Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Που σταματάει η δίψα.... ή αλλιώς Εκφυλισμός

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Lady in Corslet, στις 22 Δεκεμβρίου 2015.

  1. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    πολυ σωστα, γι αυτο πρεπει να σκευτομαστε τι ειναι για μας πραγματικα σημαντικο αντι να πηγαινουμε στον αυτοματο.
     
  2. CaptainAfrican

    CaptainAfrican Light. Soul. The essence of One.

    Ναι. Και τότε έχεις φτάσει στην κορύφωση, στην ολοκλήρωση, στην νιρβάνα, όπως θες πες το.

    Εγώ το λέω "γαλήνη¨.
     
  3. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Miracolo αφού... τίποτα δεν μπορεί να μου την χαλάσει  
     
  4. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Γιατί η επιθυμία έχει και ένα κομμάτι εξόχως πεισιθάνατο: ζητά να ικανοποιηθεί και μέσω της ικανοποίησης της παύει να είναι επιθυμία, "πεθαίνει".
    Μπορεί η ανικανοποίητη επιθυμία να κακοφορμίζει αλλά και η στρεβλωμένη επιθυμία δηλητηριάζει.  
     
  5. AndreDelastrange

    AndreDelastrange Regular Member

    Δεν έχω καταλάβει ακόμη ποια είναι η στρεβλωμένη επιθυμία...
     
  6. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Αυτή που σε οδηγεί σε οδύνη, είτε το καταλαβαίνεις είτε όχι  
     
  7. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @margarita_nikolayevna : θα θέλατε να δώσετε κάποιο παράδειγμα επιθυμίας που η στρέβλωσή της οδηγεί σε οδύνη;
     
  8. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Ναι ευχαρίστως  
    Η επιθυμία να είμαι ξεχωριστός, "the chosen one", που οδηγεί σε σχιζοφρένεια.
     
  9. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @margarita_nikolayevna : είναι η στρέβλωση της ή η μη ικανοποίησή της αυτό που οδηγεί σε σχιζοφρένεια;. Ομολογώ ότι αδυνατώ να δω την στρέβλωση, το παράλογο ίσως ναι.
     
  10. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Είναι η στρέβλωση της κατά τη γνώμη μου. Θα μπορούσε κάλλιστα να ικανοποιηθεί σε "στενό οικογενειακό κύκλο" π.χ.  
    Ένα στρεβλό σημείο που βλέπω είναι εκείνο που συχνά απαντάται σε ανθρώπους με σχιζοφρενικές εκδηλώσεις: ότι όλοι τους κυνηγούν, ότι θέλουν το κακό τους κλπ
     
  11. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @margarita_nikolayevna : υποθέτω πως εννοείτε την στρέβλωση της αντίληψης που οδηγεί στη δεδομένη επιθυμία. Στη δεύτερη περίπτωση που αναφέρετε δεν διακρίνω κάποια επιθυμία, εκτός αν εννοείτε την επιθυμία διαφυγής την οποία γεννά η στρεβλή αντίληψη την οποία αναφέρετε.
     
  12. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Όπως το βλέπω εγώ το σχήμα:
    Επιθυμώ να είμαι ιδιαίτερος, ξεχωριστός. Η επιθυμία μου διογκώνεται, επιθυμώ να είμαι κάτι παραπάνω από ξεχωριστός... εκλεκτός.
    Αρχίζω να ψάχνω πειστήρια ότι όντως είμαι. Και αφού όλοι με επιβουλεύονται, με "κυνηγάνε", με έχουν στο στόχαστρο, ε δεν μπορεί να είμαι τόσο αδιάφορος σαν άτομο, όσο περισσότεροι με επιβουλεύονται, τελικά τόσο πιο ξεχωριστός είμαι.