Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πτέρυγα υποτακτικών: υπερπλήρης!

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Dolmance, στις 7 Σεπτεμβρίου 2008.

  1. hugger

    hugger Regular Member

    Οποιος δεν εχει ανακαλυψει ακομα την γυναικεια Υπεροχή, ειναι κατωτερος, οι υπολοιποι ειναι ανωτεροι
     
  2. DominaArsAmatoriaΑugusta

    DominaArsAmatoriaΑugusta Regular Member

    Οξυδερκέστατη η διαπίστωσή σας.
    Στον Mind Master, στο Dolmance και στη Syrah το εξηγήσατε;
     
  3. whipmarks

    whipmarks Regular Member

    η ανωτερωτιτα ειναι ανεκδοτο.και στο βδσμ αλλα και στην ζωη γενικα.
     
  4. hugger

    hugger Regular Member


    Οχι, δεν τολμω να θελησω να ανακαλυψω σε ποια κατηγορια ανηκουν οι φιλτατοι αυτοι συμφορουμιτες μου, αλλωστε με το ποστ μου αυτο αποσκοπουσα στην αντιδραση femdoms, και ω το θαυμα, μονο που νομιζω οτι δεν ενδοσκοπησατε επαρκως στο νοημα του, αλλιως δεν θα επιχαιρατε τοσο αβιαστα της τοποθετησεως μου.

    Υ.Γ Τι εχω πα8ει σημερα, Dolmancitida κολλησα?
     
  5. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Πτέρυγα υποτακτικών: υπερπλήρης!

    Αν την κολλούσες, θα διαπίστωνες ορισμένες αρετές της,
     
  6. Emma

    Emma Contributor

     

    Δεν θα αμφισβητήσω την δυναμικότητα των Κυριών του χώρου, αλλά τα παραπάνω, προσωπικά, μου ακούγονται πολύ άδικα έτσι όπως έχουν τεθεί, καθώς θα μπορούσαν να περιγράφουν μια οποιαδήποτε γυναίκα ή έναν οποιοδήποτε άντρα, ανεξαρτήτως status.
    Είναι αδύνατο (ή "αξιοπερίεργο") μια vanilla γυναίκα (ή και υποτακτική), να είναι δυναμική, "με δυνατή προσωπικότητα και ταμπεραμέντο, με ενέργεια και αμείωτο ενδιαφέρον για την ζωή"; Είναι αδύνατο να μπορεί να κρατήσει το ενδιαφέρον κάποιου (ειδικά ενώ το κάνει -ίσως/κάποιες φορές- με "τετριμμένα" πράγματα), να μην είναι προβλέψιμη, να έχει πάθος, φαντασία και αυτοπεποίθηση, τσαμπουκά και να μπορεί να επιβάλλεται με χίλιους δυό τρόπους πέρα απ' το "Είμαι η Κυρία σου και θα κάνεις ο,τι σου πω!"; Ξέρω υποτακτικές που είναι ακριβώς έτσι και μάλιστα τραβάνε τους Κυρίους τους απ' τη μύτη (όχι φανερά, ομολογουμένως). Αρκετά απ' τα παραπάνω χαρακτηριστικά ταιριάζουν και σε εμένα (και όσοι με συναναστρέφονται, το βιώνουν). Με κάνει Κυριαρχική αυτό; Είμαι σίγουρη πως όχι.
    Στις μέρες μας, οι γυναίκες τείνουν προς την παραπάνω περιγραφή όλο και πιο πολύ, με λίγη βοήθεια από το θέμα χαρακτήρα, ερεθισμάτων και διάθεσης/εναύσματος. Ακόμη και η μαμά μου, που δεν είναι της σημερινής γεννιάς, είχε και έχει το "πάνω χέρι" στο σπίτι κι ας το παίζει ο μπαμπάς μου ο "άντρας". Το ίδιο συμβαίνει και στην πλειοψηφία των φιλικών μας οικογενειών, αλλά και δικών μου φιλικών ζευγαριών. Οκ, ίσως είναι ηλίθιο παράδειγμα, αλλά αυτό που στην ουσία προσπαθώ να πω, είναι οτι στις σημερινές μέρες δεν είναι όπως παλιά που κάποιος άντρας θεωρούσε τον ευατό του προνομιούχο επειδή η γυναίκα του τα κατάπινε ή επειδή χτύπαγε το χέρι στο τραπέζι και νόμιζε ότι όλοι στέκονται προσοχή, κτλ, κτλ.
    Πέρα απ' τα "σκληροπυρηνικά" ζευγάρια του χώρου (αυτούς που βρίσκονται σε σταθερές, σοβαρές, μακροχρόνιες Μ/s σχέσεις), σε τί άλλο εξυπηρετεί η οποιαδήποτε υπεροχή, Γυναικεία ή Αντρική, πέρα απ' την ικανοποίηση της καύλας; Γιατί εκτός από κανά γαμησάκι με strap-on, ατέλειωτο γλυψιμο σε πόδια/παπούτσια και προσφωνήσεις του τύπου "Μάλιστα Κυρία", δεν μπορώ να φανταστώ πού αλλού μπορεί να "εφαρμοστεί" αυτή η Κυριαρχία, η οποία δεν εφαρμόζεται ήδη. Μιλάμε συνεπώς (όπως λες κι εσύ ο ίδιος) για ρόλους, με σκοπό την σεξουαλική ικανοποίηση.
    Δύο ακόμη points:
    Όπως ανέφερε κι ένα άλλο μέλος (δεν θυμάμαι ποιός/ά), οι γυναίκες πλέον είναι επιλεκτικές. Αυτό τις κάνει πιο ... απλησίαστες, με αποτέλεσμα, ίσως, οι άντρες να ακολουθούν διαφορετικές "τακτικές" για να τις προσεγγίσουν (αφού πλέον δεν πιάνει το "άγριο" ας δοκιμάσουμε και το "μουλωχτό").
    Έχω παρατηρήσει, ότι οι γυναίκες (ακόμη κι αυτές με όλα τα προαναφερθέντα χαρακτηριστικά) "μαλακώνουν" όταν ερωτεύονται. Δεν μιλάμε για απλό ενθουσιασμό όμως, αλλά για full-on έρωτα. Απ' την άλλη, το ίδιο έχω παρατηρήσει και σε κάποιους άντρες (ίσως δεν είναι τυχαία η έκφραση "σκλάβος του έρωτα"). Άρα, είναι μάλλον θέμα ατόμου παρά φύλου.

