Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πραγματικότητα και "πραγματικότητα" στο BDSM..

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Incomplete_, στις 17 Νοεμβρίου 2008.

  1. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Πραγματικότητα και "πραγματικότητα" στο BDSM..

    Kαθόλου πικρία(εφ'όσον δεν είμαι Κυρίαρχος και δεν έχω κανέναν ως ιδιοκτησία μου).Γνησιότατη απορία είναι..

    Πάντως στο υπόλοιπο ήσουν επι μέρους σωστή(για 'μένα) και ευχαριστώ για την απάντηση  
     
  2. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Πραγματικότητα και "πραγματικότητα" στο BDSM..

    Φυσικά. Όμως, μπορεί να είσαι Dom που είναι και να συναντάς sub που το έχουν.
     
  3. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Πραγματικότητα και "πραγματικότητα" στο BDSM..

    Σαφώς..Αλλά ένας Dom διαχειρίζεται πιο εύκολα χώρο και χρόνο ,εφόσον οι απαιτήσεις του είναι καθ 'ορισμού μικρότερες και λιγότερες,χωρίς να σημαίνει πως δεν υπάρχουν ανάλογες και δυσανάλογες ανάγκες..
     
  4. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Πραγματικότητα και "πραγματικότητα" στο BDSM..

    Αυτό δεν αναιρεί την πίκρα.
     
  5. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Πραγματικότητα και "πραγματικότητα" στο BDS

    Θεωρώ την έκφραση πίκρα πολύ βαριά .Συμβιβάζομαι στο μερική δυσαρέσκεια..Εσύ;
     
  6. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Απάντηση: Πραγματικότητα και "πραγματικότητα" στο BDSM..

    δεν ξέρω σε ποιά "όχθη" ανήκω... ξέρω όμως τις ανάγκες μου και τις επιθυμίες μου... επιβιώνω απέχοντας


    ΥΓ. μη ρωτήσεις από τι απέχω, δε θα σου απαντήσω
     
  7. τασος0

    τασος0 Regular Member

    Απάντηση: Re: Πραγματικότητα και "πραγματικότητα" στο BDSM..

    ουτε εγω το καταλαβα
     
  8. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Πραγματικότητα και "πραγματικότητα" στο BDSM..

    Όσοι χρειάστηκε το κατάλαβαν..
     
  9. zou

    zou

    Απάντηση: Πραγματικότητα και "πραγματικότητα" στο BDSM..

    οχι καλο μου δεν βρισκεσαι στο δικο σου κοσμο.
    θεωρω οτι ενας ανθρωπος συνειδητοποιημενος σε σχεση με αυτο που ειναι, εχει και την λογικη να καταλαβει την διαφορα του με τον "υπολοιπο" κοσμο. επειδη ακριβως δεν εχουμε κερατα καποιες συμπεριφορες μας ειναι ιδιες με πολυ κοσμο εκτος bdsm. εγω λοιπον, εχω την ιδια αντιμετωπιση οταν μου ζηταει η αδερφη μου να κανω κατι για αυτην με το οταν μου το ζηταει ο Κυριος μου. Ειμαι γενικοτερα εξηπυρετικος ανθρωπος σε καποιους που αγαπαω πολυ. Την αλλαγη μου στο σταδιο της εκπαιδευσης μου δεν το διεκρινε μοναχα ο Κυριος μου αλλα και ο υπολοιπος κοσμος. Σε αλλους η αλλαγη αρεσε, -σε εμενα παντως αρεσε και μαλιστα πολυ- σε αλλους δυστυχως δεν αρεσε. Ειμα υπερ του " δεν ειμαι σκλαβα του λαου " και επειδη ακριβως δεν ειμαι, μπορω να βγαλω ενα θυληκο αντογραφο του Κυριου μου και να το "πεταξω στη μουρη" οσων πραγματικα το εχουν αναγκη, και το εχω κανει με μεγαλη επιτυχια  . ειμαι επελευθερωμενη απο την ιδεα οτι κανω κατι διαφορετικο στο κρεβατι μου και στην προσωπικη μου ζωη. Ο σεβασμος, η αφοσιωση και η υποταγη δεν ειναι κατι που το γραφει στο κουτελο μου, αλλα μπορει να φανει σε οποιαδηποτε φαση της ζωης μου, απεναντι Του (ως φυσιολογικη).

