Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Προταση γαμου απο τον Αφεντη μου.Υπακουω ή επιλεγω?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Astrovroxi, στις 8 Νοεμβρίου 2011.

  1. Uther

    Uther Contributor

    Απάντηση: Προταση γαμου απο τον Αφεντη μου.Υπακουω ή επιλεγω?

    Ε πες τα χρυσοστομη..
     
  2. angel42

    angel42 Regular Member

    Απάντηση: Προταση γαμου απο τον Αφεντη μου.Υπακουω ή επιλεγω?

    Γειά σας, χαιρετίζω την όμορφη bdsmική ομύγυρη.

    έχω καιρό να γράψω και λέω να γράψω κάτι στα σοβαρά. Παντρευτήκαμε με τον Κύριο μου τον Ιούλιο μετά από τρία χρόνια 24/7 Μ/s σχέσης. Και οι δύο, από τη μέρα που γονάτισα και ζήτησα στον Κύριο μου να δε δεχτεί ως σκλάβα Του μετά την εντολή Του να το κάνω όταν κι εφόσον είμαι έτοιμη για κάτι τέτοιο, θεωρούσαμε ότι ούτως ή άλλως έχουμε δώσει αυτού του είδους την πολύ σοβαρή δέσμευση ο ένας στον άλλον ... Αυτός από πλευρά Του ότι με αναλαμβάνει επ' άπειρον κι εγώ ότι θα Του ανήκω επ΄άπειρον (εξαιρουμένης της όποιας έκπληξης ή τραγωδίας που μόνο η ζωή μπορεί να φέρει και την οποία κανείς δεν μπορεί να ελέγξει, είτε Κύριος είτε σκλάβα).

    Ο γάμος μας υπήρξε και η δημόσια έκφραση αυτής της δέσμευσης της μυστικής ζωής που μοιραζόμαστε, μία ζωή Κυριαρχίας και υποταγής με συγκεκριμμένο πρωτόκολλο, και ταυτόχρονα μία ζωή απέραντα συντροφική, με αγάπη, σεβασμό, αλληλοεκτίμηση κι ακόμα, ναι, κι αυτήν την κακιά λέξη, ΈΡΩΤΑ... Τη δέσμευση αυτή γιορτάσαμε με συγγενείς, συνεργάτες και φίλους και στη συνέχεια με το δικό μας ξέφρενο και πολυγαμικό τρόπο για το επόμενο δεκαήμερο...

    Η απόφαση για σκλαβιά και Κυριαρχία κι ένας γάμος, έχουν τουλάχιστον ένα κοινό: δύο ελεύθεροι και ώριμοι άνθρωποι συναινούν και δεσμεύονται να ζήσουν μαζί μέσα από τον τρόπο που έχουν επιλέξει να ζήσουν. Τί άλλο είναι ένα πρωτόκολλο από αυτό που ορίζει τη συμφωνία δύο ανθρώπων να ζουν μαζί μέσα από ένα συγκεκριμμένο καθημερινό πλαίσιο;

    Από την ώρα που με δέχτηκε ως σκλάβα Του, κι όχι απλά ως υποτακτική Του, είτε με ρώταγε, είτε μου έδινε εντολή να Τον παντρευτώ, η απάντηση θα ήταν: ευχαριστώ Κύριε μου. Δε θα μπορούσε να είναι αλλιώς, εκτός αν κάποιος από τους δύο απλά παίζει τον Αφέντη ή τη σκλάβα... Αν υπάρχουν προβληματισμοί υπάρχει συνάμα και το πρωτόκολλο μέσα από το οποίο μπορούν να τεθούν και να μπουν σε ζήμωση. Αλλιώς υπάρχει η αποδέσμευση η οποία ισοδυναμεί με έναν χωρισμό ή και ένα διαζύγιο...

    Διακρίνω αρκετά συχνά ένα προβληματισμό σχετικά με τη δέσμευση. Αλλά όταν μιλάμε για Μ/s για τί άλλο μιλάμε από την ώριμη δέσμευση ανάμεσα σε δύο ανθρώπους να είναι μαζί μέσα από ένα συγκεκριμμένο πλαίσιο;

    Ελπίζω να μη χάλασα την ευδιάθετη και χαλαρή ατμόσφαιρα του νήματος...
     
  3. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Προταση γαμου απο τον Αφεντη μου.Υπακουω ή επιλεγω?

    Oχι γλυκια μου.....ισα ισα.
    Χαιρομαι πολυ για σας.
    Επειδη το νημα εχει αναλαφρο υφος δεν σημαινει οτι δεν ειναι ευπροσδεκτες συμβουλες,σοβαρες σκεψεις και πραγματικα γεγονοτα που μας συγκινουν.
     
  4. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Προταση γαμου απο τον Αφεντη μου.Υπακουω ή επιλεγω?

    Κάθε άλλο παρά τη χάλασες, της έδωσες μια νότα χαράς και ευτυχίας.

    Σας εύχομαι τα καλύτερα και να ζήσετε μια υπέροχη ζωή, ο Αφέντης σου κι εσύ.

    Νομίζω ότι στ αλήθεια υπάρχει "ένας προβληματισμός", ή ίσως μια αντίσταση όσον αφορά τη δέσμευση, γενικά, αλλά ακόμα και σε ορισμένους που έχουν ή επιδιώκουν να έχουν μια M/s σχέση.

    Για μένα μια M/s σχέση σημαίνει εσωτερική δέσμευση με βάση αντιλήψεις ξένες προς την κοινωνία μας και προσήλωση του ενός στον άλλο ενώ γάμος σημαίνει μια εξωτερική δέσμευση στο πλαίσιο κοινά αποδεκτών αντιλήψεων και αντί για την προσήλωση του ενός στον άλλο, πολλές κοινωνικές υποχρεώσεις. Ακούω όμως πως ο γάμος έχει πολλά καλά, από αξιόπιστα στόματα πλέον, οπότε, δεν ξέρει ποτέ κανείς...  

    Βρίσκω ότι έχεις πολύ δίκιο στον "τρίτο δρόμο" που προτείνεις. Αντί για "υπακούω ή επιλέγω", έχω ήδη αποδεχτεί την ολική δέσμευση, λέω "ευχαριστώ" και προχωρούμε...
     
  5. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: Προταση γαμου απο τον Αφεντη μου.Υπακουω ή επιλεγω?

    Έτσι ακριβώς.  
     
  6. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Προταση γαμου απο τον Αφεντη μου.Υπακουω ή επιλεγω?

    Ναι εχει, στο λεω κι εγω που σε αυτο το θεμα εχω "μεγαλη" προυπηρεσια και "βαρεα ενσημα", μα την προσκοπικη μου τιμη.... 
     
  7. angel42

    angel42 Regular Member

    Απάντηση: Προταση γαμου απο τον Αφεντη μου.Υπακουω ή επιλεγω?

    Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και τα καλά σας λόγια.

    Συγχώρεσέ με Αstrovroxi για την "κατάχρηση", δεν είμαι ακόμα σε θέση να στείλω τις ευχαριστίες μου αλλιώς.

    Εύχομαι καλημέρα σε όλους και καλή συνέχεια στο νήμα.
     
  8. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Προταση γαμου απο τον Αφεντη μου.Υπακουω ή επιλεγω?

    Κανε δουλεια σου κοπελα μου......δεν εχουμε τετοια κολληματα