Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πού μπορείς να γνωρίσεις άτομα με BDSM προτιμήσεις;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Devil Inside, στις 8 Φεβρουαρίου 2012.

  1. NobodyKP

    NobodyKP Contributor

    Απάντηση: Πού μπορείς να γνωρίσεις άτομα με BDSM προτιμήσεις;

    Τελικά υπάρχει ή ΔΕΝ υπάρχει τέτοιο μέρος στην Αττική? Θα απαντήσει κάποιος από όλους τους φωστήρες του forum στον άνθρωπο?

    M KOstas
     
  2. xplod

    xplod Regular Member

    Απάντηση: Πού μπορείς να γνωρίσεις άτομα με BDSM προτιμήσεις;

    Εγώ πιστεύω ότι δεν μπορείς να πεις πάω στο τάδε καφέ και γνωρίζω τους τάδε ανθρώπους, δεδομένου ότι όλοι πάμε παντού!
    Το γεγονός ότι γίνονται κάποια party ή κάποιες συγκεντρώσεις μελών, για γνωριμίες, είναι πολύ πιθανόν!
    Αλλά...μην παίρνουμε ποτέ ως δεδομένο ότι εκεί θα γνωρίσουμε και τον κατάλληλο/κατάλληλη!
    Προσωπικά 4 πολύ καλοί μου φίλοι,που κάνουμε απίστευτη παρέα, είναι στο χώρο του BDSM και τους έχω γνωρίσει στο πανεπιστήμιο, στην δουλειά και στις προπονήσεις!
    Το να είσαι open-minded στις σεξουαλικές προτιμήσεις τόσο τις δικές σου όσο και του άλλου είναι το παν, για να ανακαλύψεις κάτι καινούργιο!
     
  3. NobodyKP

    NobodyKP Contributor

    Απάντηση: Πού μπορείς να γνωρίσεις άτομα με BDSM προτιμήσεις;

    Μα το ερώτημα του ανθρώπου δεν είναι με ποιό τρόπο μπορεί κανείς να κάνει σχέση με κάποιον ή κάποια του χώρου! Και αν πρέπει να το κάνει έτσι ή αλλιώς. Αυτό είναι δικό του πρόβλημα και του/της μελοντικής/κού συντρόφου του. Το ερώτημα είναι αν υπάρχουν στέκια στα οποία συχνάζουν ομοϊδεάτες. Όπως υπάρχει παραδείγματος χάριν το τάδε μπαράκι στο οποίο συχνάζουν ιστιοπλόοι.

    Αυτό ρωτάει άνθρωπος και απάντηση θετική ή αρνητική δεν παίρνει... 
     
  4. dimitrisg

    dimitrisg Regular Member

    Απάντηση: Πού μπορείς να γνωρίσεις άτομα με BDSM προτιμήσεις;

