Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πως είναι ένας Κυρίαρχος/η στην ζωή Του?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 15 Νοεμβρίου 2006.

  1. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Πως είναι ένας Κυρίαρχος/η στην ζωή Του?

    Είναι δύσκολο να είσαι Κυρίαρχος .

    Όλοι μοιάζουν να περιμένουν τόσα πολλά από Εσένα, που
    ακόμα και ο Εαυτό σου εμφανίζεται μπροστά σου με τεράστιες απαιτήσεις.
    Η θέση Σου δε ,
    γίνεται ακόμα πιο δύσκολη αν αναλογιστεί κανείς την εικόνα που έχει εκείνη στο μυαλό της ,
    και Εσύ , το λιγότερο , την διαισθάνεσαι όταν δεν είσαι απόλυτα σίγουρος γι αυτήν ,
    και όποιες τελικά να είναι οι γνώσεις σου και οι ικανότητες σου,
    Ξέρεις πως είναι απόλυτα απαραίτητος ένας ξεχωριστός και ιδιαίτερος τρόπος για να τις εκφράσεις να τις στηρίξεις ,
    να τις λειτουργήσεις .

    Τόσα λίγα ίσως ,μα τόσο δύσκολα , όσο και απλά να γράφονται, να εκφράζονται ….

    Εκείνος ?
    ναι ,
    δεν έχει τίποτα διαφορετικό από τον διπλανό του …. για τους άλλους ,
    όχι όμως και για εκείνη ….

    Εκείνος, στα μάτια της …
    Ελεγχόμενος ,
    με έναν ενθουσιασμό που τον Ανάβει και τον Σβήνει ,
    ένα συνεχή πόλεμο για να νικήσει τον ίδιο Του τον εαυτό ,
    και σε ένα διαρκή αγώνα αναζήτησης ‘’σκοπού’’ για να μην Αισθάνεται ποτέ κενό .
    Εκείνος,
    Βουτάει μέσα στο χρόνο άφοβα και κολυμπάει με άνεση ακόμα και αν μέσα του υπάρχει το αγκάθι του φόβου,
    όχι για να γίνει καλύτερος , μα γιατί είναι ο καλύτερος!
    Και αν ακόμα στιγμιαία τον τρομάζει η έννοια του ‘’πάντοτε ‘’,
    είναι γιατί ήρθε σαν δεύτερη η σκέψη πως αν κατορθώσεις να έχεις δύναμη για μια στιγμή ,
    μπορείς να την έχεις για χρόνια ολόκληρα …..

    Θέλει κόπο να μείνει κάποιος πιστός στα όνειρα του ,
    όμως τα όνειρα δεν αξίζουν τίποτα αν δεν μείνει κανείς πιστός σε αυτά και Εκείνος το ξέρει πολύ καλά αυτό .

    Εκείνος ,
    μπορεί να κρύβει την αγωνία Του η και να μην Έχει καθόλου ,
    να δείχνει την επιθυμία Του αλλά με ηρεμία , και ύστερα να Αφήνετε
    και να Της δίνει την εντύπωση πως εκείνη Τον κατακτά ,
    όμως έχει συμβεί τελικά ακριβώς το αντίθετο ….
    Μεγάλος σύμμαχος Του η σιωπή , ο τρόπος που σταυρώνει τα χέρια στο στήθος Του και εκείνο το ήρεμο βλέμμα που σε διαπερνά .
    Χαμογελάει , η γελάει , και
    το γέλιο Του γίνεται είναι μια καταφυγή που μέσα της νιώθεις ζεστασια,
    νιώθεις ότι μπορεί να ξαναγεννηθείς η να πεθάνεις για πάντα .
    Το γέλιο Του κάνει την ψυχή σου να μοιάζει με αχυροκαλύβα έτοιμη να σκορπίσει στο φύσημα του δυνατού αέρα.
    Τίποτα δεν είναι πιο ερωτικό από το γέλιο που ακούς αλλά και βλέπεις στα μάτια Του,
    και ξέρεις πως εσύ Του το προκάλεσες .

    Αυτά όλα ,
    που από μέσα τους ξεκινά κάθε σημάδι δύναμης ,
    κάθε προμήνυμα Κυριαρχίας επάνω σου και ας μην το καταλαβαίνεις εκείνη την ώρα που συμβαίνει .
    Έχει συμβεί ήδη .Αυτή είναι η μοναδικότητα και η διαφορετικότητα Του.


