Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Προς υποτακτικους

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος cornilios, στις 21 Ιανουαρίου 2008.

  1. Avalonia

    Avalonia Regular Member

    Χρόνια τώρα! Τι? Μα ρκιβώς αυτά που λές Κορνήλιε! Μετρώντας πλέον αρκετά χρόνια τόσο στο bdsm όσο και στον ελληνικό διαδυκτιακό σχετικό χώρο, τα έχω επαναλάβει τόσες φορές, ώσπου βαρέθηκα και κατέληξα πως δεν είμαι εντεταλμένη να σώσω τον κόσμο, ούτε καν το ελάχιστο ποσοστό που αντιστοιχεί στην ομάδα των υποτακτικών, μα ούτε και να τον λογικέψω! Συμφωνώ λοιπόν μαζί σου και επαυξάνω! Να θέσω όμως και ένα θεματάκι που με απασχολεί. Κάποιοι αν όχι πολλοί από αυτούς, μήπως αν και λένε: "Θα κάνω τα πάντα για σας Κυρία" εννοούν ουσιαστικά: "Θέλω (αν όχι απαιτώ) να μου κάνετε το Α,Β,Γ, Κυρία για να ικανοποιήσετε τις ...εχμ ορέξεις μου"???  

    Ακριβώς εννοούσα! lol
     
    Last edited: 23 Ιανουαρίου 2008
  2. Elysium

    Elysium Contributor

    Ναι είναι πολύ πιθανό όταν οι Κυριαρχικές γυναίκες έχουν απαιτήσεις οι υποτακτικοί να κάνουν τα "πάντα" γι' αυτές.
    Σου λένε λοιπόν ναι, θα τα κάνουμε...... κι ας μη γίνεται  
     
    Last edited: 23 Ιανουαρίου 2008
  3. Tropical_Storm

    Tropical_Storm Regular Member

    Τι να πω? Εσυ και ο Κορνιλιος εχετε καλυψει την μεχρι τωρα εμπειρια μου με τους περισσοτερους "subs/slaves". Καπως θλιβερο.
     
  4. blindfold

    blindfold Contributor

    χμμμ

    εγώ θα ανφερόμουνα σε αυτούς ως μαζοχιστές/φετιχιστές

    ένας υποτακτικός/σκλάβος περιορίζετε συνήθως από τα όρια του ,και αν κάποιοι δεν κάνουν πολλά είναι ακριβώς επειδή αυτά τα όρια τα έχουν στενά ... για να διευρηνθούν αυτά χρειάζετε πίο βαθιά σχέση για να χτιστεί αυτό που λέμε εμπιστοσύνη  
     
  5. Αγαπητή Avalonia το θέμα αυτό μ έχει απασχολήσει και εμένα
    αλλά από μια διαφορετική οπτική . Θα επανέλθω σύντομα με
    ενα thread πάνω σ αυτό.
     
  6. giousoufaki-thess

    giousoufaki-thess A real feet slave dogy

    ΥΠΟΤΑΚΤΙΚΟΣ ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΕΙΣΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΤΣΙ Η ΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΣΑΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙ
     
  7. Αν ρωτας εμενα...Σαν παιχνιδι το βλεπω