Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Που πάνε οι παλιές αγάπες;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Guest05, στις 29 Μαϊου 2007.

?

Που πάνε οι παλιές αγάπες;

  1. Στον παράδεισο...

    66 vote(s)
    52,0%
  2. Στο διάολο...

    61 vote(s)
    48,0%
  1. Guest05

    Guest05 Guest

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Που πάνε οι παλιές αγάπες;

    Άκου να δεις πουλάκι μου.
    Η ανοχή δεν είναι αποδοχή.
    Το ότι δεν «σε έπιασε ουδείς από το αυτί» να σου πει όντας 22-23 ετών δεν μπορείς να αυτοχαρακτηρίζεσαι κυρίαρχη, δεν σημαίνει πως αποδεχόμαστε και αυτόν τον αυτοπροσδιορισμό.

    Σου μιλώ σκληρά μα και ειλικρινά, κάτι που δυστυχώς δεν έκαμαν άλλοι.
    Η παρατήρηση μου αυτή δεν έχει να κάνει μόνο με το φύλο σου μα κυρίως με την ηλικία σου.
    Θα ήταν καλό σόκ για εσένα, που θα σε έκανε να είσαι σεμνότερη στον αυτοπροσδιορισμό σου αν μετρούσες τον γέλωτα που είχαν στα χείλη τους όσοι διάβασαν το προφίλ σου.

    Πιθανολογώ πως δεν θα βρω επιβεβαίωση από άλλους για τα παραπάνω, μα πίστεψέ με έχω δίκιο.
     
  2. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    χαχα! εδω που τα λεμε καλή μου marianna2004 ολόκληρη γυναίκα σίγουρα θα σαι , αλλα για σκληρή και για αγάπες και ερωτες παλιεεες... ε !! κομματακι υπερβολές κορασίδων!!

    Ομως Χάινριχ μην ξεχνάς ντίαρ, ότι και μεις στην ηλικία τους νομίζαμε ότι ξέραμε τα πάντα, όλα ήταν στο ένα μας χέρι και μη σου πω τα παίζαμε στα δάχτυλα όλα!!

     
     
  3. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Α! και επειδή τωρα ειδα το ποστ του Χάινριχ το 74, έχει δίκιο καλό μου... και για το μιδίαμα και μ'αυτά που λέει!!!

    και μην τα πάρεις.. ουτε ν'αγανακτήσεις. Δεν σ'αμφισβητει... σεμνότερα σου λέει...σκέψου , πάρε χρόνο!!

     
     
  4. Guest05

    Guest05 Guest

    Δεν έχεις άδικο. Θα σκότωνα για να ξαναγυρίσω στην ηλικία που είναι η Μαριάννα.
    Μόνο που η Μαριάννα ψάχνει σκλάβο. Ψάχνει κάποιον να της παραδώσει όλη του την ύπαρξη. Ε αυτό είναι ψιλοεπικίνδυνο. Καλά θα κάνει λοιπόν να είναι πιο εγκρατής. Άλλωστε η εγκράτεια είναι ένα από τα βασικά χαρακτηριστικά των κυριάρχων.
     
  5. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Που πάνε οι παλιές αγάπες;

    θα συμφωνίσω μαζί σου γλυκιά μου llazouli!

    μαυρίλα , καταχνια, νύχια αίμα , ίχνος συναισθήματος, ίχνος ζεστασιάς... εμπειρίες και εικόνες (αφαιρετικές ίσως) που εγω προσωπικά ποτέ δεν πήρα παρα μόνο απο κάτι extreem επαγγελματικά sites και κει πάντα εχουν στο τέλος τους πρωταγονιστές αγκαλιασμένους να χαμογελούν ο ενας στον άλλο!!

    εξαιρετικό το κομματι του Τσίρκα, να σαι καλά!!  
     
  6. dentman

    dentman Guest

    Απάντηση: Που πάνε οι παλιές αγάπες;

    Επιτέλους, άρχισες να με καταλαβαίνεις!!! Μάλλον μεγαλώνεις και με πιάνεις   
     
  7. dentman

    dentman Guest

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Που πάνε οι παλιές αγάπες;

    Σε τί μονάδες μέτρησης μετριέται ο γέλωτας, Xάινριχ;; Αααα και παρεπιπτόντως, τί πουλάκι θεωρείς ότι είναι η αγαπητή μας Μαριάννα; Εγώ την κόβω για γαλαζοπράσινο καναρινάκι!!
     
  8. dentman

    dentman Guest

    Απάντηση: Re: Που πάνε οι παλιές αγάπες;

    Ήμασταν κι εμείς κάποτε στην ηλικία τους, εε; Πώπωπωπω το είχα ξεχάσει!!!   
     
  9. Striker

    Striker Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Που πάνε οι παλιές αγάπες;


    Μην βαζεις στοιχημα φιλε. Εσυ και εγω μπορει να της τα εχουμε πει της μικρης εδω μεσα στο site, αλλα σε διαβεβαιω οτι τα εχει ακουσει και απο αλλους με εμπειρια ζωης, που αν και δεν εχουν σχεση με bdsm, σωστα της μιλησαν και απο την δικη τους πλευρα.

