Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Που πάνε οι παλιές αγάπες;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Guest05, στις 29 Μαϊου 2007.

?

Που πάνε οι παλιές αγάπες;

  1. Στον παράδεισο...

    66 vote(s)
    52,0%
  2. Στο διάολο...

    61 vote(s)
    48,0%
  1. vanilla30

    vanilla30 κι αλλο!!

    Γιατι τιθεται θεμα καβατζας απαραδεκτος και σαν ορος και σαν εννοια...;και γιατι να ειναι λαθος καποιοι απο αυτους να εχουν μια ξεχωριστη θεση στη ζωη μας;δεν ειναι παντα τα πραγματα μονο μαυρο η μονο ασπρο!
    Αγαπας εναν ανθρωπο για καποιους λογους, οταν χωριζεις δε σταματας να τον αγαπας ..σταματας να τον θελεις συντροφο στη ζωη σου!

    Παντα βεβαια εξαρταται για ποιο λογο τερματισε αυτη η σχεση οποτε ο καθενας τοποθετει τις παλιες αγαπες οπου νομιζει πιο σωστα
     
  2. Baron Shamedi

    Baron Shamedi BDSM = Brain Dead Sorry Mate ?

    Αν δυο ανθρωποι αγαπιουνται αληθινα δεν χωριζουν αν χωρισεις και θελεις τον αλλο ακομα στη ζωη σου το κανεις για εγωιστικους λογους. Δυο ανθρωποι που πηδηχτηκαν δεν μπορουν να μεινουν φιλοι αδελφοι κουμπαρες. Η πορτα κλεινει και ο καθενας τον δρομο του. Δεν θα ειχαν τιποτε αλλο ουτε να μοιραστουν, ουτε να πουν. Η τακτικη του παγκου ειναι κλασικο φαινομενο μεχρι ο ενας απο τους δυο να βρει εκεινο που γεμιζει τα κενα του. Ο καθενας με τις εμπειριες του, εγω οποτε κρατησα σχεση με πρωην ηταν μεχρι να βρω καποια αλλη που να με γεμιζε και το ιδιο καποιες πρωην με μενα. Αν τις γουσταρα σαν ατομα θα ηταν φιλες οχι γκομενες μου. Αν θελω φιλους εχω ηδη, δεν μου χρειαζεται κατι νεκρο μεταμφιεσμενο σε φιλια. Ουτε με νοιαζει να ειμαι καλος και πολιτισμενος με καποια που πια για μενα εχει τοση αξια οσο ενας οποιοσδηποτε αγνωστος με προσπερνα στον δρομο. Η ζωη για να συνεχιστει σωστα, τα βαριδια πρεπει να πηγαινουν στον πατο
     
  3. Ποτέ ενοχές.
     
  4. vanilla30

    vanilla30 κι αλλο!!

    Το να εχεις επιλεξει εναν ανθρωπο στη ζωη σου και να εχεις καταφερει να τον αγαπησεις για αυτο που ειναι σε κανει μολις τερματισει η σχεση σου (για τον οποιοδηποτε λογο )να τον πεταξεις σαν να μην εζησες τιποτα μαζι του;

    Ειναι κομματι της ζωης σου!
    Ηταν ο ανθρωπος σου για καιρο η και για χρονια...πως το κανεις αυτο;;

    Εμενα με ξεπερνα..κραταω μια ξεχωριστη θεση για εκεινον και τον αγαπω και τον νοιαζομαι...το οτι δε τον θελω στη ζωη μου σαν συντροφο μπορει να ειναι για χιλιους λογους..
     
  5. Baron Shamedi

    Baron Shamedi BDSM = Brain Dead Sorry Mate ?

    Εγω νοιαζομαι ενα κατοικιδιο οχι μια πρωην. Τελειωσε το κομματι της ζωης μου μαζι της, δεν εχει πα κανενα νοημα η υπαρξη της. Αν αξιζε στην ζωη μου θα υπηρχε με τον τροπο που υπηρξε. Οι νεκροι ειναι στα μνηματα οχι διπλα μου. Ο ανθρωπος του καθενος ειναι ο εαυτος του οι υπολοιποι ειναι λιγοτερο η περισοτερο περαστικοι. Φιλους ειχα και εχω πριν και μετα απο την καθε πρωην, μου φτανουν και μου περισσευουν. Να περιφερεται στα λημερια μου ενα απολιθωμα για μενα δεν εχει κανενα νοημα. Ωρα του καλη και αερας στα φτερα του
     
  6. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Στον παράδεισο και νάναι καλά. Κάθε άλλη σκέψη είναι τουλάχιστον μικρόψυχη. Και οι καινούριες πια πάνε παντού.
     
