Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ποσοι δεν εχουν βιωσει το bdsm ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος πιστοςσκυλος, στις 6 Ιανουαρίου 2017.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Δεν είναι τόσο εύκολο, δεν είμαι παντρεμένη αλλά καταλαβαίνω και αυτούς που θέλουν να ζήσουν στιγμές καύλας-BDSM , οτιδήποτε. Γιατί να το στερηθούν;
     
  2. vussinada

    vussinada ελεγχόμενη Contributor

    Λοιπον καταλαβαινω οτι καποιες λεξεις βγαζουνε κάλους.Για να γινω πιο κατανοητη....οχι ρε παιδια,εννοειται δε λεγομαι γιατρος αμα εχω δει τη σειρα grey's anatomy ούτε και θεωρουμαι γιατρος παλι αν εχω απλως διαβασει βιβλια σχετικα με την ιατρικη.Αυτο ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!!!!!Και πο-τέ,μα πο-τέ,δεν εννοουσα και δεν ειπα κατι τετοιο!!!!Ελπιζω να εγινε κατανοητο αυτο αυτη τη φορα και να μπορουμε να προχωρησουμε παρακατω.Λοιπον τωρα που φυγε αυτο το κολλημα,αυτο που λεω ειναι προφανες ετσι;εχει διαβασει ο αλλος καποια πραγματα λεει,να τον πω ανηξερο και καρασχετο του κερατα;σαφως ξερει λιγα παραπανω απ τη θεια μου μαριγω.τον καθιστα σε θεση να τα ξερει ολα;;οχι κι ουτε και κανεις δε τα ξερει ολα.τον καθιστα πιο γνωστη απ αυτον που χει βιωματα;;;οχι παλι.τον καθιστα "ειδημων";;;;ουτε!θελετε να τον πουμε πληροφορημενο ;;Ας ειναι!!Μη κολλαμε στις λεξεις!Γνωριζει καποια πραγματα εστω θεωρητικα.That's it.Διαφωνουμε πουθενα;;;;Δε νομιζω.Ωραια τωρα που το λυσαμε ας πω λοιπον και μια αποψη μου ακομη.Δε θεωρω οτι καποιος θεωρητικα σχετικος ή βιωματικα σχετικος το κατεχει ή γνωριζει καλα το θεμα ή ο,τι αλλο.Κατ εμε ή το χεις μεσα σου ή δε το χεις.Δεν ειναι κατι που θα σου βγει διαβαζοντας ή κανοντας σεσιονς...
    The end.
     
  3. Iagos

    Iagos Contributor

    Τι να σου πω...

    Ας μην το στερηθούν...

    Ας συνωμοτήσουν με κάποιον τρίτο να κοροϊδεύουν μαζί κάποιον άλλον άνθρωπο...

    Υπέροχες ανθρώπινες και ειλικρινείς σχέσεις...

    Τέλεια...

    Να ζεις με έναν άνθρωπο και επειδή χέζεσαι επάνω σου να αποκαλύψεις την αλήθεια σου να φτιάχνεις συμπλέγματα συνωμοσίας εναντίον του στην ουσία..

    Και να διατείνεσαι κιόλας πως τον αγαπάς...ενώ τον δουλεύεις ψιλό γαζί πίσω από την πλάτη του...

    Και καλά ο κάθε σκιαγμένος παντρεμένος μπορεί να έχει την πρόθεση να το κάνει κρυφά για να μην το στερηθεί...

    Ο τρίτος γιατί συναινεί σε αυτή την κοροϊδία;

    Γιατί να θέλει να γίνει συνένοχος;

    Γιατί να γίνει μέρος ενός προβλήματος;

    Μπορεί να ακούγομαι απόλυτος και αυστηρός..

    Αλλά για εμένα οι ανθρώπινες σχέσεις βασίζονται στην ειλικρίνεια..

    Μου είναι απωθητική η κοροϊδία..

    Θα θέλατε εσείς ποτέ αγαπητή @Μαντλίν να σας δουλεύουν ψιλό γαζί;

    Πως θα νιώθατε;

    Θα ήσασταν τόσο συγκαταβατική όπως τώρα;

    Θα λέγατε δηλαδή "Αχ μωρέ τον καημενούλι ήθελε να το ζήσει αλλά φοβόταν να το πει" ή θα τα κάνατε όλα λαμπόγυαλα...

    Δεν κρίνω το ότι κάποιος ή κάποια θέλει να το ζήσει κρυφά και παράνομα....

    Απλά παίρνω το μέρος και υπερασπίζομαι εκείνον τον δύσμοιρο ή εκείνη την δύσμοιρη που νομίζει πως ζει μέσα σε έναν πιστό γάμο ή πιστή σχέση..

    Ποιος δίνει το δικαίωμα σε έναν άνθρωπο να φτιάχνει μια παραμύθα σε έναν άλλον άνθρωπο;

    Μετά ας μην γκρινιάζουμε για την κατάντια των ανθρώπινων σχέσεων...

    Και γιατί η παραμύθα;

    Γιατί είμαστε χέστες..

    Γιατί την ευθύνη του εαυτού δεν την γνωρίζουμε ως έννοια..

