Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πως Απολογούνται οι Κυρίαρχοι?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος lara, στις 13 Ιουλίου 2005.

  1. Οκ. Σε ευχαριστώ για την απάντηση.
     
  2. Higita

    Higita Brain_alcoholic

    Πριν 20 μέρες..
    Ενώ εδώ και πολύ καιρό κλωτσαω την σκλάβα μου στο πρόσωπο και γενικά όπου μου αρέσει..
    Έγινε ένα παρόμοιο σκηνικό με σένα!
    Άρχιζα να την βαράω με σίδερο γροθιά στην πλάτη..και όσο έσκυβε από τον πόνο τής έδινα δυνατές κλωτσιές στο πρόσωπο όπως έσκυβε!
    Καταλάβαινω την κ σου (μην με ρωτήσεις γιατί το έβαλα κ και όχι Κ).
    Της έσπασα 3 δόντια και της ράγισα λίγα πλευρά οκ σιγά!
    Τι είναι είν' ο πόνος μπρος στην καύλα!
    Είχε αίματα αλλά οκ.. κατανόησα την κατάσταση και συνέχιζα να την βαράω πιο ήρεμα μετά..
    Φυσικά δεν απολογήθηκα για αυτό μιας και όπως άριστα γράφεις η θέση της είναι να υπηρετεί και να με κάνει χαρούμενο!

    Απλά να τώρα σκέφτηκα ότι αυτοί που θέλουν και έχουν την ανάγκη να απολογηθούν, δεν έζησαν την μαγεία μιας "σχέσης"..
    Ίσως να θέλει πολλά κιλά "φρύδια"...
    Να εξηγήσεις σε κάποιον πόσο μεγάλος μαλακας είσαι πού δεν έχεις ιδέα τι κάνεις..
    Ίσως βέβαια να έχεις και ιδέα τι κάνεις..
    Τότε πρέπει αλλού να απολογηθείς!
    Καλή ΗΛΗΘΙΑ κι αυτή..
    Δεν είχε ιδέα τι μπορεί να πάθει βέβαια.
    ( Προς αποφυγήν παρεξηγήσεων εννοώ την σκλάβα μου)
     
    Last edited: 27 Απριλίου 2020
  3. Πρέπει να υπάρχει.
     
  4. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    @tithon @espimain όποτε έχετε χρόνο και διάθεση, θα χαρώ να διαβάσω το σκεπτικό σας.
     
  5. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Δεν ξέρω από πού να το πιάσω και από πού να αρχίσω. Έχεις μπροστά σου μια σχέση που δεν ξέρουν ούτε οι ίδιοι εμπλεκόμενοι τι σχέση είναι. Αυτοπροσδιορίστηκε ως σκλάβος της, την έχρισε Κυρία του και προσπαθεί να την κατευθύνει (θέλοντας ο ίδιος να ζήσει τα φετίχ του). Κάπου εδώ φεύγει για εμένα το "εν πλήρει συνειδήσει". Σε τουλάχιστον 2 προηγούμενες απαντήσεις του λέει "δεν μου άρεσε αλλά.." , που σημαίνει πως δεν το γούσταρε και άλλοι λόγοι τον οδήγησαν να το δεχτεί. Ο ίδιος μας λέει ότι τον οδήγησε το "την έβλεπα να το ευχαριστιέται" και θα το δεχόμουν αν δεν έβγαζε τον φόβο που βίωνε σε άλλα 2-3 μηνύματα του (βλ. όταν με χτυπούσε σε επικίνδυνα σημεία, από τύχη δεν τραυματίστηκα πιο πριν κλπ). Συγχωρέστε αλλά αδυνατώ να πιστέψω πως την στιγμή που νιώθεις να απειλείσαι , κοιτάς κάποιον που το απολαμβάνει και δεν μιλάς. Για να μη μιλήσεις πρέπει να υπερισχύσει άλλος φόβος, ακόμη πιο δυνατός. Αυτός είναι ο ορισμός της κακοποιητικής σχέσης για εμένα. Μια σχέση που εδράζεται σε φόβους/φοβίες.
    Για να μην παρεξηγηθώ, δεν θεωρώ πως τον κακοποιεί η κοπέλα, θεωρώ πως ο ίδιος έχει φτιάξει μια κακοποιητική σχέση. Σπρώχνει την κοπέλα προς κάτι που δεν την ενδιαφέρει (δικά του λόγια) και ο ίδιος θεωρώντας πως μπορεί να το ελέγξει όλο αυτό, έφτασε ήδη μια φορά σε γιατρό.
    Πουθενά πάντως στα λόγια του δεν βγάζει την επιθυμία του να γίνει σάκος του μποξ. Μόνο φόβο εκλαμβάνω εγώ από τα λεγόμενα του.
     
