Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πως είναι ένας Κυρίαρχος/η στην ζωή Του?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 15 Νοεμβρίου 2006.

  1. SaMoYeT

    SaMoYeT Regular Member

    * Πως προσδιορίζετε την Κυριαρχία σας?
    * Τι σας κάνει στην ζωη Σας να πιστεύετε ότι είσαστε Κυρίαρχοι?
    * Ένας που δηλώνει Κυρίαρχος/η μπορεί να είναι Κυρίαρχικος/η μόνο στο "κρεβάτι" και την όλη έξω από αυτό ζωή του να είναι ένας εξαρτωμενος η ακομα και ενας υποτακτικης ψυχολογιας άνθρωπος?
    * Μπορει να ειναι Κυριαρχος Ενας/Μια "μαμάκιας" εξαρτώμενος/η οικονομικά, κακόμοιρος/α, άτολμος/η, χωρίς φιλοδοξίες, άτομο που περνά απαρατήρητο- χωρίς χρώμα, κλπ…

    Θα επιθυμουσα να μιλησει και ο καθενας για την δικη του Κυριαρχικη πλευρα στην ζωη Του (αν υπαχει).

    ωραιο θεματακι... αλλα κατ εμε εχει απλη απαντηση...

    Ο ΚΥΡΙΑΡΧΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΘΕ ΜΟΡΦΗ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ ΚΥΡΙΑΡΧΟΣ
     
  2. Xμμμ σκέφτομαι....
    ένας Κυρίαρχος δεν θα μπορούσε ποτέ στη ζωή του να είναι πι χι Deliveras
    δηλ. υπάλληλος σε μια πιτσαρία???

    Η θα ήτανε υποτακτικός μέχρι να τον απολύανε ή βρόνταγε τα μούτρα του Big Boss (της πιτσαρίας)???
     
  3. gaby

    gaby Guest

    Απαράδεκτος ο συγκεκριμένος... προφανές γιατί δεν τον λέω ούτε κύριο ούτε Κύριο και δυστυχώς άργησε να το καταλάβει ο κύκλος του. Από απορία, όσοι τον είχατε στον κύκλο σας του μιλάτε ακόμα και του λέτε καλημέρα;

    Θα με πείτε τώρα θεωρητική κλπ κλπ αλλά τέτοιοι άνθρωποι και είναι πάρα πολλοί στον ένα βαθμό ή στον άλλο, απλά δεν έχουν καμμία θέση στον χώρο.

    Γίνεται; Πώς γίνεται; Θα μου πείτε. Ας σοβαρευτούμε λίγο και ας σεβόμαστε τα του οίκου μας, έτσι γίνεται. Ο πολύς ο χαβαλές και η πλήρης έλλειψη στοιχειωδών προτύπων - έχουν απαιτήσεις, θέλουν κόπο βλέπετε τα πρότυπα και πρέπει να τα υποσκάπτουν μερικοί, να τα καταπατούν και να τα κοροϊδεύουν - έχουν και αυτήν την παρενέργεια.

    Όσο για το "δεν υπάρχουν Κυρίαρχοι" ασφαλώς και είναι πολύ λίγοι και λογικά είναι πολύ λίγοι και δεν μπαίνει κανείς στον χώρο για να κάνει μεγάλες παρέες από δω, δεν είναι μαζική υπόθεση το ΒΔΣΜ και ας λέτε ότι θέλετε.

    Δεν ήθελα να το τονίσω τις προάλλες στο νήμα που άνοιξε η she_Dragon περί δεύτερης υποτακτικής ή σκλάβας, όπου τονίστηκε το πόσο λίγοι είναι οι Κυρίαρχοι, γιατί δεν ήταν εκεί το θέμα. Αλλά οι εκπαιδεύσιμες υποτακτικές και οι δυνάμει σκλάβες είναι και αυτές πολύ λίγες. Λίγο περισσότερες από τους πραγματικούς Κυρίαρχους αλλά πάντως λίγες.
     
    Last edited by a moderator: 18 Νοεμβρίου 2006
  4. SaMoYeT

    SaMoYeT Regular Member

    ενας Κυριαρχος λογικα και φυσιολογικα ειναι ενας ανθρωπος που δεν ειναι υπο του εκαστοτε αφεντικου του.... αυτο σημαινει ειμαι Κυριαρχος στη ζωη μου αλλιως απλα ειμαι στο κρεββατι μου και με εχω αυτοονομασει.. Κυριαρχο

    Οταν κατι ειναι φιλοσοφικη αναζητηση εχει να κανει με σταση ζωης...
     
  5. Μάλιστα δηλαδή Κυρίαρχοι κατεσέ είναι αυτοί που πέρα από το κρεβάτι τους είναι και αφεντικά στη δουλειά τους??? Με επιδότηση, με το μόχθο τους, με απάτες, με τα λεφτά που βρήκανε από τον μπαμπά τους με τι???

