Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πως είναι ένας Κυρίαρχος/η στην ζωή Του?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 15 Νοεμβρίου 2006.

  1. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Οφείλω να ομολογήσω τρυφερή μου ύπαρξη , ότι καθώς τα λόγια του καθενός εδώ μέσα και άρα και τα δικά σου , τα μεταμορφώνω σε εικόνες και σε κινήσεις , μέσα στο μυαλό μου , ένιωσα ότι στο "βάδισμά" σου υπάρχει κάτι το ανεκπλήρωτο , κάτι που σχετίζεται με το χώρο τούτο και οι καταραμένοι αδαείς που σε πλησίασαν δε φρόντισαν να εξερευνήσουν . Μπορεί να κάνω λάθος , αλλά αν αφήσω λίγο ακόμα την διαίσθησή μου να προχωρήσει νιώθω ότι κρατάς ένα ραβδί στα χέρια σου , στοχεύοντας στο κεφάλι αυτών που στον θυμίζουν...

    Πέφτω αρκετά έξω ; Λουλούδι που δεν αντίκρυσε τον ήλιο ;
     
  2. zinnia

    zinnia Contributor

    Ναι. Πεφτεις εντελως εξω. Δεν υπαρχει ανεκπληρωτο, δεν υπηρχε πριν καν μπω εδω μεσα.
     
  3. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Τότε αποσύρω τη λαθεμένη μου εντύπωση και σε ρωτώ :
    Τι σε κρατά μαγεμένη εδώ μέσα ;
     
  4. zinnia

    zinnia Contributor

    Η παρατηρηση συμπεριφορων (ναι εχω κι εγω τα βιτσια μου)  
     
  5. άπαιχτο zinnia (χαμόγελα)
     
  6. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Στην πραξη ειναι που κολλαει το πραγμα.
    Απο τους λογους χορτασαν και οι παχιες και οι ισχνες αγελαδες.
    "Κυριαρχοι" εξαρτωμενοι απο τις μαμαδες τους, "Κυριαρχοι" που δινουν λογο στην γυναικα τους και τρωνε και καμια παντοφλια...πανε παραπερα και πουλανε Μαστεριλικια (του κωλου). "Κυριαριαχοι" ανικανοι να κουμανταρουν την ιδια τους την ζωη, "Κυριαρχοι" που δεν μπορουν να την κερδισουν μονοι τους, "Κυριαρχοι" που η υποτιθεμενη "Κυριαρχια" τους πηγαζει μονο απο την λανθασμενη τους αντιληψη, οτι αν δηλωσουν υποτακτικοι θα αμαυρωθει η "αντρικη" τους υποσταση και στην πρωτη ευκαιρια υποκυπτουν στο Δυνατο Θηλυκο, "Κυριαρχοι" που βγαζουν την "Κυριαρχια" τους σε αδυναμα μονο ατομα...και οταν τους κανεις "μπου" κλαινε με λυγμους. "Κυριαρχοι" του forum που αν τους συναντησεις εξω (real) αντιλαμβανεσαι το μεγεθος της πλανης.

    ...Και μετα μου λετε οτι τους αδικω? Οι ιδιοι αδικουν και καταδικαζουν τους εαυτους τους...

    Λυπαμαι για τα ονειρα και τις ελπιδες υποτακτικων, που καταπατονται στην ουτοπια μιας διαστρεβλωμενης Κυριαρχειας.

    Δεν λεω για Ολους...Υπαρχουν και αξιολογοι Κυριαρχοι που αποτελουν τις φωτεινες εξαιρεσεις... Ανθρωποι που κερδιζουν το σεβασμο απο την πρωτη στιγμη.
    Ευτυχως που υπαρχουν και Αυτοι φυσικα, για να ελπιζουν οι φιλες μου υποτακτικες στην ανευρεση του σπανιου αυτου ειδους Αρσενικου και Κυριαρχου.

    Το οτιδηποτε γραφω δεν απευθυνεται στους ελαχιστους εναπομειναντες Κυριαρχους (οι οποιοι ξεχωριζουν) αλλα στην πλειοψηφια των δηθεν "Καραμαστεραδων" που ολως "τυχαια" συναντω καθημερινα στο διαβα Μου.

    Τα σεβη Μου και την εκτιμηση Μου στους Αληθινους !
     
  7. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Πες τα χρυσόστομηηηηηηηη.
    Φυσικά υπάρχουν και οι εξαιρέσεις αλλά είναι μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού θα έλεγα.
    Θυμήθηκα κάποιον "κυρίαρχο" ο οποίος επειδή είχε κόμπλεξ λόγω του μικρού του μεγέθους και δεν εννοώ του σωματικού   κοίταζε να βγάζει τα απωθημένα του σε όλους και όλες ανεξαιρέτως status. ( θυμήσου την υπόθεση τζατζίκι Εύα, για να καταλάβεις ποιον εννοώ   )
     
  8. Γνώμη Μου
    ο οποιοσδήποτε μπορεί να ανταπαντήσει στον οποιονδήποτε με τα όποια επιχειρήματα αντιστραμένα.
     