    Αν τωρα η ιδια θελει να τα αγνοει εμεις τι να της κανουμε. Το πραγμα ειναι απλο, θελει να ανοιξει τα ματια της? εχει καλως, θελει να μεινει κουταβι? δεν θα ασχολουματε συνεχεια μαζι της και το ξερει. Και στην δευτερη αυτη περιπτωση πολυ σωστα πιθανολογεις για αυτο που λες. Εδω θα συμφωνησω.
     
  10. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Απάντηση: Που πάνε οι παλιές αγάπες;

    Ε/επιτρέψτε μου μια παρέμβαση παρακαλώ... τόσο στο εφηβικό (12-18), όσο και στο μετεφηβικό στάδιο (18-23) τα συναισθήματα είναι εξαιρετικά έντονα γιατί είναι πρωτόγνωρα... το ότι είναι κάποιος νεαρός σε ηλικία, αυτό δε σημαίνει πως δεν αισθάνεται, απλώς δεν έχει γνωρίσει το συναίσθημα σε όλη του την ολότητα... όμως νιώθει, κι αυτό που νιώθει είναι έντονο... και μη έχοντας πρότερη εμπειρία το ονομάζει "έρωτα" ενώ μπορεί απλά να είναι ένας ενθουσιασμός, ή "αγάπη" ενώ μπορεί να είναι μια τρυφερή οικειότητα... ας μην είμαστε αυστηροί με τους νέους, κάποτε και μεις υπήρξαμε  
     
  11. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Που πάνε οι παλιές αγάπες;

    Ναι οτι εχης ευρωστο, γλυκο καυτο μουνακι, και σφρυγηλο κολαρακι.
     
  12. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Που πάνε οι παλιές αγάπες;



    Ευχαριστώ αγαπητή μου. Τώρα τελευταία βασίζομαι όλο και περισσότερο στον υπολογιστή μου να πιάνει τα λάθη (αν έπιανε και τα υπόλοιπα της ζωής μου θα ήταν όλα εύκολα).

    Ποιος δεν θυμάται την Έμμη Μπόμπρετσμπεργκ του Τσίρκα και τον σκληρό Αδάμ της (από μνήμης - ο Fanshaw θα μας διορθώσει αν κάνουμε λάθος)! Το πρώτο μου BDSM βιβλίο νομίζω.

    Να επισημάνω ότι ένα ποίημα πρέπει ιδεωδώς να εστιάζει σε ENA συναίσθημα, MIA αλήθεια, MIA μυρωδιά, MIA εικόνα. Λέγεται focus. Αλλιώς μοιράζεται επικίνδυνα, χάνει την δύναμή του, τον ρυθμό του.

    Μία έντονη σαρκική στιγμή δεν αναιρεί το συναίσθημα. "Μιλάς στην ψυχή μέσω του σώματος" (Fanshaw help, από μνήμης πάντα).

    Αλλά βλέπω ότι πράγματι βρέθηκα σε love nest. Κωνσταντίνε, θα ζητήσω αλλαγή του ονόματος του site: The Love Boat. Μπαίνοντας κάποιος στο site θα ακούγεται το ομώνυμο τραγούδι, θα βγαίνει η φάτσα του νάνου που θα μας κάνει τα γλυφομούνια (εμάς τις κοντούλες) και ...

    Έλεος!!

    Είπαμε να είμαστε ρομαντικοί και να παίζουμε με τις άρπες στα ουράνια αλλά όχι κι έτσι. Και αυτά τα λέει μία άκρως συναισθηματική γυναίκα, υπόψιν. Πού είναι οι άντρες βρε; Πού είναι οι τσουλίτσες; Ααα, θα φύγω κι εγώ μου φαίνεται (προς τέρψιν των υπέροχων λουλουδιών που ενίστανται και δεν αντέχουν την αρπακτικότητά μου). Άντε βρε, ψυχούλα είμαι κι εγώ, δεν φαίνεται; Απλά έχω και δόντια και δαγκώνω.

    Παραθέτω για χάριν των συναισθηματικών ψυχών του φόρουμ που είναι (και) ερωτευμένες το πιο γνωστό ποίημα του Σαχτούρη (κατ' απαίτησιν του τρυφερού mr.goodcat):

    Ο τρελός λαγός

    Γύριζε στους δρόμους ο τρελός λαγός
    γύριζε στους δρόμους
    ξέφευγε απ' τα σύρματα ο τρελός λαγός
    έπεφτε στις λάσπες
    Φέγγαν τα χαράματα ο τρελός λαγός
    άνοιγε η νύχτα
    στάζαν αίμα οι καρδιές
    ο τρελός λαγός
    έφεγγε ο κόσμος
    Βούρκωναν τα μάτια του ο τρελός λαγός
    πρήσκονταν η γλώσσα
    βόγγαε μαύρο έντομο ο τρελός λαγός
    θάνατος στο στόμα


    Αφιερώνω τον στίχο "βόγγαε μαύρο έντομο" στην MPSlave που με ακολουθεί κατά πόδας για να καταλάβει τί είναι αυτό το μαύρο έντομο.
     
    Last edited by a moderator: 3 Ιουλίου 2007