Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Προτάσεις για δημιουργική απασχόληση υποτακτικών.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Vakhos, στις 15 Ιανουαρίου 2012.

  1. Devil Inside

    Devil Inside New Member

    Απάντηση: Προτάσεις για δημιουργική απασχόληση υποτακτικών.

    Αυτό ενέχει κινδύνους, οπότε καλό θα ήταν ή να το αλλάξεις ή να το σβήσεις...

    Απλά θα αναφέρω ότι με κατανάλωση μεγάλης ποσότητας νερού και απαγόρευση ούρησης για 12 ώρες, υπάρχει πιθανότητα να στείλεις την υποτακτική σου στον άλλο κόσμο. Ρώτα και ιατρό αν θες να βεβαιωθείς.


    Ξέρει κανείς αν αυτό είναι ασφαλές;
     
  2. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Απάντηση: Προτάσεις για δημιουργική απασχόληση υποτακτικών.

    Επειδή το έχω δοκιμάσει στην πράξη το αποτέλεσμα ήταν μάλλον να το απολαύσει η υ μου παρά να
    κινδυνεύσει. Δε μιλάμε για μεγάλες ποσότητες νερού (αυτό γινόταν στα Μεσαιωνικά βασανιστήρια)
    αλλά για κάποια ποτήρια. Και σε μια περίπτωση που δεν μπόρεσε να κρατηθεί απλά κατουρήθηκε πάνω της , με την ανάλογη τιμωρία.

    Νομίζω πως πήρε μεγάλες διαστάσεις το θέμα. Εγω το έχω αντιμετωπίσει πολλές φορές στη δουλειά
    επειδή δουλεύω σε εξωτερικούς χώρους που δεν υπάρχει πρόσβαση σε τουαλέτα χωρίς πρακτικά να
    έχω πρόβλημα. Σε έντονες και ακραίες συνθήκες συμφωνώ ότι είναι επικίνδυνο. Δε μιλάμε όμως για
    τέτοιες εδώ.

    Ο τίτλος του πόστ είναι προτάσεις για...... οπότε ο καθένας ας υιοθετήσει ή ας απορρίψει ότι θέλει.
    Εγω δεν επιβάλλω τίποτα Μιλάω για πρακτικές που έχουν εφαρμοστεί και που προσωπικά πάντα,
    τις βρίσκω ενδιαφέρουσες και γιαυτό τις μοιράζομαι μαζί σας.
     
  3. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: Προτάσεις για δημιουργική απασχόληση υποτακτικών.

    Προτάσεις για δημιουργική απασχόληση υποτακτικών στην ύπαιθρο χώρα
    μπορεί να γίνει και ομαδικά - σαν εκδρομή βδσμιστων ενα πράμα -
    στο τέλος ακολουθεί πικ νικ με μπύρες( οι υποτακτικοί θα κατουρήσουν μολις γυρίσουν σπίτι)

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  4. NobodyKP

    NobodyKP Contributor

    Απάντηση: Προτάσεις για δημιουργική απασχόληση υποτακτικών.

    Το θέμα πήρε διαστάσεις διότι η συγκεκριμένη πρόταση ενέχει κινδύνους τους οποίους δεν αναφέρεις στο αρχικό σου ποστ. Το ότι εσύ τους γνωρίζεις δεν σημαίνει πως τους γνωρίζουν όλοι. Καλό λοιπόν θα ήταν όταν γίνονται τέτοιες προτάσεις αυτός που προτείνει να αναφέρεται και σε ότι πρέπει να προσεχθεί.

    Θέλω να πω πως όταν λες
    , αυτό το αρκετή ποσότητα και το 12 ώρες μπορεί να παρεξηγηθεί από κάποιον, με απρόβλεπτες συνέπειες... Τέλος πάντων νομίζω πως όποιος διαβάσει το thread θα έχει καταλάβει πλέον... 
     
  5. Απάντηση: Re: Προτάσεις για δημιουργική απασχόληση υποτακτικών.

    H όποια ενασχόληση του Κυρίου με την υποτακτική του Κωνσταντίνε δεν μπορεί παρά να είναι δημιουργική για Εκείνον  
     
  6. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Προτάσεις για δημιουργική απασχόληση υποτακτικών.

    Δε νομίζω πως θα πεθάνει υποτακτική, όταν δεν αντέχεται, κατουριέται και τελειώνει η ιστορία   αλλιώς θα την πει ζωντόβολο ο Κύριος και θα έχει ένα δίκιο  

    Εμένα αυτό με τις πινέζες μου φάνηκε κακό γιατί με πληγωμένες πατούσες θα δυσκολευτεί άσχημα η ζωή της υποτακτικής για μέρες, εγώ θα στενοχωριόμουν πολύ με κάτι τέτοιο.