    επιβιωνω εχοντας στο μυαλο μου οτι σεβομαι την διαφορετικοτητα μου και σεβομαι και των αλλων και απαιτω να σεβονται και οι ιδιοι τα αναλογα. Εδω δεν επιβιωνουμε απο τους "bdsmαδες" που δεν σεβονται οι ιδιοι τον εαυτο τους. Θα ζησω και ας μην κυκλοφορω με κολαρο στα 4 στην ερμου. Δεν θα μπορω να ζησω ομως, ξεροντας οτι θα ξυπνησω μια μερα και θα ειμαι μονη μου χωρις Εκεινον διπλα μου ...
     
  10. Emma

    Emma Contributor

    Re: Απάντηση: Πραγματικότητα και "πραγματικότητα" στο BDSM..

    Aυτό
    και αυτό
    (σε συνδιασμό με τα όσα λες ανάμεσα) δείχνουν ότι μπορεί να μη βρίσκεσαι στον δικό σου κόσμο όσον αφορά την έκφραση των πρακτικών του bdsm κτλ, αλλά ότι σίγουρα έχεις φτιάξει ένα δικό σου κόσμο με πυρήνα το άτομο με το οποίο έχεις σχέση και εσένα να υπάρχεις περιφερόμενη γύρω του σαν ηλεκτρόνιο.
    Μου θύμισε όσα διάβασα σε αυτό το νήμα -> https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/t5256/ και δεν ξέρω αν είναι αποτέλεσμα εξάρτησης από Κ ή απλού έρωτα. Όπως και να έχει όμως είναι too much (για να μην χρησιμοποιήσω άλλη λέξη), κατά την προσωπική μου άποψη.

    Συγγνώμη Incomplete_ για την (εκτός θέματος) παρέμβαση, αλλά ακριβώς κάτι τέτοιες δηλώσεις είναι που με κάνουν "σκεπτική" για το πόσο "ασφαλής" είναι η ολοκληρωτική υποταγή σε κάποιον.

    Υ.Γ. 1. Σε περίπτωση που είναι θέμα εξάρτησης, δύο εξαιρετικά νήματα είναι τα παρακάτω και θα ήταν ενδιαφέρον να συνεχιστεί εκεί η συζήτηση:
    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/t9907/
    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/t5032/
    Αν είναι θέμα έρωτα... τί να πω... με λυπεί να διαβάζω τέτοια πράγματα και επιβεβαιώνεται η αρνητική άποψη που έχω περί έρωτα (σε αυτό το σημείο τουλάχιστον).
    Υ.Γ. 2. Σε καμία περίπτωση δεν μιλώ μόνο για την callista. Τα γραφόμενά της ήταν απλά η αφορμή για να εκφράσω την συγκεκριμένη σκέψη που είχα εδώ και καιρό.
     
    Last edited: 25 Νοεμβρίου 2008
  11. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Πραγματικότητα και "πραγματικότητα" στο

    Δεκτό. Επειδή όμως εγώ είμαι λίγο στριγγλάκι, στην δική μου περίπτωση συχνά η δυσαρέσκεια γίνεται απέχθεια.

    Η πίκρα - όταν υφίσταται - προέρχεται (πάλι στην δική μου περίπτωση) από εσωγενείς παράγοντες και μόνο. Εσύ;
     
  12. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Πραγματικότητα και "πραγματικ

    Συνήθως πικραίνεσαι από εξωτερικές καταστάσεις.Η πίκρα ,τότε,έχει να κάνει με απογοήτευση και παράδοση και στο συγκεκριμένο νήμα δε μιλάω για παράδοση.Ίσως κάποιοι να μιλούσαν για συμβιβασμό,αλλά αυτός δεν επέρχεται απ΄την πίκρα,αλλά από την ανάγκη για επιβίωση.Διαφέρουν οι απόψεις μας..