    Είναι ωραίο εκείνο που βλέπεις μπροστά σου να είναι πιο όμορφο από εκείνο που φαντάστηκες,
    φανταζόσουν πάντα ….και ναι τότε αισθάνεσαι
    πως τίποτα δεν έχει αξία αν δεν μπορείς να του Ανήκεις και να του Προσφέρεις τα πάντα σου .




    αφιερωμένο ….
     
    Last edited: 18 Νοεμβρίου 2006
  2. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Πως είναι ένας Κυρίαρχος/η στην ζωή Του?

    anasia τελειο τιποτε αλλο, φτανη ομως να του δοσης το χρονο να στα δοση αυτα που ειδες στα ματια του, και στο γελιο του, και να σε οδιγηση στον υπεροχο σκοτινο και φανταστικο κοσμο του που μονο ενας πραγματικος Κυριαρχος ξερη να οδιγηση την σκλαβα, η την υποτακτικια του,για φαντασου μια θυελα βροντες αστραπες βροχη χαλασμος κοσμου, και επειτα τι? γαλινη ηρεμια η ομορφια του ουρανιου τοξου με ολλα τα χρωματα,αυτη ειναι η ομορφια που προσφερη ενας Κυριαρχος στην υποτακτικια του, η σκλαβα του, την περναη μεσα απο την θυελα και επιτα την οδιγη στην γαλινη της τι δικια της γαλινη'' αυτη ξερη για πια γαλινη μηλαω'' να εισαι καλα και σου ευχομε να βρης την δικια σου ''γαλινη'' 
     
  3. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Πως είναι ένας Κυρίαρχος/η στην ζωή Του?



    Καλέ μου και αγαπημένε μου Masterperris,
    Σε αυτή την ζωή που ζούμε …

    Ρισκάρεις , παίζεις τα πάντα και … περιμένεις !

    Δεν σημαίνει πως Εκείνος θα είναι εκεί για σένα επειδή εσύ αισθάνθηκες …
    Και δεν έχει καμία σημασία τελικά …

    Το ξεχωριστό είναι πως ξέρεις πως Υπάρχει κάπου , έστω και αν δεν το ζεις !

    Και αν Υπάρχει , και μπορεί να καταλάβει … θα έρθει !
    Κάποια στιγμή … ίσως … κάποτε … στην άλλη ζωή !

    oποτε μπορει ...
     
  4. Mavrobasilis

    Mavrobasilis Regular Member

    Re: Απάντηση: Πως είναι ένας Κυρίαρχος/η στην ζωή Του?

    Εξαιρετικά απασχολημένοι.

    Αν κάποτε λάβουν τον κόπο, ένεκα ευψυχίας, να εξηγήσουν- λακωνικά πάντα καθ' ώ απευθύνονται μόνο σε όσους δύνανται να καταλάβουν- δεν το επαναλαμβάνουν. Κυρίαρχοι γαρ, δεν αρεσκόμεθα να λέμε δεύτερη φορά το ίδιο πράμα ώστε να γίνει κατανοητό.

    Πέραν, άνδρες κρινόμεθα από την πράξη κι όχι τους λόγους.
     
  5. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Και η ερώτηση αυτή θα έπρεπε να απευθυνόταν , να συμπληρώσω , στα υποτακτικά λουλούδια που ανθίζουν στα χέρια τους και όχι στους ίδιους . Ο άλλος τρόπος είναι ...
    ...μία δοκιμή θα σας πείσει περίεργα θηλυκά μου  
     
  6. zinnia

    zinnia Contributor

    χμ...και τι ειναι οι Κυριαρχοι ; δειγματακια και αν μας κανουν θα αγορασουμε και το προιόν; αν δεν μας κανουν το πεταμε και παμε στο επομενο;
     
  7. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Όταν κάτι δεν το τολμάς γιατί σε φοβίζει , αλλά ενδόμυχα το θέλεις , τότε τι κάνεις τρυφερή μου ; Περιμένεις κλεισμένη στο κάστρο ; Πες μου θέλω την άποψη σου...
     
  8. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Πως είναι ένας Κυρίαρχος/η στην ζωή Του?

