Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πρόσκληση στην έκθεση "fetish portraits"

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος Photographer, στις 27 Φεβρουαρίου 2007.

  1. skia

    skia Contributor

    Κι αλήθεια λέει. Σας το βεβαιώνω.
     
  2. Panacotta_of_Doom

    Panacotta_of_Doom Regular Member

    Re: Απάντηση: Πρόσκληση στην έκθεση "fetish portraits"

    Χαχα! Σκηνή στη Γλασκώβη, σε ένα Burlesque Club: με πλησιάζει μια από τις οργανώτριες του Rebound, του (πρώην) αγαπημένου μου Play Club της Σκωτίας. Μετά από τις υποχρεωτικές χαιρετούρες, μου λέει «σ'άρεσε η κόρη μου; Ήταν η κοπέλα που έκανε striptease πριν».  

    Προσπαθήσαμε να έρθουμε στην έκθεση χτες, αλλά λίγο η απόσταση, λίγο η γενική αποχαύνωσή μας αυτό τον καιρό μας εμπόδισε. Θέλουμε πολύ να έρθουμε όμως και μάλλον θα πέσει κοπάνα από τη δουλειά αύριο ή μεθαύριο.   Τι ώρες είσαι εκεί;
     
  3. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Μετα απο καιρο εσπρωξα τον εαυτο μου και με τα χιλια ζορια πηγα στην εκθεση που ελαβε μερος ο αγαπητος μου Αγγελος.
    Γεμισα την ψυχη Μου χρωματα και βγηκα απο το μαυρο που τελευταια μου επεβαλε η ζωη Μου.
    Περπατησα και χαζεψα αρκετα μεσα στην εκθεση θαυμαζοντας την ανθρωπινη καλλιτεχνικη δημιουργια. Πολλα από τα εκθεματα με αγγιξαν, αλλα με γεμισαν αποριες, αλλα θαυμασα.

    Αγγελε, τα εργα σου πολυ ομορφα και διαφορετικα.
    Ησουν Εσυ ηταν Ε/εμεις και αυτό εφτανε για να τ΄αγαπησω
    Ζεστη η φιλοξενια σου στο χωρο των τεχνων,
    Ευχομαι να απολαυσεις μια μερα την μεγαλυτερη αναγνωριση και για σενα και την υπερτατη επιτυχια στην τεχνη που αγαπας, που υπηρετεις και λατρευεις.

    Δια και skia χαρηκα που σας βρηκα εκει!
     
  4. Photographer

    Photographer Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Πρόσκληση στην έκθεση "fetish portraits"

    Κάθε απόγευμα απο τις 6 μέχρι τις 11 που σβήνουν τα φώτα και μας πετάνε έξω.  

    Να ευχαριστήσω τον Δίας, (είσαι τζέντλεμαν απο οτι έμαθα) την SM_Art Lady, (ξέροντας το συναισθηματικό φορτίο που κουβαλάς είναι μεγάλη τιμή που ήρθες) τον phoenixxx, (είσαι κι εσύ υπεύθυνος γι αυτό) τον αγαπητό dilek, και την skia.
     
  5. skia

    skia Contributor

    Χάρηκα πολύ που σας γνώρισα και τους πέντε. 
    Η έκθεση ήταν πολύ όμορφη, αν και Άγγελε δεν είδα και τις υπόλοιπες φωτογραφίες σου.
     
  6. Photographer

    Photographer Regular Member

    Απάντηση: Πρόσκληση στην έκθεση "fetish portraits"

    Πρέπει να ευχαριστήσω τους zoyzoy, SadalMelik, alnair (που μετά απο τόσο ταξίδι είχατε το κουράγιο να έρθετε) και Δίας, (γίνεσε θαυμαστής μου σιγά σιγά)   .
     
  7. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Πρόσκληση στην έκθεση "fetish portraits"

    Δεν ήξερα ότι κάθε καλλιτέχνης μπορούσε να φέρει μόνο 4 έργα του. Πίστευα ότι η έκθεση ήταν αποκλειστικά fetish και ότι θα χόρταινα δουλειά Άγγελου! Βέβαια, μέσα στην ατυχία μας να πάμε και να έχει διακοπή ρεύματος (!) για καμιά ώρα, επωφεληθήκαμε και είδαμε πολλές φωτογραφίες από το προσωπικό του άλμπουμ.

    Συγχαρητήρια Άγγελε, σου τα είπα κι από κοντά, αλλά κάποιες φωτό σου με εντυπωσίασαν. Εν αναμονή λοιπόν περισσότερης δουλειάς σου...  
     
  8. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Να σε ευχαριστήσω κι εγώ με τη σειρά μου Άγγελε για τη φιλοξενία σου. Οι φωτογραφίες σου υπέροχες όπως πάντα. Εύχομαι τα καλύτερα και σύντομα να δούμε κι άλλες προσπάθειες!! 
     
  9. Photographer

    Photographer Regular Member

    Απάντηση: Πρόσκληση στην έκθεση "fetish portraits"

    Την προτελευταία μέρα τις έκθεσης με επισκεύτηκαν το αγαπητό μου ζευγάρι των αιρετικών Panacotta_of_Doom, (χάρηκα που σας ξαναείδα και περισσότερο για την κουβέντα που κάναμε).
    Και την τελευταία μέρα ο Lost boy και η dafodil2 (με τους οποίους έτσι κι αλλιώς δεν χανόμαστε).

    Να ευχαριστήσω όλους όσους ήρθατε και εκείνους που δεν είναι στο φόρουμ αλλά ανήκουν στο χώρο γενικότερα.
    Έπίσης όλους όσους δεν μπόρεσαν για διάφορους λόγους να έρθουν (δεν πειράζει, ίσως να έρθουμε εμείς σε εσάς, το μελετάμε).

    Τα συμπεράσματα μου σχετικά με το πώς είδε ή οίδε (γνώρισε) ο καθημερινός βανίλια κόσμος τις εικόνες του φετιχισμού αλλά και το s/m μέσα απο το άλμπουμ που τους έδειξα:
    Οι αντιδράσεις ποικίλες αλλά εκτός απο εικόνες με αίμα η πόνο, γενικά δεν σοκαρίστηκε κανείς.
    Κάποιος ζωγράφος μου μίλησε για την αλγολαγνεία που αναφέρει ο Εμπειρίκος, κάποια θέλησε να μάθει με ζωηρό μάλιστα ενδιαφέρον που διοργανόνωνται αυτά τα show ή που θα βρεί ένα flogger.

    Γίναν επίσης διάφορες κουβέντες απο τις οποίες θα προκύψουν πράγματα τα οποία θα ανακοινωθούν και γενικά θα υπάρξει συνέχεια για την τέχνη σχετικά με τον χώρο.

    Άγγελος ή Photographer
     
  10. Elysium

    Elysium Contributor

    Ευχαριστούμε για την πρόσκληση Άγγελε. Εύχομαι και να φτάσεις όσο ψηλά επιθυμείς.

    Αν μη τι άλλο, το ταλέντο σίγουρα το διαθέτεις, οπότε είναι πολύ ευχάριστο που το χρησιμοποιείς και σε όφελος του χώρου