Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Προβληματισμός.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Katemou, στις 22 Ιουνίου 2019.

  1. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Το συζήτησε μαζι Του? Εγω οταν αντιμετωπισα ενα πρόβλημα οι συμβουλές που ακουσα ηταν να το συζητησω μαζι Της
     
  2. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Βέβαια το τι είναι λογικο πλαισιο και τι οχι πιστεύω είναι υποκειμενικό για καθε ανθρωπο αλλα αν στα βασικά ζητήματα που αφορουν το σεξ η τις δουλειές του σπιτιου η το που θα παμε διακοπες δεν αποφασιζει Εκεινη ε τότε δεν ειναι σχεση D/S και πολυ περισσότερο M/s
     
  3. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Γεια Σας ποια είναι τα λογικα πλαισια
     
  4. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Γεια σου και σενα  
    Τα λογικά πλαίσια είναι αυτά που προσδιορίζω εγώ αναλόγως ποιον έχω απέναντι μου. Δεν θα σου φέρω παραδείγματα γιστί θεωρώ ότι δεν βοηθούν ιδιαίτερα. Μέσα απο τα δικά σου όμως καταλαβα πως το σκέφτεσαι και σ'ευχαριστώ.
     
  5. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Σας ευχαριστώ για την απάντηση. Απο οτι κατάλαβα τα πλαισια που θετετε ειναι αναλογα με το <<επιπεδο>> του υποτακτικου. Με αυτον τον τροπο ομως δεν προσαρμόζεται Η Αφεντρα αντι για το αντιθετο? Ευχαριστώ
     
  6. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Το θέμα είναι πολύ "λεπτό" και σίγουρα δεν ξέρουμε κάθε πτυχή του για να κρίνουμε και να πούμε κάτι συγκεκριμένο επ'αυτού.

    Το πιο σημαντικό κατ'εμέ είναι να μην στοχοποιούμε και κατηγορούμε την άλλη πλευρά ό,τι κι αν έχει συμβεί μεταξύ μας. Θεωρώ πως δεν πρέπει να αφήνουμε ούτε καν υπαινιγμούς. Γιατί απλούστατα ό,τι συνέβη ή συμβαίνει αφορά 2 και μόνο 2 ανθρώπους. Τους συγκεκριμένους.

    Η όποια δημοσιοποίηση δεν ωφελεί και κυρίως δεν τιμά κανέναν. Πραγματικά δεν βλέπω το λόγο μιας τέτοιας πράξης. Όσο κι αν κάτι μας πονάει (λογικό και σεβαστό), το κρατάμε για τον εαυτό μας και σεβόμαστε την άλλη πλευρά στον υπέρτατο βαθμό.

    Φυσικά δεν μιλάω για πράξεις που θέτουν σε κίνδυνο τη μία πλευρά και χρήζουν καταγγελίας στα πλαίσια προστασίας του συνόλου. Αυτό είναι άλλο πράγμα.

    Όμως προσωπικά είμαι της άποψης ότι με το να κρατάμε για μας τέτοιες συμπεριφορές και προβληματισμούς, ανησυχίες, στενοχώριες καταφέρνουμε αν μη τι άλλο να γινόμαστε πιο δυνατοί και κυρίως να κερδίζουμε σε (αυτο)εκτίμηση.

    Όπου κι αν βρίσκεσαι, ό,τι κι αν κάνεις 2,5 χρόνια μετά, σου εύχομαι να είσαι καλά με τον εαυτό σου και να χαμογελάς και πάλι πάνω στα νέα δεδομένα της ζωής σου.

    Ό,τι είπα το είπα καλοπροαίρετα. Χωρίς διάθεση να σε προσβάλω ή να σου υποδείξω το παραμικρό  
     
    Last edited: 6 Δεκεμβρίου 2021