    με συγχωρεις αλλα θα γινω κυνικος!
    οταν θελεις να βρεις αγγουρια και ντοματες πας στον μαναβη,για κρεας στον κρεοπωλη και ου το καθ'εξης!
    αν τα κανεις αναποδα η αν μπαινεις σε ασχετα μαγαζια θα σε χαρακτηρισουν χαζο-τρελο-ανοητο και θα σε κοιταν με μισο ματι!
    ειναι ευλογο αναλογα με το τι επιθυμεις η αναζητας να απευθηνεσαι και στο αναλογο μερος!
    το να προσπαθει καποιος να κανει γνωριμιες σε ενα μερος οπου πιστευει οτι θα μπορεσει να το κανει οχι "ευκολα" , αλλα με "ασφαλεια" για την ψυχικη του υγεια και την υποληψη του , δεν θα επρεπε να τον χαρακτηριζει αρνητικα, εφοσων αυτο γινετε με σεβασμο προς ολους τους αλλους,χωρις πιεση και φορτικοτητα!
    καθε νεο μελος σε οποιοδηποτε κλαμπ-φορουμ η οτι αλλο , πηρε την αποφαση να συμμετεχει για αυτο το λογο, διοτι μπορει να μοιραζετε τις σκεψεις του, τις ανησυχιες του,τις αναζητησεις του με ατομα που εχουν κοινα ενδιαφεροντα!
    ειναι φυσιολογικο να υπαρχει και αδεξιοτητα και υπερμετρος ενθουσιασμος απο καποιους αλλα και απλα ανθρωπινα λαθη απο μερικους, μεχρι να ενκλιματιστουν σε αυτο το νεο χωρο οπου πλεον αισθανονται ελευθεροι!
    τα νεα μελη (ενα εκ των οποιοων ειμαι και εγω),δεν πρεπει να αντιμετωπιζονται ουτε με κυνισμο , ουτε με μη ανεκτικοτητα στα λαθη τους!
    εφοσον δεν ειναι αγενεις ή απειλιτικοι ή αποτομοι μπορουν με ομορφο τροπο να καθοδηγηθουν σε σωστη συμπεριφορα μεσα στο φορουμ!
    το φορουμ δεν υπαρχει για 5 ή 10 ή 15 ατομα , ειναι για ολους!
    ας μην ξεχναει ο καθενας οτι ειτε πιο παλια , ειτε πιο προφατα υπηρξε και για αυτον η πρωτη του μερα στο φορουμ,να θυμηθει τον ενθουσιασμο του για την κοινοτητα που βρηκε ,οπου αισθανονταν απολυτα ελευθερος να εκφραστει! ας ειμαστε ολοι λιγο πιο ανεκτικοι και συνκαταβατικοι με τον ενθουσιασμο καποιων,διοτι αυτο πιστευω οτι κανει καποιους να "ξεφευγουν" λιγο και ας ειναι συμβουλευτικη και οχι κατακριτικη η παρεμβαση των υπολοιπων!
    αυτο το φορουμ ειναι ενας χωρος οπου θα αισθανεσαι ομορφα που μπορεις να εκφραστεις ελευθερα, με τον απαραιτητο σεβασμο απο ολες τις μεριες μπορει να παραμεινει ετσι!
     
    Last edited: 11 Φεβρουαρίου 2012
  5. Re: Απάντηση: Πού μπορείς να γνωρίσεις άτομα με BDSM προτιμήσεις;

    Συγγνωμη dimitrisg ακριβως επειδη υπάρχουν ολα αυτα οπως η απειρία κλπ κλπ που εσυ ο ίδιος αναφέρεις μπηκα στον κοπο και σας εκανα τη χαρη να σας πω μερικα πραγματα που κατα τη γνωμη μου θα διευκολήνουν τις δικές σας αναζητήσεις(Εγω δεν ψάχνομαι για τίποτα) . Δεν θελετε να ακουσετε , θελετε να κοντραρετε , θελετε να τα ακυρώσετε; Μια χαρά , μην τα ακολουθήσετε. Καντε ότι νομίζετε. Πιστεψε με δεν μου καιγεται καρφάκι και κακώς ασχολήθηκα
     
  6. dimitrisg

    dimitrisg Regular Member

    Απάντηση: Πού μπορείς να γνωρίσεις άτομα με BDSM προτιμήσεις;

    την ιδια σταση που διεκρινα στο αρχικο μηνυμα , διακρινω και εδω!
    δεν επετεθηκα,εξεφρασα απλα αυτο που μου αφησε σαν γευση το μηνυμα αυτο!
    πιστευω εχω το δικαιωμα να το κανω αυτο!
    σεβαστη αλλωστε η γνωμη του καθενος!
    και επαναλαμβανω σε μια φραση αυτο που παραστατικα περιεγραψα πριν!
    σαν νεα μελη ειμαστε ανοιχτοι στις επικοδομιτικες συμβουλες των παλαιοτερων που θα προερχονται απο τον σεβασμο απο μελος προς μελος και που δεν θα προσπαθουν να αναδειξουν καποια ανυπαρκτη ανωτεροτητα (βλεπε πχ παλιοσειρα στο στρατο)!
    καμια προθεση δεν ειχα να ξεκινησω καποια αντιπαραθεση, ουτε εχω σκοπο να συνεχισω μια αν πιστευεις οτι ξεκινησε!
    ενα πραγμα απλα θελησα να ζητησω-τονισω............σεβασμο!
     