    Οι άλλες δημιουργικές απασχολήσεις, με λίγες τροποποιήσεις, μία χαρά μου φαίνονται  
     
  7. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Απάντηση: Προτάσεις για δημιουργική απασχόληση υποτακτικών.

    Μαζί σου !! . Πότε το οργανώνουμε?
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  8. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Απάντηση: Re: Προτάσεις για δημιουργική απασχόληση υποτακτικών.

    Συμφωνώ . Όταν έγραφα το θέμα στο μυαλό μου είχα το όφελος και των δύο πλευρών. Πιστεύω πως οι
    πράξεις τιυ Κ πρέπει να στοχεύουν στο να βελτιώνεται ο/η υ , ειδικά στην περίοδο εκπαίδευσης στην οποία αναφέρομαι.
     
  9. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: Προτάσεις για δημιουργική απασχόληση υποτακτικών.

    Οι αλήθεια είναι ότι οι ασκήσεις αυτές για τον έξω μοιάζουν παντελώς άκυρες ωστόσο εξυπηρετούν ένα πολύ πολύ βασικό για το BDSM στόχο: Είναι ασκήσεις πειθαρχίας και σκληραγώγησης του υ.

    Ακόμα και μετά την εκπαίδευση καλό είναι να επαναλαμβάνονται σε άτακτα, και με σκοπό να πιάσουν στον "ύπνο" το υ, χρονικά διαστήματα ώστε να μην ξεχνιόμαστε που έλεγε και κάποια ψυχή  
     
  10. tyfeas

    tyfeas In Loving Memory

    Απάντηση: Προτάσεις για δημιουργική απασχόληση υποτακτικών.

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  11. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Απάντηση: Προτάσεις για δημιουργική απασχόληση υποτακτικών.

    Μπορούμε πάντα να συνδιάσουμε το κέντημα με ριζοβελονιά στην ύπαιθρο,πίνοντας μπύρες.

    Συνεχίζω...

    Ασκήσεις μυαλού - συγκέντρωσης

    * Την ώρα που ψωνίζετε στο σούπερ μάρκετ παίρνει εντολή να βρεί μέσα σε 3 λεπτά 5
    προϊόντα που θα χρησιμοποιηθούν ως "ερωτικά βοηθήματα" ή ως "εργαλεία τιμωρίας" ή ως
    "ανταμοιβή" του/ης Κυρίου/ας για την ηδονή που του/ης προσφέρει.Στο σπίτι γίνεται αξιολόγηση
    της φαντασίας της με ανάλογη τιμωρία ή επιβράβευση.

    * Τον/η βάζουμε να μας διηγηθεί φανταστικές ή πραγματικές ιστορίες με συγκεκριμένο θέμα
    π.χ. ένα γαμήσι ή μια πίπα ή ενα λεσβιακό με λεπτομέρειες ενώ ταυτόχρονα τον/η μαλακίζου-
    με βίαια, προσπαθώντας να μην σταματήσει τη διήγηση, και χάσει τον ειρμό της σκέψης του/ης.

    * Σε προχωρημένο στάδιο εκπαίδευσης κάνουμε ασκήσεις "νοητού δεσίματος" . Ορίζου-
    με μια στάση χεριών, ποδιών, ή σώματος και θεωρούμε ότι είναι δεμένη με σχοινί ή αλυσίδα.
    Σε κάθε περίπτωση πρέπει το "δέσιμο" να μην σπάει. Αν ο/η υ μπορέσει να ελέγξει τις αυθόρ-
    μητες κινήσεις και να μην κουνηθεί ακόμη και αν τον/η σπρώξουμε να πέσει κάτω τότε είμαστε
    σε καλό δρόμο.Πάντα βέβαια ένα καλό δέσιμο είναι ηδονικό και για τους δύο,αλλά αυτή την
    τεχνική μπορούμε να την εφαρμόσουμε μετά,σε περιπτώσεις συναναστροφής με άσχετο κό-
    σμο, όπου δινοντας την εντολή " τα χέρια δεμένα στην πλάτη" εκείνος/η ακολουθεί τη διαταγή,
    και οι άλλοι γύρω, προσπαθούν να καταλάβουν τι συμβαίνει.

    * Στο τέλος της μέρας αφιερώνουμε χρόνο για συζήτηση. Ενώ όλη τη μέρα ο/η υ δεν έχει το
    δικαίωμα να ζητήσει απο τον Κ παρά μόνο την άδειά του για να κάνει κάτι,στη συγκεκριμένη
    ώρα μπορεί να συζητήσει μαζί Του/ης θέματα που αφορούν τη σχέση που έχουν και να εκφρά-
    σει τις απόψεις του/ης γιαυτήν.Δεν είναι απαραίτητο αυτό να γίνεται κάθε φορά, αλλά μόνο όταν
    υπάρχει θέμα, καλό είναι όμως να γίνεται μια συγκεκριμένη ώρα αφιερωμένη σ'αυτό και όχι
    στη διάρκεια της εκπαίδευσης.

