Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Που πάνε οι bdsmers μετά τα 50; πόσοι ακομη είναι εδω;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος ilias1, στις 27 Μαϊου 2016.

  1. NewKatrin

    NewKatrin Very irregular member

    μιας ηλικιας.........
    η δυο?
     
  2. Γερακι

    Γερακι Regular Member

    Το κακο με την ηλικια, ειναι πως δεν την επιδιωκει κανεις, αν ειναι τυχερος, απλα τη ζει, αν οχι τον κλαινε νεο!
    Η μακαριτισα η γιαγια μου ελεγε, εκει που εισαι ημουνα, εδω που ειμαι θαρθεις... Κανονας απαραβατος!  
     
  3. tithon

    tithon Contributor

    αμ δεν είναι απαράβατος. ξέρεις πόσοι δεν θα 'ρθουν και δεν ήρθαν εδώ που είμαι.
    χρόνια πολλά, και του χρόνου.  
     
  4. trterterterterter

    trterterterterter Speak the words that drag me to surrender!

    Μια παλιά εφημερίδα της δεκαετίας του 70 έγραψε "Τραγικό θάνατο βρήκε μια υπέργηρη γυναίκα...42 ετών..." Σήμερα μόνο σαν πείραγμα θα εκστομίζαμε κάτι τέτοιο σε μια 40αρα.

    Πιστεύω ότι η ηλικία είναι στο μυαλό μας και μόνο, όσο έχεις όρεξη για ζωή το σώμα σου θα ανταποκρίνεται, αν σκεφτείς ότι μεγάλωσες τότε θα έχει αντίκτυπο στο σώμα σου.
    Βέβαια, το σώμα φθείρεται με το χρόνο, ειδικά αν δεν γυμνάζεσαι, αλλά όταν ήμουν μικρός και είχα σπάσει το πόδι μου, και ήμουν στο γύψο για 2 μήνες, δεν θυμάμαι να μου στέρησε την χαρά για την ζωή, (ούτε να ξανασκαρφαλώσω στο ίδιο δέντρο).

    Να είστε ευγνώμονες που ζείτε, όσο και αν είστε.
     
  5. NewKatrin

    NewKatrin Very irregular member

    Συμφωνω. Μια μικρη διορθωση μονο. Ο "γερων 40 ετων" αναφεροταν σε εφημεριδες της δεκαετιας του 30 η του 40. Η δεκαετια του 70 ειναι πολυ κοντα για μερικους απο εμας. Παρα πολυ κοντα.....
     
  6. tithon

    tithon Contributor

    στην δεκαετία του '70 δημοσιεύτηκε η είδηση, αλλά του 19ου.
     
  7. trterterterterter

    trterterterterter Speak the words that drag me to surrender!

    Την έχω ακόμα αυτή την εφημερίδα, 15 Νοεμβρίου 1971, και έλεγε για μια γυναίκα που σκοτώθηκε απο μια έκρηξη στην κουζίνα, όταν θα έχω χρόνο θα την σαρώσω να στην δείξω!
     
  8. tithon

    tithon Contributor

    στις μέρες μας, υπέργηροι σαράντα ετών, στην ελλάδα, υπάρχουν μόνον ρομά, μετανάστες, και άποροι που βιοπορίζονται οριακά σε εποχικές γεωργικές ή ανάλογες εργασίες. λίγοι σε σχέση με το παρελθόν.
     
  9. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Contributor

    i like the way you think..
     
  10. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

  11. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Ιιιι, τώρα. εγώ, που λες, ξέρω και 23χρονα πούχουν γεννηθεί συνταξιούχοι, μάλλον κάτι τους δίναν όταν ήταν μωρά, τελευταίως φτουράνε σαν μακαρονάκι κοφτό...
     
  12. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Contributor

    Πανεπιστήμονα μου!! Ακαδημαϊκέ του φόρουμ! Τα χάπια σου και ψυχραιμία..