τα σκατα που βλεπω κατα καιρους εδω μεσα,
    δεν ειναι BDSM, μιας που ειναι ΜΗΔΕΝ απο τα αρχικα του...
     
    Last edited: 15 Απριλίου 2016
  5. Dolce_vita

    Dolce_vita Regular Member

    Βέβαια ότι εσύ έχεις βρώμικο μυαλό δεν φταίνε τα δικά μου ματιά
     
  6. Jack Wolfskin

    Jack Wolfskin the big bad Wolf

    Και μιας που τελειωσαμε με τα γουτσου-γουτσου και βλακειες,
    την μεγαλη πληγη αυτου του φορουμ,
    ξαναγυρναω σε κατι που περασε στο ντουκου,
    πολυ σωστο,
    και ειναι κριμα να θαφτει.

    Παραθεση απο @espimain , post: 629022
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Υπάρχουν γυναίκες (δεν ξέρω για άνδρες) στις οποίες η άσκηση βίας επάνω τους προκαλεί έντονη ερωτική διέγερση. Δηλαδή: πίεση, βία, πόνος, ηδονή, αλληλένδετα.

    Υπάρχει όμως και ένας σημαντικός αριθμός γυναικών που όταν ερεθιστούν έντονα σεξουαλικά, μπαίνουν σε μια εκστατική κατάσταση στην οποία αποζητούν όλο και εντονότερες πρακτικές. Πρακτικές που οδηγούν στην λαχτάρα για βία και πόνο. Συμπεριφέρονται σαν να μην πονάνε και κάποιες φορές (την επομένη μέρα) διαμαρτύρονται και δυσανασχετούν για όσα με εμμονή ζητούσαν να υποστούν.

    Σε αυτήν την δεύτερη περίπτωση ο ερωτικός σύντροφος πρέπει να ελέγχει πολύ καλά την κατάσταση και να μην παρασύρεται από τις παραινέσεις της ερωμένης του. Μου έτυχε γυναίκα που έφτανε στο σημείο να δαγκάνει τα μπράτσα της την ώρα του οργασμού και μετά να μην θυμάται τι έκανε.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Αυτο κυριοι, να το τυπωσετε και να το κορνιζαρετε.
    Ελπιζω να μην σας χρειαστει να το χρησιμοποιήσετε.
    Ποτέ.
     
  7. espimain

    espimain Contributor

    Η λογική δεν έχει και πολύ σχέση με τον αισθησιασμό.
    Αν και οι δυο ειναι ικανοποιημένοι από το αποτέλεσμα, δεν υπάρχει λόγος να το παλεύεις, το απολαμβάνεις απλά.

    Να εισαι σήγουρη ότι αν ο Κυριος σου αντιλαμβάνεται την έννοια του D/s, θα σου το επιβάλει, αν πάλι εσύ δεν μπορείς να ανταποκριθείς σε αυτό, σύντομα θα σε απομακρίνει ή θα απομακρυνθείς μόνη σου.

    Ένας Κυρίαρχικός άνδρας νοιώθει ότι χάνει τον χρόνο του αν ασχολείται με μια γυναίκα που δεν έχει υποτακτική προδιάθεση, μετά απο μερικές ξεπέτες, την στέλνει στον μαγικό κόσμο του λουνα παρκ των perv ή στον άλλον, αυτόν των πενήντα αποχρώσεων του γκρί.
     
    Last edited: 15 Απριλίου 2016
  8. espimain

    espimain Contributor

    Πού το είδες γραμμένο αυτό και το γράφεις σαν συμπέρασμα;

    BDSM μπορεί να χαρακτηριστεί κάθε S/m Σαδομαζοχιστική πρακτική, απλά δεν προϋποθέτει Κυριαρχία και υποταγή.

    Το D/s είναι μόνο για αυτούς που το καταλαβαίνουν και το θέλουν.
     
    Last edited: 15 Απριλίου 2016
  9. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Λογικό είναι να απολαμβάνεις όσα σου κάνουν ασχέτως πως βαφτίζονται αυτά. Είτε ο πόνος είναι απαραίτητος, για να ερεθιστείς, είτε επιτείνει τη φλόγα μέσα σου, είναι από μόνος του λόγος ικανός και αρκετός, για να τον επιδιώκεις και να τον αποζητάς. Ή να τον δέχεσαι "στωικά" και στην πραγματικότητα να τον χαίρεσαι με τις ευλογίες του Κυρίου σου  
     
    Last edited: 15 Απριλίου 2016
  10. espimain

    espimain Contributor

    Το ωραίο αυτό θέμα μπορεί να αποτελέσει ξεχωριστό νήμα. βάζοντας το εδώ, απλά αποπροσανατολίζεται η κουβέντα. Παρακαλώ άνοιξε ένα νέο νήμα και μετέφερε το εκεί.
     
  11. MASTER--YODA

    MASTER--YODA Vincit qui se vincit

    σε ευχαριστώ θα το ξεκινήσω σε άλλο νήμα ( το είχα μέσα στο μυαλό μου. )
     
  12. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Εγω δεν καταλαβαινω γιατι συγχέουμε την υποτακτικοτητα με τον μαζοχισμο..αυτό το μπερδεμα το εχω συναντησει και σε αλλα νηματα..δεν είναι απαραιτητο να συνδεονται αυτά τα δυο..