  7. Αφού ξέρεις τόσο καλά τι πρέπει να κάνεις τι κάθεσαι και ρωτάς; Κάνε εκεί πέρα ότι καταλαβαίνεις


    Σεβαστή και σεβάσμια και φίλτατη η τοποθέτηση σου αγαπημένε προσφιλέστατε και σεβασμιοτατε κύριε Δημήτριε ε
    Δε μου λες , με δουλεύεις ε; Μήπως θες να γράψεις κάτι κι ότι να ναι; Επειδή δεν μπορώ να πιστέψω ότι κυκλοφορούν τόσο τρυφερά και ευαίσθητα παιδάκια
     
  8. dimitrisg

    dimitrisg Regular Member

    Απάντηση: Πού μπορείς να γνωρίσεις άτομα με BDSM προτιμήσεις;

    οντως εκανα αυτο που επρεπε, εψαξα και βρηκα εναν χωρο να αισθανομαι ανετα και να μοιραζομαι εμπειριες και αποψεις!
    ο λογος μου ηταν , ειναι και θα παραμεινει σε αυτο το επιπεδο,μ'αρεσει να συζηταω!
    τωρα το παιδακια στα 32 μου, σε ευχαριστω πολυ!!!
     
  9. hateme

    hateme Regular Member

    πάντα θα υπάρχει η καλη συμβουλή η κακή η λάθος και η κακοπροαίρετη..

    τώρα προσαρμόστε την ανάλογα την περίπτωση σας..
     
  10. mairaincollar

    mairaincollar Regular Member

    Απάντηση: Πού μπορείς να γνωρίσεις άτομα με BDSM προτιμήσεις;

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  11. Vezouvios

    Vezouvios New Member

    Απάντηση: Πού μπορείς να γνωρίσεις άτομα με BDSM προτιμήσεις;

    ο Devil Inside ήθελε απλά να μάθει τον "εύκολο τρόπο" να γνωρίσεις άτομα με τον ίδιο τρόπο σκέψης κ ζωής (το ΒDSM στην προκειμένη περίπτωση) γιατί όπως ξέρουμε όλοι, δε μπορείς να πας να συστηθείς σε κάποια κ να της πεις: "Γεια σου! Με λενε ταδε κ μ αρέσει να δένω την άλλη στο κρεβάτι κ να χύνω κερί πάνω της!"
    Όμως, με την ίδιο λογική, γενικά δε μπορείς να γνωρίσεις κάποιο άτομο κ με το καλημέρα σας να του πετάξεις πολύ προσωπικά δεδομένα.

    Προφανώς, η "εύκολη λύση" που απομένει, είναι να γνωρίσεις κάποια, με κάποιον τρόπο, κ όταν θα έρθει η ώρα για σεξ, της λες με παιχνιδιάρικη διάθεση, αν θέλει να πειραματιστεί. Βλέπεις λοιπόν πόσο πρόθυμη είναι να εξερευνήσει το BDSM, χωρίς να το ξέρει ότι αυτό κάνει!

    Ακόμη κ αν αρνηθεί στην αρχή, μπορείς στην πορεία να δοκιμάζεις ένα δύο "ήπια" πράματα, να δεις πως αντιδράει, κ να πράττεις ανάλογα.

    Πάντως, σ αυτό το φόρουμ, όπως κ σε πολλά άλλα φόρα, μπορείς να κάνεις το πρώτο (ψυχολογικό) βήμα βλέποντας ότι δεν είσαι μόνος για αρχή, ότι κ άλλοι έχουμε τις ίδιες ανησυχίες κ σκέψεις με σένα. Κ αν είσαι καλός (στα λόγια, όχι απαραίτητα γενικά!) θα γνωρίσεις κόσμο, πρώτα απ το ίντερνετ, μετά από κοντά. Στην τελική, το "να βγάλεις γκόμενα" είναι πρακτικά το ίδιο δύσκολο με το να βγάλεις "υποτακτική γκόμενα" ;-)
     
  12. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: Re: Πού μπορείς να γνωρίσεις άτομα με BDSM προτιμήσεις;

    Αυτα γινεται να μεινουν κολλλημενα καπου για να τα βλεπουν ολοι?