Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ποτε θα πεθανω????

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Polyxristikos Diakoptis, στις 4 Δεκεμβρίου 2007.

  1. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο. Αν ξέραμε πότε θα πεθάνουμε το πιο πιθανό ήταν να τρελαθούμε ή, οι πιο αδύναμοι χαρακτήρες, να επισπεύσουν αυτή τη στιγμή δίνοντας μόνοι τους τέλος στη ζωή τους. Αυτός είναι άλλωστε κι ο λόγος για τον οποίο οι θανατοποινίτες στις Η.Π.Α. μαθαίνουν το τέλος τους μόνο λίγες ώρες πριν.
     
  2. Polyxristikos Diakoptis

    Polyxristikos Diakoptis Regular Member

    ακριβως.Θα τρελενομασταν.
     
  3. aDDIcteD

    aDDIcteD Regular Member

    Δεν είναι απαραίτητο.
    Σκέψου παραδείγματος χάρη ότι σου λέει κάποιος όσο είσαι σε ηλικία 30 ετών ότι στα 40 σου θα πεθάνεις. Αυτό σημαίνει ότι έχεις 10 χρόνια μπροστά σου...
    Εγώ θα αναθεωρούσα πολλά πράγματα στην ζωή μου.
    Θα χαλιόμουν μόνο για κάτι τραγικό, και όχι για ασήμαντα καθημερινά πράγματα... Θα προσπαθούσα να ζήσω έντονα και να κάνω ότι τρελό περνάει από το κεφάλι μου δίχως κανέναν ενδοιασμό. Δεν θα παντρευόμουν για κανέναν λόγο βέβαια χε χε και γενικά θα προσπαθούσα να ΖΩ κυριολεκτικά κάθε στιγμή και όταν έφτανε εκείνη η ώρα να ήμουν ευτυχισμένη γιατί έζησα και γέμισα εμπειρίες από όλα όσα γούσταρα.
    Δεν βρίσκω λόγο να τρελαθώ, ούτε να αυτοκτονήσω.

    Και γιατί ουσιαστικά προτιμώ να το μάθω; Σκέψου να είσαι 30 λοιπόν και να έχει έρθει η στιγμή που πρέπει να πάρεις κάποιες αποφάσεις στην ζωή σου. Να κυνηγάς μια καλή δουλειά, γιατί μπορεί να θέλεις να κάνεις μια οικογένεια, να αγχώνεσαι για το πως θα βγάλεις λίγα ευρώπουλα παραπάνω για να πληρώσεις κάτι κ να κλείσεις μια έχτρα "τρύπα". Να σκέφτεσαι επί 100 φορές του να πας να φας σε ένα σούπερ κυριλέ εστιατόριο ή να πας να κάνεις ένα χαλαρωτικό μασάζ γιατί αυτή θα είναι η βενζίνη του μήνα πχ.   Να πρέπει να κρατάς ένα χαμηλό προφίλ στην εργασία σου, στην οικογένεια σου, να καταπιέζεται από παντού και όταν θέλεις να κάνεις κάτι για την πάρτη σου να σκέφτεσαι ότι είναι υπερβολικό, καλύτερα να κρατήσω μια καβάτζα μην τύχει τίποτα.. κτλ..
    Να έχεις γύρω σου ανθρώπους που θέλεις τόσο έντονα να τους πεις να πάνε να γαμηθούν και να κάνεις υπομονή είτε γιατί αυτός είναι το αφεντικό σου, είτε ο γείτονας σου είτε η πεθερά σου χα χα !   
    Και ενώ ζορίζεσαι τόσο, τρελαίνεσαι τόσο και κοπιάζεις τόσο για το μέλλον σου... ένα ωραίο πρωί Πάρτον Κάτω!  
    Εκεί δεν θα ήθελες να γυρίσεις τον χρόνο πίσω 10 χρόνια, να ζήσεις αλλιώς την ζωή σου και να μην συμβιβαστείς με τίποτα???  

    Αυτά μεταξύ σοβαρού και αστείου! Sorry αν βγαίνω εκτός θέματος!  
     
  4. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    20 Μαρτίου 2051...καλά σε σχέση με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα.Έλα όμως που εγώ θέλω να κλέισω τα 100?Επομένως πάμε στο 2078...θα το παλέψω   do the same all of you
     
  5. mrs Danay

    mrs Danay Regular Member

    27 november 2020 .θα ειμαι 36 ετων!
     
  6. hugger

    hugger Regular Member

    Ξερεις πολλα, ποτε ειπε θα πεθανεις?  
     
  7. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Re: Ποτε θα πεθανω????

    Πες μας και τη μέρα  
     
  8. aDDIcteD

    aDDIcteD Regular Member

    Γιατί μου ακούγεται λίγο απειλητικό αυτό;      Αργώ ακόμα σε 42 χρόνια!  
     
  9. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Ποτε θα πεθανω????

    11 Νοεμβρίου 2037

    μια χαρά! προλαβαίνω να κάνω παιδί μέχρι την εμμηνόπαυση και να ενηλικιωθεί μέχρι να πεθάνω... τέλεια!
     
  10. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    χμ δηλαδη το 2070 θα εχει νεο κοσμο εδω μεσα??αντε να δουμε νεες φατσες!!!!!!!(απο αισιοδοξια περησευει χεχεχεχε)
     
  11. Lola

    Lola Regular Member

    Απάντηση: Ποτε θα πεθανω????

    Eγω τι να πω που δε μπορω να βρω το bmi μου γαμωτο ετσι οπως τα γραφει? Τι διαολο.. μα ποσο ασχετη ειμαι που το βρηκατε ολοι εκτος απο μενα?   Μωρ' λες να φταει το ντεκαπαζ στη ριζα? Καλε συμφορουμιτες βοηθειστε.. 1,64, 52. μανεκεν, λολ..  Θελω και εγω να μαθω ποτε θα πεθανω!!!  
     
  12. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    βρε την ανυπομονη!θα ερθει και η ωρα σου!!!!!!!!!!!ειναι το μονο πραγμα που κανεις δεν μενει παραπονουμενος χεχεχε