    Εδω κανης ενα λαθος,απαλη μου οχι'' αν σας κανουν'' '' αν τους κανετε ''οταν μηλας βεβαια για πραγματικους Κυριαρχους, αλλα σαν βανιλα που δηλονης σε δικαιολογω για το λαθος σου.   
     
  9. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Εννοούσα να δοκιμάσουν την υποταγή , μιας και στη θέση που βρίσκονται , κάτι νιώθω ότι δε τους καλύπτει ...
     
  10. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Το πιο όμορφο λουλούδι είναι μια θεά . Να το λατρέψεις , να το γευτείς , να το χαϊδέψεις , να νιώσεις όλο του το μέγεθος , στον πόνο , στον οργασμό , στο χαμόγελο , στο δάκρυ . Να αγγίξεις την καρδιά του και να νιώσεις τον σφυγμό του . Να αλλάξεις το ρυθμό αυτό με ένα βλέμμα .
    Να χορέψεις μαζί του , να το σύρεις δεμένο , να σε παρακαλέσει με αυτά τα μάτια που λάμπουν , να γίνεις η καταιγίδα που θα το τρομάξει και η ομπρέλα που θα το σκεπάσει , ο μαέστρος που θα το καθοδηγεί και μετά όταν από το πάθος του παρασυρθεί , το παιδί που θα το χαζέψει .
    Να το οδηγήσεις στο όνειρο σου και γίνει αυτό παιδί που θα γελάει από χαρά και ευτυχία . Να γίνει η ζωντανή σου κούκλα , που όταν τα φώτα σβήνουν σε βρίσκει στα τυφλά και μόνο από την μυρωδιά σου .
    Να χαμογελάσεις από την προσπάθεια του και να ξαπλώσεις στην θάλασσα της θηλυκότητας του . Να νιώσεις την πραγματική γυναίκα , αυτή που εξυφαίνεται στα ανάλαφρα βήματα της παράδοσης της , που ξέρει ότι στην πόλη αυτή που έπλασες δεν θα νιώθει πια ξένη και στη φωτιά αυτή που άναψες η πεταλούδα που πάντα ονειρευόταν τώρα πια είναι .
    Αυτό το πλάσμα είναι θεϊκό , αφού κατάφερε και ζει αυτό που πάντα ονειρευόταν , δίχως να περιορίζεται από τις αλυσίδες του μη αληθινού …
    Αυτή είναι η Θεά , μια υποτακτική , μία σκλάβα που θέλει , νιώθει και καταφέρνει να είναι αυτό που πάντα ήθελε . Μία μαγεμένη γυναίκα…
     
  11. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Πως είναι ένας Κυρίαρχος/η στην ζωή Του?

    Ηλια ξερης ποσες υποτακτικες θυλικες υπαρξεις εδω στην Ελλαδα θελουν αλλα δεν δοκιμαζουν γιατι ειναι ταμπουρομενες πισω απο τα ταμπου, και τοις ντροπες τους ακομα εν ετι 2006 και περναη η ζωη τους ετσι με το να ονηρευονται μονο χωρης να κανουν τα ονοιρα τους πραξεις ? πολλες σε πληροφωρο ενω μπορουν να το κανουν απο τον χωρο αυτον χωρις να παρεξηγηθουν απο κανενα, οπως θα παρεξιγιοντουσαν απο την βανιλα παρεα τους.
     
  12. zinnia

    zinnia Contributor

    Hλια μου, τα υποτακτικα λουλουδια,οπως συ αναφερεις την εχουν δοκιμασει την ηδονη της υποτακτικοτητας, αλλοιως δεν θα δηλωναν και θα ηταν υποτακτικα   Εκει σταθηκα και σε¨"τσιγκλησα"λιγακι λεκτικα..

    ΜαστερΠερις σε παρακολουθω σ αυτα που λες και παρολο που μου "ακουγεσαι" πολυ "μπρυτάλ" , πολυ "σντουπ" για τα γουστα μου, οφειλω να ομολογησω πως δεν σ εχω πιασει να λες και να ξε-λες ..και μου αρεσει που κυριολεκτεις παντα (ασχετα αν εμενα μου αρεσει το επιπεδο λιμανιου ή κολωνακιου οπως εσυ στις αρχες ειχες αναφερει)..

    ΥΓ. Εμ λες τυχαια να επελεξα να δηλωνω βανιλα ;