    Αλλά δημοκρατία έχουμε μωρέ ο καθένας μπορεί να κάνει ότι θέλει...

    Ανθρώπους ελεύθερους όμως δεν έχουμε...
     
  4. kinkynik

    kinkynik Guest

    εντός σχέσης (είτε λέγεται αυτή γάμος ή γαμήσια) ή καθόλου ρε.

    μην είμαστε φλούφληδες και να έχουμε την δύναμη να λέμε αυτά που θέλουμε στην σχέση μας. διότι αν όχι εκεί ε, που !?
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    @Iagos

    Δε διαφωνώ στο σεντόνι που μόλις παρέθεσες, αλλά να σου πω κάτι ελεύθεροι είμαστε και στην τελική κανείς δεν είναι κανενός. Προσωπικά αργά ή γρήγορα όλα μαθαίνονται αν μου το έκανε κάποιος απο πίσω μου, πως θα φερόμουν;
    Έκλαψα λίγο αλλά το ξεπέρασα και πάω παρακάτω.

    Από την άλλη ο καθένας κάνει ότι γουστάρει, τι να πω ότι εσύ είσαι λάθος και εγώ είμαι σωστή, ποιος θα το κρίνει αυτό; και σγρ, δε θα τρίψω στη μούρη κανενός παντρεμένου ή και του τρίτου τι μλκίες είναι αυτές που κάνει. Απλά ότι κάνουμε έχει και συνέπειες, αυτό.

    p.s: Μερικοί θέλουν να ζήσουν και μη μου πει κανείς ότι δεν παίζουν παντρεμένοι εδώ, θα τρελαθώ, not of my business, who cares.
     
  6. Iagos

    Iagos Contributor

    Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε...
     
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Καλά τα λένε τα κορίτσα...
    Μιας και τα λένε και καλά κι όμορφα, θα τους χρωστούσαμε μεγάλη χάρη, αν τα έλεγαν και στην καθεμιά και καθένα, που μας πρήζουνε με αποκλειστικότητες, με έρωτες, με γκομενιλίκια, με μα-μου-σου-του και είναι μες στη κλαψομουνίαση νύχτα - μέρα... Με τον τρόπο σας κορίτσια, δεν είναι υποχρεωτικό το "αμάν πια ρε μαλακιασμένο, σκάσε και πήγαινε να κλαφτείς στη γωνία"...
     
  8. Εισαι σωστη...με νιωθεις!!
     
  9. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Στο ζήτησε κανείς..? Τσου..!
    Είσαι σύμβουλος γάμου..? Τσου!
    Σου αρέσει να δρας αυτόκλητα..? Κάτι πα να πει αυτό..!
    Είσαι υπέρ της πίστης σε μια σχέση σε τέτοιο επίπεδο? Να το δούμε...
    Μήπως υπέρ μιας παγκόσμιας προδιαγραφής τυπολογίας σχέσεων? Κι αυτό να το δούμε...
    Ποια η διαφορά επί της ουσίας με την πατροπαράδοτη κουτσομπόλα της ελληνικής ηθογραφίας, αυτόκλητα ταγμένης στην προστασία της οικογενειακής γαλήνης?
    Έχεις ανάγκη να εξορθολογίσεις τις απόψεις σου υπό ένα ευρύ πρίσμα με τα όποια ζητούμενα? Ίντρεστιν!
    Ξέρεις κάποιο τρόπο που θα πεις κάτι σωστό και θα γίνει συνειδητά αποδεκτό..? Αχα!
    Γουστάρεις να λέγεται κάτι, έτσι για να λέγεται..?
    Σου αρέσουν οι αζάντ προβοκατέρ?
    Έχουν όνομα τα πιο πάνω..?
    Το ξέρεις..?
     
  10. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Πολλοί άντρες γουστάρουν τη διαμάχη μανούλας-συζύγου ή εναλλακτικά της συζύγου-γκόμενας. Κλαίγονται ότι υποφέρουν στο ενδιάμεσο και τι να κάνουν που τους τα έφερε έτσι η κακούργα η ζωή. Και δώστου οι άλλες να ανταγωνίζονται και να υποφέρουν. Και δώστου ο άλλος "δε ξέρω τι να κάνω είμαι παγιδευμένος" ως άλλος αυτιστικός.
    Τι ωραία που αυτοβαυκαλίζεται ο κόσμος.
    Ας χειροκροτήσουμε για να πέσει η αυλαία γιατί αυτό το έργο είναι πολύ βαρετό.
     
  11. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Κακά τα ψέματα οι περισσότεροι θέλουν να ζήσουν/βιώσουν το βδσμ με κάθε τρόπο, ας τους αφήσουμε στην ησυχία τους.
    Ποιον ενοχλούν εξάλλου, ντε;
     
  12. Iagos

    Iagos Contributor

    Μωρέ ποιος τους ενοχλεί..

    Ας κάνουν ότι θέλουν..

    Εγώ δεν συναινώ με κάποιον που θα μου ζητήσει να κοροϊδέψουμε μαζί έναν άλλον άνθρωπο...

    Αυτό είναι το ήθος μου...

    Από εκεί και πέρα αν το ήθος μου δημιουργεί την εντύπωση της απαξίωσης κανένα πρόβλημα...