    * Κατά τη διάρκεια της εκπαίδευσης ζητάμε απο τον/ην υ να κρατάει κάθε μέρα ημερολόγιο
    συναισθημάτων και εντυπώσεων.Το περιεχόμενο του ημερολογίου μπορεί να το διαβάζει μόνο
    ο/η Κ.

    * Είμαστε σπίτι. Του/ης δένουμε τα μάτια. Σε μια συγκεκριμένη διαδρομή π.χ. καθιστικό -
    μπάνιο, τοποθετούμε εμπόδια π.χ. καρέκλες,ενα χοντρό βιβλίο, εναν κουβά κτλ.. Ανοίγουμε τα
    μάτια για ένα λεπτό και τα ξανακλείνουμε. Πρέπει να κάνει τη διαδρομή αποφεύγοντας τα εμπόδια
    Επαναλαμβάνουμε με άλλη διαδρομή - εμπόδια και επιβραβεύουμε ή τιμωρούμε κατά περίπτωση.

    * Κάνουμε ασκήσεις εμπιστοσύνης. Είναι όρθιος/α σε στάση προσοχής .Κλείνουμε τα μάτια
    του/ης με ένα ύφασμα ή μάσκα, και δένουμε το κάθε χέρι γύρω απο τον αντίστοιχο μηρό.Του/ης
    λέμε να πέσει μπρούμητα και ετοιμαζόμαστε να τον/ην πιάσουμε λίγο πρίν να πέσει στο πάτωμα.
    Κάνουμε το ίδιο στο πλάϊ ή ανάσκελα. Αυτό απαιτεί κατάλληλη σωματική διάπλαση απο τον/ην Κ
    ή δεύτερο άτομο για βοήθεια Τις πρώτες φορές καλό είναι να γίνει σε στρώμα ώστε να μην υπάρχει
    κίνδυνος.
    Είναι πολύ σημαντικό ο/η υ να αισθάνεται ασφάλεια στα χέρια του/ης Κ.
    Αντίστοιχες ασκήσεις μπορούν να γίνουν πέφτοντας απο ενα τραπέζι ή μια καρέκλα.



    Ασκήσεις ψυχολογικών ορίων

    * Παιχνίδια με δονητή με ασύρματο χειριστήριο σε δημόσιο χώρο (καφετέριες, μαγαζιά,
    εργασιακός χώρος, παρέες).

    * Έχουμε πάντα την πόρτα της τουαλέτας ανοικτή, στερώντας του/ης κάθε προσωπική
    στιγμή, φροντίζοντας να τον/ην κοιτάμε όταν κατουράει, χέζει,πλένεται, ξυρίζεται,ή κάνει κάτι
    προσωπικό.

    * Της αποαγορεύουμε να ξυριστεί για ενα διάστημα τέτοιο ώστε να γεμίσει τρίχες παντού.
    Αυτό δημιουργεί πρόβλημα στην αυτοεκτίμησή της κάνοντάς την να αισθάνεται άσχημα όταν
    είναι με κόσμο (συγγενείς, φίλους, συναδέλφους). Αν δε μας ενοχλεί εμάς, μπορούμε να την
    αφήσουμε έτσι για αρκετό καιρό και να μας εκλιπαρεί καθημερινά να της επιτρέψουμε να
    ξαναγίνει θηλυκό.

    * Παίζουμε με τα όρια της υ και δίνουμε κατά περίπτωση εντολές π.χ. να βγάλει το στρίγκ
    μέσα σε μια καφετέρια, μετά να σκύψει να πιάσει κάτι απο κάτω ή να ανοίξει τα πόδια ώστε
    να φαίνεται το μουνί της, ή να βγάλει έξω τα βυζιά της σε μια πλατεία, ή να παραλάβει την
    πίτσα απο τον διανομέα γυμνή, κτλ.

    Συνεχίζεται........
     
  12. Libertin

    Libertin Regular Member

    Απάντηση: Προτάσεις για δημιουργική απασχόληση υποτακτικών.

    Αν επιτρέπεται να πω μια εμπειρία, η δεύτερη των ασκήσεων μυαλού - συγκέντρωσης, μου έχει τύχει. Η Αφέντρα με έπαιρνε με στραπον ανάσκελα, ενώ δονούσε το dildo με vibrator, και μου ζήτησε να πω μια ιστορία. Δεν μπορώ να πω ότι ζορίστηκα ιδιαίτερα, καθώς κατάφερα να σκεφτώ και τρικ για να το αποφύγω γιατί δεν μου άρεσε σαν άσκηση. Ή η Αφέντρα κατάλαβε ότι δεν μου άρεσε ή έχω πολύ καλή συγκέντρωση! Ευχαριστώ.