    Όλα τα παραπάνω είναι καθαρά απόψεις/σκέψεις μου και δεν διατείνομαι με τίποτα ότι είμαι expert στο χώρο ή εκτός. Μιλάω καθαρά βάσει της προσωπικής μου εμπειρίας και δεν έχω σκοπό/διάθεση να προσβάλλω κανέναν.
     
    Last edited: 10 Σεπτεμβρίου 2008
  7. trampledgr

    trampledgr Regular Member

    Επί ποίου τμήματος της τοποθέτησης μου θα θέλατε περισσότερες διευκρινήσεις, αγαπητή DominaArsAmatoriaΑugusta ?
     
  8. Syrah

    Syrah Contributor

    Αγαπητή DominaArsAmatoriaΑugusta φρονώ πως δεν συνέλαβες την ειρωνία του πράγματος.

    Ασφαλώς και δεν είναι αδύνατο. Αν ένας άνδρας βρίσκει πληκτική την ερωτική του σύντροφο επειδή είναι υποτακτική, τότε καλό θα είναι να εξελίξει τα κριτήρια με τα οποία επιλέγει ερωτικές συντρόφους.

      Δεν υφίσταται καθεστώς κυριαρχίας part time.
     
  9. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Πτέρυγα υποτακτικών: υπερπλήρης!

    ως ελάχιστη συμΒολή στον προβΛηματισμό περί ανωτερότητΑς των φύλλων (έναντι των Κοτσανιών) καταθέτω το Επόμενο άσμα, που τοποθετεΙ από κάθΕ άποψη, κοινωνική, ηλικιακή, πολιτιΣμική, τα πράγματα στη σωστή τους θέση.

    Ήταν ένα μικρό καράβι – ήταν ένα μικρό καράβι
    ..που ήταν α-α-αταξίδευτο
    που ήταν α-α-αταξίδευτο οε οε οε οεε..
    …………….
    …… και τότε ρίξανε τον κλήρο
    και τότε ρίξανε τον κλήρο
    να δούνε ποιος-ποιος-ποιος θα φαγωθεί
    να δούνε ποιος-ποιος-ποιος θα φαγωθεί
    οε οε οε οεεεε

    ..κι ο κλήρος πέφτει στα <αγόρια/ κορίτσια> (όσο πιο δυνατά μπορούμε παιδιά)
    που ήταν σα σα <σκυλόψαρα / μπαμπόγριες> (έλα με δύναμη και τους/τις φάγαμε)
    οε οε οε οεεεε.

    ΥΓ. Κι αν σας αρέσει αυτή η ιστορία - Κι αν σας αρέσει αυτή η ιστορία
    την ξαναλέ λε, λέμε απ' την αρχή
    Οέ, Οέ, Οέ, Οέ.
     
    Last edited: 10 Σεπτεμβρίου 2008
  10. Atroce_Libertina

    Atroce_Libertina Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Πτέρυγα υποτακτικών: υπερπλήρης!


    Ξεκαρδίστηκα! Εμείς αυτούς τους έχουμε για πρωϊνό..
     
    Last edited: 10 Σεπτεμβρίου 2008
  11. Syrah

    Syrah Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Πτέρυγα υποτακτικών: υπερπλήρης!

    Δεσποινίς Λιμπερτίνα υπέροχο το σκυλάκι σας. Θηλυκό είναι;
     
  12. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Πτέρυγα υποτακτικών: υπερπλήρης!

    Θηλυπρεπές.
    Κι έχει κι ανάποδο όνομα.
    Ο νονός