    Δηλαδή μας λες ότι Κυρίαρχος δεν μπορεί να είναι ο ίσως ο εκάστοτε πολίτης που πληρώνει φόρους στο κράτος (Μιας και το κράτος είναι το μεγαλύτερο Αφεντικό)

    Άμα το πάμε έτσι ούτε ένας από εμάς δεν είναι Κυρίαρχος από εδω μέσα
    Εκτός αν είναι ο Πλανητάρχης (που και αυτός κάπου δίνει αναφορά)
     
  6. gaby

    gaby Guest

    Το θέμα οικονομικής και κοινωνικής αποκατάστασης Κυρίαρχου το είχαμε συζητήσει με 97 ποστ στο Μία απορία. Ήταν μία συζήτηση που δεν έχει αφήσει ιδιαίτερα καλές αναμνήσεις στην κοινότητα.

    Πάντως και εκεί στο ότι είναι φιλοσοφία ζωής είχαμε καταλήξει.
     
  7. SaMoYeT

    SaMoYeT Regular Member

    φιλοσοφια σταση τροπος ζωης... κοινη κατασταση.. νομιζω....
    το οποιο μπερδεμα ομως σε σχεση με το οικονομικοκοινωνικο status θεωρω πως εισαι σημαντικο....
    για φαντασου τον εκαστοτε Κυριαρχο... υπαλληλο να δινει λογο καθημερινα... στον εκαστοτε εργοδοτη του...
    η να ζει με το φοβο της του αν θα εχει μεροκαματο την επομενη μερα.....
    απαπαπαπαπα κατ εμε... και ας γινω εριστικος..... το θεωρω καταντια
     
  8. SaMoYeT

    SaMoYeT Regular Member


    ακραια αντιληψη ακραια σκεψη το περι πλανηταρχη κλπ.....
    επισης δεν βρισκω το λογο να χαλαστεις και να εισαι τοσο επιθετικος σε οτι αφορα το κρεββατι.. η λαικη ριση λεει οποιος εχει την μυγα εχει και το κλουβι της....

    το να μην δινω λογο σε καποιον να μην σκιβω το κεφαλι στο εκαστοτε αφεντικο... νομιζω πως μπορεις να το δεχτεις.... γιατι απλα η τυχη η μοιρα... η σκεψη με εκανε να μην εχω αφεντικα

    επισης μπορεις να δεχτεις πως ο ανθρωπος που εχει λιωσει καθημερινα στις επικυψεις εχει σπασει την μεσουλα του παρακαλοντας να παραμεινει στην δουλιτσα του.... γυριζοντας σπιτι του δεν μπορει να το παιζει... Κυριαρχος σε καποιον αλλο ανθρωπο... που απλα ειναι πιο χαμηλα κοινωνικα οικονομικα απο εκεινον...

    και κλεινοντας ισως ολοι εχετε δει μια πολυ normal ταινεια την γραμματεα.... η κορυφαια σκηνη της ειναι μια που δειχνει ισως καποιος για το κοσμο Κυριαρχους...

    σου θυμιζω καποια στιγμη λοιπον στο συγκεκριμενο εργο μπαινει η πρωην γυναικα του δικηγορου μεσα στο γραφειο του.. εκεινος ο κατα το κοσμο Master κρυβετε σε μια ντουλαπα ...... και η γυναικα του τον φωναζει... καποια στιγμη γυριζει και κοιτα την γραμματεα... και της λεει submissive... αληθεια σε εκεινη τον ελεγε η στον ανδρα της....

    αυτο εχει να κανει με το παραπανω θεμα.....

    πολλοι υπο ανθρωποι βρισκουν ενα πιο υπο απο αυτους... και αυτοονομαζονται... Κυριαρχοι του

    ΥΓ. δεν κοιταω προφιλ, βλεπω το avatar
     
    Last edited: 18 Νοεμβρίου 2006
  9. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Για αυτόν έλεγα Εύα.
    Δεν ήμουν παρούσα στο επεισόδιο αλλά το έμαθα.
    Ήταν τυχερός ο εν λόγω "Κυρίαρχος" που δεν ήμουν παρούσα, πίστεψέ με.
    Ένας άνθρωπος με πολλά κόμπλεξ που νόμιζε ότι καμμία σκλάβα δεν πρέπει να του αντισταθεί γιατί έχει χρήματα.
    Ω τι ματαιότης !!!!
    Φτωχά μυαλά και δυστυχώς δεν είναι ο μοναδικός που σκέφτεται έτσι.
     
  10. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Re: Πως είναι ένας Κυρίαρχος/η στην ζωή Του?

    Μια μικρή διόρθωση δεν είναι ¨επιθετική¨ αλλά ¨επιθετικός ¨ άντρας Κυρίαρχος είναι Ο Sweet_Distress 
     
  11. Προς SaMoYeT (κατά κόσμον Πλανητάρχη George Bush)

    το αποκορύφωμα της "παραφροσύνης" - γιατί τα παραδείγματα ήσαν για γέλια - ήτανε το τελευταίο με τη σκηνή από μια μάλλον χλιαρή ταινία (που παρεπιπτώντος έχω δει)

    Αλήθεια, το ανέκδοτο με τον Κάλφα το ξέρεις????
     
    Last edited: 19 Νοεμβρίου 2006
  12. Προς soft_crystal:

    oμορφιά Μου, τσάμπα ψηφιακό μελάνι έχυσες (sic).
     
    Last edited: 19 Νοεμβρίου 2006