Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πως Απολογούνται οι Κυρίαρχοι?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος lara, στις 13 Ιουλίου 2005.

  1. Μυθοπλαστης

    Μυθοπλαστης τώρα που οι λέξεις παλεύουν να με βλάψουν.

    ενα απλό " Ήταν μαλακιά μου " φτάνει και θα περισσέψει μην σ πω ... ο Όλυμπος δεν έχει χώρο για άλλους απο θεούς και ημίθεους...  
     
  2. Μυθοπλαστης

    Μυθοπλαστης τώρα που οι λέξεις παλεύουν να με βλάψουν.

    ειναι αυτό που λέγανε παλιά " μην σ πέσει ο κώλος ? "  
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Για την πλέμπα, δ ε ν έχει.  
     
  4. Μυθοπλαστης

    Μυθοπλαστης τώρα που οι λέξεις παλεύουν να με βλάψουν.

    πλέμπα όπερ ?
     
  5. Μυθοπλαστης

    Μυθοπλαστης τώρα που οι λέξεις παλεύουν να με βλάψουν.

    Πλέμπα έχουμε θέσει τον ορισμό του τεμπελοβρομιάρη που όπου βρει φιδιάζει.  
     
  6. EPIC!!!!!!!!!!!!!!!
     
  7. gaby

    gaby Guest

    Ναι, καινούργιες, ευτυχισμένες απόψεις  

    Απολογείται, αν αυτός νιώθει την αιτία, με τον πιο απλό τρόπο που υπάρχει.

    Πχ "Έψαχνα το φτυάρι για να θάψω τον σκύλο, που κάηκε όταν έπιασε φωτιά το σπίτι, καθώς ο μπάτλερ λιποθύμησε με το πούρο Μου στο χέρι, που κάπνιζε κρυφά εν τη απουσία Μου, επειδή του είπαν στο τηλέφωνο ότι καταστράφηκε η επιχείρησή Μου και ότι το test για AIDS που έκανε μετά που τον γάμησα και τον ανάγκασα να γαμήσει εσένα βγήκε θετικό. Για τον λόγο αυτό αμέλησα να σου επιτρέψω να πιείς τσάι με λεμόνι με τις φίλες σου από την ομάδα fb "τα κολοβά σκαθάρια" και με συγχωρείς γι αυτό, δεν θα επαναληφθεί και προς ανασκευή του λάθους Μου, κάνε ένα κλυσματάκι ίσα ίσα 4 lt με κρύο τσάι με λεμόνι on cam να σε βλέπω να χαίρομαι."
     
  8. Iagos

    Iagos Contributor

    Γιατί να απολογηθεί και σε ποιον να απολογηθεί;

    Ένα ερώτημα που με ταλανίζει και δεν με αφήνει να ησυχάσω...

    Γιατί να απολογηθώ και σε ποιον ;

    Απάντηση δεν έχω βρει ακόμα...
     
    Last edited: 26 Ιουλίου 2016
  9. angel42

    angel42 Regular Member

    Είσαι θεός...  
    Α.
     
  10. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Σωστή παρατήρηση.

    Όποτε τύχει να αισθανθεί την ανάγκη κάποιος να κάνει απολογισμό, πρώτιστα ή μόνο στον εαυτό του.

    Κι έτσι βελτιώνει μέσα του τα καλά σε ακόμα καλύτερα.
     
  11. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Τα υ. δεν είναι άνθρωποι.
    Δεν έχουν συναισθήματα.
    Είναι αντικείμενα περιορισμένης χρήσης.
    Μπορεί το τραπεζάκι να παραπονεθεί γιατί χτύπησε το μικρό δαχτυλάκι του ποδιου πάνω του;
    Αντιθέτως,αυτός με το δάχτυλο μπορεί να βρισει/κοπανησει/σπάσει το τραπεζάκι.

    Θα σας παρακαλέσω,όποιος συμφωνήσει με την παπαριά που έγραψα παραπάνω,να μη διανοηθεί να επικοινωνήσει ξανά μαζί μου.
    Θελω/επιθυμώ/εχω ανάγκη όταν ο Κ. μου νιωσει πως εχει κανει λάθος,να σταθεί απέναντι μου,να μου χαϊδέψει το μάγουλο και να μου πει πως λυπάται.
    Ούτε απολογίες,ούτε συγγνώμες,ούτε τίποτα άλλο.
    Μόνο αυτό.
     
  12. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Ίσως η λέξη "απολογούμαι" να μην είναι η πιο ταιριαστή  
    Πιστεύω όμως ότι ένας Κυρίαρχος ορίζει και καθορίζει τα της σχέσης με τον υποτακτικό.
    Και έτσι, όταν κρίνει σκόπιμο και χρήσιμο να εξηγήσει (το προτιμώ από τη λέξη "απολογηθεί") τι και γιατί κάποιας πράξης ή συμπεριφοράς, θα το κάνει.
    Αν όχι δεν θα το κάνει.
    Αν έχει κάνει κάποιο λάθος, είναι στην ευθύνη του να το διορθώσει. Και αν δεν το διορθώσει, πάλι ευθύνη του είναι. Και αν η σχέση χαλάσει, πάλι ευθύνη του είναι, εφόσον επέλεξε να κάνει σχέση ασυμμετρίας ως Κυρίαρχος και εφόσον επέλεξε το συγκεκριμένο άτομο για να κάνει τη σχέση αυτή