  6. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Τουναντίον:

    Μια χαρά ξέρει τι κάνει και τι θέλει και ο ίδιος το μόνο που είπε είναι ότι έγινε απρόσεκτα.

    Πού προκύπτει το κακοποιητικό; Ο ίδιος το γουστάρει
     
  7. Δεν χρειαζεται να δινουμε ονομα στο οτιδηποτε. Δεν ηταν φοβος. Δεν ηθελα να Της το χαλάσω αφου Της αρεσε. Υποτίμησα τον κίνδυνο. Της αρεσουν αυτα που κάνουμε. Δεν ειπα οτι δεν την ενδιαφέρει η δραστηριότητα αυτη . Αλλα να μαθει για σχεσεις D-s , κανονες, πρακτικές κτλ. Σιγουρα θα προσεχουμε πιο πολύ.
     
  8. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    @Arioch δεν θα κάτσω να ψάχνω να βάζω αποσπάσματα που γράφει ότι δεν του αρέσει. Θα σου πω όμως να διαβάσεις τι γράφει ο ίδιος στο 4ο που μου έβαλες.
    (Δεν υπηρξε κακοποιηση σιγουρα για το μεγαλυτερο διαστημα.)

    @ChristosLarissa84 να κάνετε ότι θέλετε.
     
  9. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Contributor

    @ChristosLarissa84 απο την αγάπη της αγορίνα μου σου τα σπασε τα δόντια..μη κωλώνεις...

    Έλεος....
     
  10. tithon

    tithon Contributor

    @Mr__despicable
    διάβασα μιά περιγραφή γιά μιά σχέση που το ένα μέλος ικανοποιείται να ικανοποιεί και να υπηρετεί το άλλο μέλος, ανεξάρτητα αν του αρέσει η μακαρονάδα ή οι μελιτζάνες. διάβασα μια περιγραφή γιά μιά σχέση που το άλλο μέλος απολαμβάνει να χρησιμοποιεί το προαναφερθέν μέλος, ανεξάρτητα αν το βλέπει σαν τραπεζάκι ή σαν πετ. διάβασα και περιγραφή άστοχης εκτίμησης, άξεστου μέτρου, ακατανόητης αδεξιότητας κλπ. δεν διάβασα πουθενά κάποιο εμπόδιο στο να πάψει να ικανοποιείται ο αφηγητής από την ικανοποίηση του άλλου μέλους. διαλέγει. διαβάζω κι έναν τρόμο εν όψει της φθοράς, που είναι πολύ επίκαιρος, αλλά αυτή είναι άλλη συζήτηση. δεν μπόρεσα να διακρίνω καμμιά αποσπασματική αλγολαγνεία ή άλλο φετιχ, που θα άλλαζε ελάχιστα την συζήτηση.

    υγ: περισσότερα στοιχεία δεν έχω. μόνον την αφήγηση.
     
  11. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    @tithon Ευχαριστώ για την απάντηση. Έχουμε διαφορετικές αναγνώσεις.
     
  12. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Έχω ακούσει για μια περίπτωση ενός Κ που είπε στο υ του "Ήταν λάθος μου,συγγνώμη." και του έπεσε και η μύτη και ο κωλος!
    Απα πα πα πα πα πα πα