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Princess_... ειναι μια ιστορια που προσπαθω να την ξεχασω εδω και χρονια.

    Μια που μου την θυμισες ομως θα την πω ως ενα απο τα παραδειγματα "Κυριαρχων" Αρσενικων που περιγραφω....
    Ενας Κυριαρχος που δεν του "καθησε" μια υποτακτικη για τον Α η Β λογο σε δημοσιο χωρο παρουσια Α/αλλων σηκωσε ενα πηλινο κεσε με τζατζικι την ωρα που τρωγαμε και το εφερε στην κυριολεξια στα μουτρα μιας αξιολογης (υποτακτικης) φιλης (ας ειναι καλα οπου και ναναι). Δεν του εφτανε αυτο αλλα πιεζε και το πηλινο στο προσωπο της....
    Η μυτη της ανοιξε και ολοι στην ταβερνα κοιταζαν αναυδοι το επεισοδιο.
    Ηταν στην παρεα και Κυριαρχοι αλλοι. Κανενας δεν σηκωθηκε να τον πιασει απο το γιακα. Ηταν και αυτο που μου εκανε περισσοτερη εντυπωση.
    Παρολο που ημουν μακρια του σηκωθηκα ακαριαια και πηγα προς το μερος του και πριν τον βουτηξω...Το εβαλε στα ποδια....
    Η κατασταση της φιλης μου (υποτακτικης) ηταν σοβαρη. Πεταξε τα κολοευρο του στο τραπεζι, καλυπτοντας ολο τον λογαριασμο και με το παραπανο, και εφυγε λεγοντας οτι "Εμενα δεν με αρνηθηκε καμμια".
    Ο συγκεκριμενος ηταν ενας φημισμενος "Μaster" και ισως σε Μ/μερικους-ες κατι τους θυμιζει αυτη η απαραδεκτη ιστορια.
     
  10. Επίσης έχω μια ιδέα
    Που ίσως ξεκαθαρίσει το κλίμα (Προσωπικά είμαι αντίθετος αλλά θα καταδίξει τι πιστεύει ο καθένας)

    Οι μεν και οι δεν από κοινού να ανήξουνε 4 Thread
    όπου εκεί θα γράφουνε αναλυτικά σχετικά με τα ΙΔΑΝΙΚΑ (αλλά τα πάντα αναλυτικά από το πως πρέπει να σκέφτεται μέχρι και περιφέρεια μέσης, μέχρι αμφίεση) των Κυρίαρχων και των υπό (είτε γυναίκες είτε άντρες) Συνολικά των αριθμό 4

    α) Κυρίαρχες γυναίκες (Mistresses, Dommes)
    β) Κυρίαρχοι άντρες (Μasters Doms)
    γ) υποτακτικοί άντρες (slaves, subs,)
    δ) υποτακτικές γυναίκες (slaves, subs)

    Όχι πολύ αναλυτικά φεριπήν

    πάω στο δ)

    και ας πούμε γράφω

    α) Να είναι υπάκουη πι χι
    β) να έχει το σώμα ενός μοντέλου πι χι

    και έτσι με αυτό το φακέλωμα ο ένας θα μάθει για τον άλλο για το τι πιστεύει και πάπαλα μετά
    λύθηκαν οι αντιδικίες

    τι λέτε???

    συνολικά ο καθένας θα τοποθετηθεί 4 φορές (προαιρετικα αν θέλει τοποθετήτε μόνο εκεί που θέλει)
     
  11. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Πως είναι ένας Κυρίαρχος/η στην ζωή Του?

    Ποιος ήταν αυτός SM_Art_Lady?
     
  12. Eπειδή η ιστορία λέγεται μόνο από τη μια πλευρά θα με ενδιέφερε να μάθω και την άλλη (για να βγάλω ΜΟΝΟ το δικό Μου συμπέρασμα).
    Τα συμπεράσματα και πάλι θα είναι θωλά καθώτι μερικοί εξ-ημών δεν είμασταν παρόντες στο συμβάν αλλά και στη ζωή των Πρωταγωνιστών. Υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε άπειρες αν είμαστε έξω από το χορό. Πάντως εδώ ΔΕΝ είναι δικαστήριο. Με τζούρι και ενόρκους. Ακόμα και στο δικαστήριο έχεις υπεράσπιση.