Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πως Απολογούνται οι Κυρίαρχοι?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος lara, στις 13 Ιουλίου 2005.

  1. espimain

    espimain Contributor

    Ο ίδιος έβαλε την κοπέλα στο τριπάκι και ο ίδιος την καθοδηγεί, ο ίδιος την δικαιολογεί, ο ίδιος θέλει να την ικανοποιεί, ο ίδιος θέλει να συνεχίσει μαζί της.
    Το προβληματικό στην υπόθεση είναι η κοινοποίηση του θέματος στο φόρουμ.
    Ούτε το δίκιο του ζητάει ούτε συμβουλές, είναι πιθανόν ένα είδος θυματοποίησης για προσωπική του ικανοποίηση, την οποία εσύ τουλάχιστον του προσέφερες.
     
  2. Γνώμη μου.
    Ξεκάθαρα κυριαρχικός ο φίλος μας.απρόσεκτα μεν αλλά υπέρ πανμέγιστα topping from the bottom .κατευθύνει, οδηγεί τις καταστάσεις εκεί ακριβώς που θέλει.και θέλει η κυρία του να είναι χαρούμενη. Του αρέσει το σπασμένο δοντάκι και τα κλωτσιδια και μπράβο του. Δεν θα απολογηθεί σε κανέναν. Δεν χρειάζεται. οι κυρίαρχοι δεν απολογούνται παρά μόνο στον εαυτό τους. Αντε και στον οδοντίατρο η στα επείγοντα .. μέχρι εκεί.

    Γενικά ας ζήσει ότι γουστάρει απλά με προσοχουλα όσο γίνεται. Νταξ ατυχήματα συμβαίνουν και στα καλύτερα σπίτια.
     
  3. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Η διαφορά σε αυτό ειναι...
    Α) Επιλέγω,μου αρέσει που είμαι ο μαλάκας της γιατί το γουστάρω μου αρέσει και το κάνω πρώτα για μένα και μετά για εκείνη,ικανοποιώ τα δικά μου θέλω.
    Β)Αναγκάζομαι να κάνω τον μαλακά γιατί είναι ο μόνος τρόπος να την έχω,δεν μπορώ να ζήσω χωρίς αυτή και ας με δέρνει και ας μου ανοίξει το κεφάλι στα δύο.
    Ωστόσο από την στιγμή που εσύ την ώθησες σε αυτό,ως πιο έμπειρος οφείλεις
    να την εκπαιδεύσεις, να θέτεις κανόνες και όρια τα οποία θα πρέπει να μην παραβιαστούν.

    Άρα από την στιγμή που δεν υπάρχει εξαναγκασμός και τα κάνεις με την θέληση σου δεν βλέπω τον λόγο δυσανασχέτησης
    και ούτε θα πρέπει να σε απασχολεί αν θα βρει άλλον μαλακά στην θέση σου.

    Ακόμα και στα πιο ακραία edge play υπάρχουν κανόνες και όριο με βάση το (SSC)
    Αρχές του SSC
    Ασφαλές: πρέπει να γίνουν προσπάθειες για τον εντοπισμό και την πρόληψη κινδύνων για την υγεία.
    Sane: οι δραστηριότητες πρέπει να αναλαμβάνονται σε ένα λογικό και λογικό πλαίσιο σκέψης.
    Συναινετική: όλες οι δραστηριότητες πρέπει να περιλαμβάνουν την πλήρη συγκατάθεση όλων των εμπλεκόμενων μερών, αλλά σημειώστε ότι η νομική συναίνεση δεν μπορεί να δημιουργήσει υπεράσπιση έναντι της ποινικής ευθύνης για τυχόν τραυματισμούς που προκλήθηκαν και ότι, για τους σκοπούς αυτούς, μη φυσικοί τραυματισμοί περιλαμβάνονται στον ορισμό του τραυματισμένου σώματος.
    Πχ:Μου αρέσει το fire play,αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα πρέπει να κάψω τον άλλον ζωντανό.

    Επίσης τα Κ απολογούνται/αποδέχονται πως κάτι πήγε στραβά αναλαμβάνοντας τις ευθύνες τους,από το να παρέχουν τις πρώτες βοήθειες μέχρι να τρέχουν στα επείγοντα προσπαθώντας να σώσουν μια κατάσταση που δημιουργήθηκε.
     
    Last edited: 28 Απριλίου 2020
  4. Σας ευχαριστώ για την απάντηση. Ισχυει κ το Α κ το Β. Σιγουρα στην αρχη πιο πολύ ικανοποιουσα δικες μου αναγκες αλλα προσπαθουσα να ειμαι κ πολυ καλός υπηρετης Της. Σούπερ μαρκετ. Βοηθεια στη δουλειά Της. Το Β ισχυε το τελευταίο διαστημα που εγινε πιο Βίαιη.
    Δυσανασχετησα με αυτο που επαθα απο την καταληξη. Δεν επρεπε να το κανει αυτό. Μαλακία ηταν. Απορω τι σκεφτηκε τοτε .
    Πιθανολόγησα οτι δεν θα βρει αλλον μαλάκα αν το διαλύσουμε. Τόσα χρόνια ζουσε χωρις αυτο. Αλλά γιατι να μη με νοιαζει ?
    Σας ευχαριστώ για τους κανονες που γραψατε. Θα φροντιζω να τα εφαρμοζω κ να τα εχω παντα στο μυαλο μου τωρα πια αν χρειαστει.
     
  5. @jasmin sg @blonde mermaid @D Q Juls
    Εσείς σαν Κυριαρχικές Γυναίκες που αποδίδετε μια τοσο ξαφνική κ βίαιη κίνηση ?
     
  6. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Δεν είμαι κυριαρχική ωστόσο υπάρχουν δύο εκδοχές για μένα:
    • Δοκιμάζει το παιχνίδι της. Σαν παιδάκι.

      ή

    • Βγάζει τα νεύρα της πάνω σου και είναι σε φάση που και θέλει να ξεσπάσει και έχει πρόθυμο σάκο του box.
    Γι αυτό, πρόσεχε.
     
  7. Ευχαριστώ.
     
  8. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor


    Ανεξέλεγκτη επιθετικότητα.

    Αγνοια κινδύνου.

    Χωρίς την τυπική εκπαίδευση.
     
  9. Σας ευχαριστω για την απάντηση Κυρία
     
  10. NewKatrin

    NewKatrin Very irregular member

    Θα συμφωνησω με τα παραπανω. Αγνοια κινδυνου, απειρια, επιθετικοτητα....
    Εκει που κολλησα εγω ειναι το :


    Βαζοντας κιολας στο πλαισιο το δικαιολογημενο σου αγχος ...."αν θα ξανασυμβει".
    Στις σχεσεις αυτες προσπαθουμε ολοι μας να περναμε καλα. Εχε το νου σου!
    Να περνας καλα αλλα με ασφαλεια.
     
  11. Ευχαριστώ για την απαντηση Κυρία. Δεν εννουσα πρακτικες για ασφαλεια. Εννοουσα περισσότερο ρολους κατηγοριες κτλ. Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές.
     
  12. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Ελληνικός μόνο υπό χαλαρές και ειδικές συνθήκες