Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Που βαδίζουμε Κύριοι;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος SadalMelik, στις 28 Σεπτεμβρίου 2006.

  1. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Που βαδίζουμε Κύριοι;

    συγνωμη για την παρεμβαση μου , ισως να εχεις δικιο και εγω να θελω να βλεπω ...

    ομορφοτερα τα πραγματα !
     
  2. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Που βαδίζουμε Κύριοι;

     
  3. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Που βαδίζουμε Κύριοι;

    σε ευχαριστω για τις συμβουλες σου ,
    θα φροντισω στο μελλον ...
    να κανω και εγω κριτικη στο αν ειναι καποια slave η Κυριαρχος
    και για το τι δηλωνει τι ο καθε ενας !

     
     
  4. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Να'σαι καλα κι ελπιζω το μελλον να δειξει το δρομο σε ολους μας... με ο,τι κι αν συνεπαγεται αυτο  " και σε αυτο που λεω δεν υπαρχει ειρωνια καλη μου anasia{L G}"
     
     
  5. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Που βαδίζουμε Κύριοι;

    Θα ήθελα πολύ να συμμετέχω στη διχογνωμία που δημιουργήθηκε, το μόνο που θα καταφέρω όμως είναι να πυροδοτήσω περισσότερο το υπάρχον κλίμα και να ξεφύγουμε κατά πολύ από το θέμα στο οποίο απαντάμε.

    Πάντως έχει ενδιαφέρον...

    Αναφορικά με το θέμα λοιπόν, είμαι και γω από τους ανθρώπους που οι εμπειρίες μου είναι δικές μου και επιλέγω με Π/ποιόν θα τις μοιραστώ. Σε καμμία περίπτωση δε θα τις δημοσιοποιούσα.

    Θα κλείσω δανειζόμενη το ύφος Του Ηλία:
    Όμορφα να διαφωνούμε  
     
  6. female

    female Contributor


    Υποθέτω πως εννοείται πως τα αυτιά και τα μάτια συνδέονται με κάποιο τρόπο και με τη νόηση και με τα συναισθήματα - τα οποία δεν διατηρούν αμέτρητα "στεγανά"...

    Έτσι ώστε να δεχόμαστε και να μαθαίνουμε από τη διαφορετικότητα, ακόμα κι αν διαφωνούμε.  Και για τεχνικές και για φιλοσοφίες ζωής.
     
  7. Uranoos

    Uranoos Regular Member

    Καταπίανομαι απο την εκφρασή "Σε καμμία περίπτωση δε θα τις δημοσιοποιούσα." που απ'ότι φαίνεται εκπροσωπεί αρκετούς.

    Δεν νομίζετε πως ειναι λίγο εγωιστική στάση εναντι των υπολοίπων που δίνουν -και αν θέλετε χωρίς ανταλάγματα - πληροφορίες των εμπειριών τους.

    Εχετε αναρωτηθεί ποιο στοιχείο ειναι που κάνει π.χ την SM_Art_Lady τοσο αναγνώσιμη και αναγνωρίσημη απ' όλους? ( ακόμα και τους επικριτές της -εαν εχει- ).

    Και για να μήν προτρέχει κανείς δεν συζητάμε για sex stories ή κουτσομπολίστικης διάθεσης κείμενα, συζητάμε για ιστορίες οπου η θεωρία έγινε πράξη και τι άφησε πίσω της αυτη η πράξη σε ολους εμάς τους non sci-fi ανθρώπους τελικά. Συζητάμε για το bdsm εδώ -στην Ελλαδα- και το τώρα -εν έτη 2006-. Τουλάχιστον έτσι το εκλαμβάνω εγω...

    Ενα απο τα πρώτα κείμενα που διαβασα στο forum ήταν το "Η πρώτη μου προσπάθεια να δημιουργήσω μια αφέντρα και η άσχημη κατάληξη" του nikos_35. Το κείμενο πραγματικά τα είχε ολα. Δινει και πολυ καλη εικόνα για το συγκεκριμένο θέμα και τροφή για ποιοτική συζήτηση επι του θέματος.

    Uranoos
     
  8. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Re: Που βαδίζουμε Κύριοι;

    Να μιλήσουμε για τεχνικές και πρακτικές πάνω στο bdsm ήταν το θέμα Του Sadal_Melik και όχι να δημοσιοποιήσουμε προσωπικές ιστορίες με λεπτομέρειες της κρεβατοκάμαρας και πως στήθηκε στα 4 η οποιαδήποτε από μας.

     
  9. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Που βαδίζουμε Κύριοι;

    Όπως κάθε νόμισμα, έτσι κι αυτό έχει 2 όψεις. Κ/κανείς δε μπορεί να με πείσει να περιγράψω κάτι που πέρασα... είμαι εγωΐστρια? έστω...
    Αντίστοιχα θα μπορούσα να πω επιδειξιομανείς Ό/όσους το Κ/κάνουν... όμως δε το λέω... Ε/επιλέγουν να Μ/μοιραστούν τις εμπειρίες/γνώσεις Τ/τους και τους Ε/ευχαριστούμε γι' αυτό  
     
  10. Uranoos

    Uranoos Regular Member

    Ετσι ακριβώς οπως το λες...soft_crystal.
    Αυτο δεν διευκρίνησα ή μήπως δεν το διατύπωσα σωστά?

    Το πώς στήθηκε στα 4 η οποιαδήποτε σε κάποιες περιπτώσεις αποτελεί μέρος τεχνικής.
    Οταν δεν γίνετε "κατάχρηση" για προβολή/sex story/κουτσομπολιου ειναι πολύ καλύτερο απο αμπελοφιλοσοφίες.

    Uranoos
     
  11. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Re: Απάντηση: Που βαδίζουμε Κύριοι;

    Οπα….!!! Ίσως φταίω και εγώ που δεν έδωσα να καταλάβετε. Όσα έχω γράψει είναι γνώσεις που τις μεταφέρω εδώ. Δεν σας έδωσα την εμπειρία αλλά την γνώση που πήρα από αυτή. Για αφηγήσεις εμπειριών υπάρχει συγκριμένη ενότητα στο forum που όσοι είχαν την διάθεση μοιράστηκαν πράγματα μαζί μας σε αυτό το επίπεδο.
    Δεν θεωρώ ποτέ πως με ενδιέφεραν αυτές καθαυτές οι ιστορίες του τι κανείς στην κρεβατοκάμαρα του ο καθένας. Δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο που μείνατε σε αυτό.
    Απλά αναρωτιέμαι…
     
    Last edited: 30 Σεπτεμβρίου 2006
  12. Uranoos

    Uranoos Regular Member

    Re: Απάντηση: Που βαδίζουμε Κύριοι;

    Η άλλη όψη του εγωισμού καλή μου sapfw ειναι η ανιδιοτέλεια, η αφιλαυτοσύνη και ο αλτρουϊσμός... οχι η επιδειξιομανεία