Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Προσοχη στο Νετ!!!!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος Kits, στις 22 Νοεμβρίου 2006.

  1. Apetitikos

    Apetitikos Regular Member

    Απάντηση: Προσοχη στο Νετ!!!!

    ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΧΥΠΟΠΤΟΣ ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΕΠΑΚΟΛΟΥΘΑ.
    ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΝΩ ΙΧΝΗ
    ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΟΥ
    ΩΣΤΟΣΟ ΠΡΕΠΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΔΙΑΣΦΑΛΙΖΕΙ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΕΣ
    ΙΣΩ ΟΙ ΠΙΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΙ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΟΥΝ ΚΑΤΙ
    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ
     
  2. G_E

    G_E Contributor

    Αγαπητέ μου κατά τη γνώμη μου τα κολεγιόπαιδα δεν είναι αξιόλογα (ως κολεγιόπαιδα). Ίσως επειδή θεωρώ τη νύχτα και την αγορά ως τα αξιολογότερα κολέγια. Οι Masters και οι Doms δεν είναι δολοφόνοι και χασάπηδες αλλά ούτε και εύκολα θύματα της πρώτης τυχούσας (τουλάχιστον όπως περιγράφεται για την περίπτωση του «φίλου από την Ελβετία»). Προσπαθώ να πω πως ο Κυρίαρχος, και μόνο με την προσωπικότητά του, επιβάλλει δέος. Και κατά δεύτερον, όταν ρισκάρει ξέρει που πατάει. Αλλιώς με τι προσόντα «κυριαρχεί»;. Σχετικά επίσης είναι και όσα γράφω στην ακόλουθη απάντηση στην tender lilly.


    Έχω ξαναγράψει γι’ αυτό. Δε θεωρώ πως ένας άνθρωπος που είναι «υπό» στην καθημερινή του ζωή και που στον ελεύθερο χρόνο του βάζει τα δερμάτινα, είναι πραγματικά «Κυρίαρχος». Για μένα η έννοια του «Κυριάρχου» έχει την έννοια που δίνεται στον όρο αιώνες τώρα. Ένας Κυρίαρχος (ή κυριαρχικός τύπος) μπορεί να μην είναι BDSM. Αλλά ένας BDSM Κυρίαρχος που δεν αναγνωρίζεται και από τους vanilla ως «κυριαρχικός τύπος» δε με πείθει. Βέβαια, περί ορέξεως ουδείς λόγος.
     
  3. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Re: Απάντηση: Προσοχη στο Νετ!!!!

    Τι εννοείς να μην αφήνεις ίχνη;;
    Σημάδια;;
    Εάν δεν θες να παίρνεις ρίσκα να την ψάχνεις πολύ πριν προβείς σε κάποιο session με μία άγνωστη.
     
  4. Photographer

    Photographer Regular Member

    Απάντηση: Προσοχη στο Νετ!!!!

    Υπάρχουν κάποια πράγματα που αφορούν την ασφάλεια στα οποία πρέπει να δίδεται ιδιαίτερη προσοχή, και ένα απο αυτά είναι η γνωριμία με κάποιο άγνωστο άτομο.
    Στο εξωτερικό με τις διάφορες κοινότητες μπορεί κάποιος πριν συναντηθεί με κάποιον για πρώτη φορά να ζητήσει πληροφορίες σχετικά με το άτομο το οποίο σε περίπτωση που στο παρελθόν είχε αμφισβητήσημη ή άσχημη συμπεριφορά μπορεί μέχρι και να εκδιωχθεί απο την κοινότητα.
    Εδώ υπάρχουν κάποια άλλα μέτρα που μπορεί να ληφθούν:
    Να έχουν ζητηθεί πληροφορίες απο άτομα που έχουν γνωρίσει τον άγνωστο σε κάποια συνάντηση.
    Nα γνωρίζει κάποιος τρίτος που θα παίξει το ρόλο του προστάτη "protector" σχετικά με την συνάντηση, (τόπο και χρόνο και όλα τα σχετικά στοιχεία) και να ενημερωθεί μετά το τέλος της.
    Να του ζητηθεί ταυτότητα και να ειδοποιηθεί σχετικά ο "προστάτης".

    Δείτε και σχετικό μύνημα (πόστ 16) αλλά και ολόκληρο το νήμα.

    www.greekbdsmcommunity.com/forums/showthread.php?t=6845
     
  5. G_E

    G_E Contributor

    Βρισκω αυτή τη συζήτηση κάπως προσβλητική για τους Κυρίαρχους. Αν δε μπορείς να προστατεύσεις τον εαυτό σου με τι προσόντα θα διαφεντέψεις μια σκλάβα?
     
  6. savra

    savra Guest

    Εσύ πήρες φωτογραφίες?