Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Προτεραιοτητες

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος underherfeet, στις 16 Οκτωβρίου 2008.

?

Τι ειναι σημαντικωτερο για σας στη ζωη;

  1. η ερωτικη μου ζωη

    7 vote(s)
    29,2%
  2. η οικογενειακη μου ευτυχια

    3 vote(s)
    12,5%
  3. η επαγγεματικη μου επιτυχια/καταξιωση

    2 vote(s)
    8,3%
  4. η ενασχοληση με τα κοινα(πολιτικη,συνδικαλισμος)

    0 vote(s)
    0,0%
  5. αλλο

    12 vote(s)
    50,0%
  1. zinnia

    zinnia Contributor

    Ενας ισορροπημένος συνδυασμός είναι το όπτιμουμ... Γιατί, τι να το κάνω αν δώσω προτεραιότητα στον έρωτα και τα κάνω μαντάρα στην οικογένεια; Τι να το κάνω αν η προτεραιότητα μου είναι στην οικογένεια και η ερωτική μου ζωή είναι ανύπαρκτη; Τι να το κάνω αν είμαι πρώτη στη δουλειά μου, και λείπουν τ άλλα δύο; Τι να το κάνω αν βάζω πάνω απ όλα την ενασχόληση μου με την πολιτική (ή με τις τέχνες) και στ' άλλα είμαι ένα τίποτα;

    Δεν θέλω να είμαι η άριστη σ΄ένα τομέα. Θέλω να μπορώ να συνδυάσω (με όλα μου τα σκαμπανεβάσματα και τις αποτυχίες) τα παραπάνω, χωρίς το ένα να είναι εις βάρος του άλλου..
     
  2. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    ψήφισα το α.

    το γ. και το δ. δεν με απασχολούν ούτε στο ελάχιστο. για το β. έχουμε ακόμα πολύ καιρό μπροστά μας οπότε μέχρι τότε μπορεί και να έχω αλλάξει προτεραιότητες.
     
  3. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Προτεραιοτητες

    Το πιο σημαντικο πραμα στην ζωη μου ειναι ενα και μοναδικο..ΕΓΩ!!!


    Δεν ειναι εγωιστικο... απλα αν δεν ειμαι καλα* εγω , δεν θα ειναι και η ζωη μου

    *Σε ολα τα πεδία ερωτικα, αισθηματικα, οικονομικα, επαγγελματικα, οικογενειακα κτλ
     
  4. Lady_in_Black

    Lady_in_Black MindGames

    Αν και περίεργο , θα συμφωνήσω απόλυτα με τον Kits..  

    Η απάντηση μου είναι η εξής : Άλλο «Ο εαυτός μου»
     
  5. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Άλλο.

    Η υγεία μου.

    Αυτή είναι η προτεραιότητα μου.
     
  6. Elysium

    Elysium Contributor

    ε. Η αντιμετώπιση της ζωής με αξιοπρέπεια.
     
  7. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Οντως.
    Ειναι παραλειψη απο πλευρας μου,που δεν την ειχα σαν ξεχωριστη επιλογη.
     
  8. master Thanassis

    master Thanassis Regular Member

    Απάντηση: Προτεραιοτητες

    γ.α,β
     
  9. SensualTorturer

    SensualTorturer Regular Member

    αναρωτιέμαι ... πόσο εγωιστικό είναι για ένα sub να βάζει πρώτο και καλύτερο την υγεία της;;;;
     
  10. zinnia

    zinnia Contributor

    ε και τι να βάζει δηλαδή; Αν δεν έχει υγεία (ψυχική και σωματική) πως θα είναι σε θέση να υπηρετήσει έναν Κυρίαρχο;
     
  11. SensualTorturer

    SensualTorturer Regular Member

    και γιατί λεμε μετά ... αυτή είναι άρρωστη με αυτόν??? εεεεεεε? γιατίίίίί΄;

    άρα ... ΥΓΕΙΑ = ξεβουδουσουμου!
     
    Last edited: 23 Οκτωβρίου 2008
  12. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Προτεραιοτητες

    :mwink:Δεν την βάζω εγώ πρώτη, ομόνω ότι ποτέ δεν το έκανα, όμως η επαγγελματική επιτυχία πάντα βαράει φτούκα-πρω στη ζωή μου, είτε το θέλω είτε όχι. Παίρνει προβάδισμα με το ζόρι, με την εξαίρεση ορισμένων χρονικών διαστημάτων που είχα απαυδήσει με αυτήνανε και ... σαδομαζοχιζόμουν αγρίως

    Σε συνθήκες ισορροπίας πάντως είναι πενήντα τοις εκατό συν κάτι απειροελάχιστο πιο μπροστά από τα άλλα. "Τα άλλα" είναι η ερωτική ζωή, δηλαδή το σαδομαζοχίζεσθαι μετά φιλοκαλίας