  7. vanilla30

    vanilla30 κι αλλο!!

    Το αντιλαμβανομαστε διαφορετικα και αυτο ειναι και το ομορφο γενικα με τους ανθρωπους ...
    Ειναι κριμα παντως να σκοτωνεις και να θαβεις μια αγαπη αν ηταν σημαντικη γιατι απλα δεν εξελιχθηκε οπως ηθελες...σεβαστο ομως!
     
  8. Baron Shamedi

    Baron Shamedi BDSM = Brain Dead Sorry Mate ?

    Αν καποια ηταν αγαπη επαναλαμβανω οτι δεν πεθαινει, γι' αυτο ειναι μια και μοναδικη. Δεν εξελιχθηκε οπως ηθελα, σεβαστο. Και γιατι ημουν μαζι της, απο υποχρεωση; Εννοειται οτι αν δεν εξελιχθηκε οπως ηθελα, δεν εχει νοημα να την κουβαλαω, σαν τι; Σαν ατυχημα; Την σβηνω, μαθαινω απο την εμπειρια και ριχονομαι σε κατι καινουριο διχως σκιες στην ζωη μου. Γιατι η νυν μου να πρεπει να ανεχθει τις σκιες του παρελθοντος μου; Σου παραθετω παραδειγμα τρομερης φιλικης σχεσης με καποιες πρωην. Που ευτυχως εκοψα μετα την μια και μοναδικη επαφη μετα τον χωρισμο μας. Τι κανεις; Καλα. Πως τα περνας; Τελεια. Ξερεις μπλα μπλα μπλα. Καλα χριστουγεννα. Περναω καταπληκτικα με τον ταδε η την ταδε. Ενα αντε δυο τηλεφωνηματα σε εξι εφτα μηνες. Κανενας καφες και φτανει. Το λοιπον πως περναει, τι κανει στη δουλεια της, αν εχει γκομενο η οχι, τι μου δινει; Τιποτε. Δεν μου καιγεται καρφακι. Χασιμο χρονου, γιατι να μην περναω την ωρα μου με ανθρωπους που μου δινουν κατι; Για να μην πει οτι ειμαι μαλακας; Η γιατι ηταν σημαντικη; Ηταν, δεν ειναι πια. Οι νεκροι ειναι πια νεκροι, δεν μπορεις να σκοτωσεις κατι πεθαμενο. Αλλα οπως ειπες, τα βλεπουμε διαφορετικα, σεβαστη η αποψη σου, σεβαστη η δικη μου
     
  9. vanilla30

    vanilla30 κι αλλο!!

    Μα νομιζω αυτο δεν αντιλαμβανεσαι οπως εγω ..δεν ειναι σκια του παρελθοντος ειναι ενας ανθρωπος που λατρευες και θεωρουσες αγαπημενο σου ..οταν συμβαινει αυτο τον νοιαζεσαι τον αισθανεσαι...δε μπορεις να τον βαζεις σε μια μαζα σαν ολους τους αλλους..δεν ειναι χασιμο χρονου
    Τεσπα διαφερουμε σε αυτο ειναι προφανες...
    Δε προσπαθω να σε πεισω για το πως τα βλεπω εγω ευχομαι να ειναι αντιληπτο αυτο..
    Την καλημερα μου 
     
  10. Baron Shamedi

    Baron Shamedi BDSM = Brain Dead Sorry Mate ?

    Νομιζω οτι το εγραψα οτι δεν το αντιλαμβανομαι οπως εσυ και μην ανησυχεις δεν πιστεψα οτι πηγες να με πεισεις για κατι. Το πως βλεπεις τα πραγματα για την ζωη σου ειναι δικο σου θεμα και ετσι ειναι το σωστο. Που θεωρουσες αγαπημενο σου, σωστο, θεωρουσες. Για μενα το θεωρω σημαινει νομιζω. Αλλα πως βλεπω εγω καποια πραγματα ειναι εξισου δικο μου θεμα. Καλη σου μερα  
     
  11. astarti

    astarti Love beyond Reason

    Οι παλιες αγαπες πεθαίνουν, κοιμούνται, θαβονται γιατί έτσι επιβάλλεται, ενίοτε εξακολουθούν να βραζουν για λίγο ή αιώνια...Εως οτου μετεξελιχθουν σε νέα αγάπη..
     
  12. episkeptis

    episkeptis New Member

    Δεν κρατάω ποτέ κακίες για πρώην αλλά μου είναι εντελώς αδιάφορο τι γίνονται αφού χωρίσω μαζί τους. Στα παπαρια μου δηλαδή.